Як відрізнити тимчасові емоційні труднощі від ситуацій, при яких необхідна допомога фахівця?
Про це журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.
Зі слів лікаря-психіатра, потрібно іти до лікаря.
"Навіть якщо вам добре, навіть якщо вам нормально, ідіть до лікаря. Тому що з лікарем ви будете знати набагато більше.
Якщо ви бачите, що якість вашого життя погіршилась, у вас втрачений сон, погана концентрація уваги, вже пам'ять не та, ви помітили за собою, що хочеться віддалятися від свого оточення, не хочеться брати трубку або відписувати людям, то це є дзвіночки, на які варто звернути увагу. І було б добре, якби ви звернулися до спеціаліста.
Використаю фразу, яку недавно почув від подруги, яка повернулася з Італії: "Можете спробувати дати час, але не факт, що вам вдасться розв'язати ту проблему, яка у вас є. Воно може затягнутися - і потім буде гірше"", - наголошує Микола Демків.
Фахівець наголошує, що їхня мета, як терапевтів, займатися просвітницькою роботою та умовно нести в маси те, що це добре, говорити про якісь ментальні проблеми, про ментальне здоров'я.
"І також, з великою ймовірністю, оточення буде ділитися власним досвідом: "Я звертався, мені було ок, мені допомогли й якість життя покращилася".
Варто говорити хоча б з іншими людьми і є ймовірність того, що вас перенаправлять, можливо, і будуть засуджувати, тому що і такі люди бувають.
Але тоді точно більше шансів буде, що вас почують, аніж ви будете мовчати та тримати все у собі. Якщо все тримати в собі, з часом складете свій список психосоматичних захворювань", - резюмує Демків.
Більше читайте у матеріалі: Лікар-психіатр про вплив війни на ментальне здоров'я: профілактика та перші дзвіночки розладів.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!