Допомога військовим та їхнім сім'ям в Івано-Франківській громаді: які програми діють (ВІДЕО)

З 31 липня у Центрах надання адміністративних послуг Івано-Франківської громади приймають документи на отримання допомоги військовослужбовцям у розмірі 20 тисяч гривень. 

Так, по 20 тисяч гривень з бюджету міста виплачуватимуть військовослужбовцям з Івано-Франківської громади та внутрішньо переміщеним особам, які проживають у громаді на придбання спорядження.

Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків, передає Фіртка.

Пакет документів — невеликий: копії паспорта, ідентифікаційного коду, довідки про безпосередню участь у бойових діях та розрахунковий рахунок.

До слова, подати заяву можуть як і військовослужбовці, так і їхні повнолітні члени родини.

Подати заяву на отримання 20 тисяч гривень можна також онлайн. Той самий пакет документів можна завантажити на сайт ЦНАПу, зареєструвавшись через додаток банку. У такий спосіб замовили послугу вже 53 військовослужбовці нашої громади. Послуга діє цілодобово.

«Заявку можна подавати на сайті «CNAP.IF.UA», код послуги 3099. І, відповідно авторизуватися через Bank-ID, додати необхідні документи та оформити цю допомогу.
Послуга доступна 24 години на добу, 7 днів на тиждень, тобто звернутися оформляти її можна коли зручно. І відповідно подавати такі документи.
Станом 2 серпня в нас вже прийняли 257 звернень, тобто 257 військових оформили таку допомогу, 53 з яких оформили її онлайн на сайті «CNAP.IF.UA», відповідно, вони вже в опрацюванні», — розповідає директор Департаменту адміністративних послуг Богдан Питель.
Допомога невелика, утім суттєва для закупівлі необхідної амуніції, вважає міський голова Руслан Марцінків. Каже, захисники нерідко скаржилися, що потрібне спорядження доводиться купувати за власний кошт. Тому, аби закрити бодай частково ці потреби, місто вирішило допомогти. 
«Коли я був на Запорізькому напрямку в окопах у хлопців, хлопці казали, що вони з власної зарплати купляють собі спорядження, тепловізор, іноді купляють будівельні матеріали, бо чекати немає коли, треба свою безпеку забезпечити в той самий момент.
Саме тоді народилася думка про те, що така мусить бути програма, де хлопці зможуть отримати компенсацію на спорядження у розмірі 20 тисяч гривень.
Дуже важливо, що цю компенсацію можуть отримати ті військовослужбовці, які воюють або вже повоювали з 24 лютого 2022 року», — зазначив Марцінків.

Відтак, ті військовослужбовці, які вже повернулися з зони бойових дій, але мають довідку про безпосередню участь у них, також можуть подавати заяву на отримання одноразової допомоги в розмірі 20 тисяч гривень.


Які ще програми діють?


На початку 2023 року у місті прийняли рішення добровольцям з Івано-Франківської громади, які укладуть контракт із ЗСУ після 1 лютого, виплачувати «підйомні». Виділяють таку одноразову допомогу на спорядження чи речі першої потреби. Для цього потрібно написати заяву, додати необхідні документи та подати копію контракту. Подати заяву можна у ЦНАПі.

Для дітей військовослужбовців Івано-Франківської громади існує програма допомог до дня народження. Писати відповідну заяву батьки дітей можуть одразу після дня народження дитини. Для цього один із батьків повинен звернутися зі своїм паспортом, ідентифікаційним кодом та свідоцтвом про народження дитини. А також документом, який підтверджує, що один з батьків бере участь у захисті України у складі ЗСУ чи добровольчих формувань.

«Кожна дитина до 18 років має право на цю допомогу. Сума символічна — 500 гривень.

Таким чином ми хочемо виявити вдячність тим, хто пішов служити у Збройні сили України, тероборону та добровольцем», — пояснив Марцінків.

Пораненим бійцям виплачують по 10 тисяч гривень на лікування. Подати заяву можна у ЦНАПі або онлайн.

Разом з тим, з метою забезпечення реалізації заходів мобілізаційної підготовки та завдань територіальної оборони прийнято наступні програми:

  • Довгострокова програма фінансування мобілізаційних заходів та оборонної роботи міськради на 2019-2023 роки.
  • Програма заходів національного спротиву Івано-Франківської ТГ та підтримки добровольчих формувань на 2023 рік.

З цих програм виділили майже 50 мільйонів. Основні витрати:

  • Грошові виплати — 2,4 млн.
  • Субвенції з бюджету МТГ на матеріально-технічне забезпечення — 28,2 млн.
  • Паливно-мастильні матеріали — 4,2 млн.
  • Спорядження — 3,1 млн.
  • Матеріально-технічне забезпечення — 9,5 млн.

Загалом — 47,4 мільйона гривень.

Нагадаємо, Івано-Франківськ у п'ятірці лідерів міст, які спрямували найбільше коштів на закупівлю квадрокоптерів для Збройних сил України. 

Загалом з початку повномасштабної війни в Івано-Франківській громаді виділили понад 67 мільйонів гривень матеріальної допомоги для військових.

Більше про наявні програми допомоги військовим у відео:


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рада розширила список тих, хто підлягає мобілізації: прикарпатцям пояснили, що змінилося

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну


Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

222
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1393
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1056
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2076
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3561
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1343

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1698

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

505

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1141

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1311
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

421
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24258
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

504
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

451
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

625
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1512
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

679
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

5090
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

605
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1546 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

618
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

529