Новоприйнятий закон про мобілізацію передбачає спрощення процедури вручення повістки, зниження віку тих, хто підлягає призову та запровадження нових санкцій за ухилення від служби у війську.
Українська влада не приховує, що ключова потреба нових змін — покращити показники мобілізації та поповнити лави Збройних сил України. Втім, окремі пропозиції в законопроєкті викликали значний резонанс та навіть критику, пише Фіртка.
І хоча Верховна Рада 7 лютого 2024 року ухвалила в першому читанні урядовий законопроєкт про мобілізацію, народні депутати подали до другого читання документа понад чотири тисячі правок.
Зрештою, у новому законі не знайшлося місця пункту про демобілізацію. Анонсують, що буде окремий закон.
Своєю думкою про це під час інтерв'ю Суспільному поділився Павло Паліса — командир 93-ї окремої механізованої бригади "Холодний Яр", полковник ЗСУ, лицар ордена Богдана Хмельницького.
читайте також: "Чому людей треба змушувати захищати країну?", - командир 93-ї бригади Паліса про нестачу людей на фронті
"Я проти демобілізації до завершення війни. Найперше: люди в строю — носії бойового досвіду. Наступний момент: 36 місяців (одна з норм, яку прибрали з законопроєкту, передбачала демобілізацію після 36 місяців служби — ред). Це як я неодноразово чув: мовляв, ми віддаємо борг державі. Який борг? Кому ми що винні? Ми не віддаємо борги — ми боремося за майбутнє. Після 36 місяців можна вважати, що вже те майбутнє, за яке ми боремося, настало? Ні.
Окрім того, у нас є значна кількість людей, які хочуть бути "біля" війни. Типу "при делах", але безпосередньо участь — ні. Це люди, які стали в чергу за дембелем. Конкретний термін демобілізації збільшить кількість тих, хто захоче побути "біля" війни.
Війна так чи інакше торкнеться кожного. Тільки об'єднавши зусилля, сфокусувавши їх так, щоб досягти максимального ефекту, ми пришвидшимо її закінчення", - каже захисник.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: