Допомога військовим та їхнім сім'ям в Івано-Франківській громаді: які програми діють (ВІДЕО)

З 31 липня у Центрах надання адміністративних послуг Івано-Франківської громади приймають документи на отримання допомоги військовослужбовцям у розмірі 20 тисяч гривень. 

Так, по 20 тисяч гривень з бюджету міста виплачуватимуть військовослужбовцям з Івано-Франківської громади та внутрішньо переміщеним особам, які проживають у громаді на придбання спорядження.

Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків, передає Фіртка.

Пакет документів — невеликий: копії паспорта, ідентифікаційного коду, довідки про безпосередню участь у бойових діях та розрахунковий рахунок.

До слова, подати заяву можуть як і військовослужбовці, так і їхні повнолітні члени родини.

Подати заяву на отримання 20 тисяч гривень можна також онлайн. Той самий пакет документів можна завантажити на сайт ЦНАПу, зареєструвавшись через додаток банку. У такий спосіб замовили послугу вже 53 військовослужбовці нашої громади. Послуга діє цілодобово.

«Заявку можна подавати на сайті «CNAP.IF.UA», код послуги 3099. І, відповідно авторизуватися через Bank-ID, додати необхідні документи та оформити цю допомогу.
Послуга доступна 24 години на добу, 7 днів на тиждень, тобто звернутися оформляти її можна коли зручно. І відповідно подавати такі документи.
Станом 2 серпня в нас вже прийняли 257 звернень, тобто 257 військових оформили таку допомогу, 53 з яких оформили її онлайн на сайті «CNAP.IF.UA», відповідно, вони вже в опрацюванні», — розповідає директор Департаменту адміністративних послуг Богдан Питель.
Допомога невелика, утім суттєва для закупівлі необхідної амуніції, вважає міський голова Руслан Марцінків. Каже, захисники нерідко скаржилися, що потрібне спорядження доводиться купувати за власний кошт. Тому, аби закрити бодай частково ці потреби, місто вирішило допомогти. 
«Коли я був на Запорізькому напрямку в окопах у хлопців, хлопці казали, що вони з власної зарплати купляють собі спорядження, тепловізор, іноді купляють будівельні матеріали, бо чекати немає коли, треба свою безпеку забезпечити в той самий момент.
Саме тоді народилася думка про те, що така мусить бути програма, де хлопці зможуть отримати компенсацію на спорядження у розмірі 20 тисяч гривень.
Дуже важливо, що цю компенсацію можуть отримати ті військовослужбовці, які воюють або вже повоювали з 24 лютого 2022 року», — зазначив Марцінків.

Відтак, ті військовослужбовці, які вже повернулися з зони бойових дій, але мають довідку про безпосередню участь у них, також можуть подавати заяву на отримання одноразової допомоги в розмірі 20 тисяч гривень.


Які ще програми діють?


На початку 2023 року у місті прийняли рішення добровольцям з Івано-Франківської громади, які укладуть контракт із ЗСУ після 1 лютого, виплачувати «підйомні». Виділяють таку одноразову допомогу на спорядження чи речі першої потреби. Для цього потрібно написати заяву, додати необхідні документи та подати копію контракту. Подати заяву можна у ЦНАПі.

Для дітей військовослужбовців Івано-Франківської громади існує програма допомог до дня народження. Писати відповідну заяву батьки дітей можуть одразу після дня народження дитини. Для цього один із батьків повинен звернутися зі своїм паспортом, ідентифікаційним кодом та свідоцтвом про народження дитини. А також документом, який підтверджує, що один з батьків бере участь у захисті України у складі ЗСУ чи добровольчих формувань.

«Кожна дитина до 18 років має право на цю допомогу. Сума символічна — 500 гривень.

Таким чином ми хочемо виявити вдячність тим, хто пішов служити у Збройні сили України, тероборону та добровольцем», — пояснив Марцінків.

Пораненим бійцям виплачують по 10 тисяч гривень на лікування. Подати заяву можна у ЦНАПі або онлайн.

Разом з тим, з метою забезпечення реалізації заходів мобілізаційної підготовки та завдань територіальної оборони прийнято наступні програми:

  • Довгострокова програма фінансування мобілізаційних заходів та оборонної роботи міськради на 2019-2023 роки.
  • Програма заходів національного спротиву Івано-Франківської ТГ та підтримки добровольчих формувань на 2023 рік.

З цих програм виділили майже 50 мільйонів. Основні витрати:

  • Грошові виплати — 2,4 млн.
  • Субвенції з бюджету МТГ на матеріально-технічне забезпечення — 28,2 млн.
  • Паливно-мастильні матеріали — 4,2 млн.
  • Спорядження — 3,1 млн.
  • Матеріально-технічне забезпечення — 9,5 млн.

Загалом — 47,4 мільйона гривень.

Нагадаємо, Івано-Франківськ у п'ятірці лідерів міст, які спрямували найбільше коштів на закупівлю квадрокоптерів для Збройних сил України. 

Загалом з початку повномасштабної війни в Івано-Франківській громаді виділили понад 67 мільйонів гривень матеріальної допомоги для військових.

Більше про наявні програми допомоги військовим у відео:


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рада розширила список тих, хто підлягає мобілізації: прикарпатцям пояснили, що змінилося

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну


Коментарі ()

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

441
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

4268
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1377
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1268
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2508
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3913

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

312

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1140

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

982

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

919
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

225
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10599
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

252
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

553
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5616
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1353
05.05.2025

У Музеї етнографії в Крилосі провели великодній фестиваль, який об’єднав традиції різних етнографічних груп Прикарпаття.  

303
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

539 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

970
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

841
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

902