Порівняно з попередніми роками, зросла частка тих, хто пишається державними символами України.
Для прикладу, з 32% до 74% за 12 років зросла частка тих, хто пишається державною мовою України.
Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна служба Центру Разумкова, передає Фіртка.
Крім того, частка тих, хто пишається Прапором України зросла з 26% у 2011 році до 75% у 2023 році, Гербом України — з 25% до 74%, її Гімном — з 22,5% до 69%.
Також, з 19% до 57% — частка тих, хто пишається її грошовою одиницею (гривнею).
Пишаються Прапором України більшість жителів усіх регіонів (від 84% на заході країни до 66% на Сході), Гербом України — від 82% на заході країни до 67% на Сході, Гімном — від 80% на заході країни до 56,5% на сході), державною мовою України — від 86% на заході країни до 64% на сході), її грошовою одиницею — від 69% на заході країни до 43,5% на півдні.
Як зазначають дослідники, представники молодших вікових груп частіше, ніж представники старших вікових груп, пишаються державними символами України та атрибутами незалежної держави.
Так, пишаються Прапором України 80% респондентів віком молодше 30 років і 69% тих, кому 60 і більше років, Гербом України — відповідно 79% і 68%, Гімном — відповідно 78% і 62%, державною мовою України — відповідно 81% і 67%, її грошовою одиницею — відповідно 65% і 51,5%.
Довідково: опитування методом face-to-face провели у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях — лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії).
Опитування проводили за стратифікованою багатоступеневою вибіркою із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки та квотного методу відбору респондентів на завершальному етапі (коли здійснювався відбір респондентів за статево-віковими квотами).
Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення).
Опитали 2 020 респондентів віком від 18 років.
Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.
Результати опитування порівнюються з даними попередніх опитувань, що проводилися соціологічною службою Центру Разумкова, починаючи з 2000 року.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!