До Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області на лінію «102» від початку повномасштабної російської агресії надійшла понад 91 000 повідомлень.
Відповідну статистику журналістці Фіртки надали у Головному управлінні Національної поліції в Івано-Франківській області.
Найчастіше заявники звертались через вчинення над ними домашнього насильства.
Усього від 24 лютого наряди поліції виявили 233 кримінальні правопорушення та 6 602 адміністративні правопорушення.
Водночас найрозповсюдженішими кримінальними правопорушеннями, які зареєстрували органи досудового розслідування у зазначений період є правопорушення, передбачені статтею 185 (крадіжка) та статтею 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.
Зокрема, станом на початок липня слідчі відділи поліції з часу введення воєнного стану в Україні за фактами крадіжок розпочали 304 кримінальні провадження.
Зауважимо, що Верховна Рада посилила відповідальність за майнові злочини в умовах воєнного стану — сьогодні за такі злочини можна отримати від 10 до 15 років ув’язнення.
Заразом у поліції закликають бути гуманнішими з мародерами.
«Так, ці люди скоїли злочини в цей надзвичайно складний для всіх час, але не варто відверто знущатися та катувати їх.
Вони відповідатимуть за Законом, бо Україна — правова держава», — пояснював раніше голова Національної поліції Ігор Клименко.
Як повідомили у поліції, у перші тижні повномасштабної війни шахраї затаїлись, та потім знову почали продовжувати кримінальну діяльність. Зокрема, акцентувались на створенні шахрайських сайтів нібито для допомоги Збройним силам України або шахрайстві з перевезеннями.
Прослідковується також тенденція до повернення старих схем. Йдеться про такі шахрайські схеми — телефонні дзвінки, повідомлення, операції з банківськими картками та покупками через Інтернет.
Прикарпатські правоохоронці застерігають щодо шахрайських схем видурювання грошей та радять, як вберегтися від шахраїв:
- Ретельно перевіряйте інформацію, яку вам повідомляють.
- Зробіть «паузу», якщо потенційний шахрай повідомляє, що сталося щось погане з вашими рідними.
- Не панікуйте. Зверніться до близьких за порадою або просто розкажіть про ситуацію, що сталася. Шахраї використовують психологічні техніки та прийоми для маніпуляції.
- Не поспішайте виконувати вказівки незнайомих людей.
- Не перераховуйте кошти на чужі карткові рахунки.
- Не впускайте незнайомців до помешкань.
- Не довіряйте повідомленням незнайомців про грошову реформу, обмін купюр тощо.
- Вимагайте пред’явити документи, якщо до вас прийшли та представляються працівниками держустанов.
Як зазначили у поліції, станом на сьогодні ситуація з «побутовою» злочинністю в області незагрозлива та залишається під контролем. Проте, у суспільстві вже подейкують про можливе зростання злочинності в майбутньому у зв’язку з доступом населення до вогнепальної зброї, нестабільною економічною ситуацією чи розбіжностями всередині суспільства.
Більше читайте у матеріалі: Як війна вплинула на злочинність: понад 140 днів воєнного стану очима прикарпатських правоохоронців.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: