Добровільно став на захист України: історія прикарпатського бійця, який воює на Запоріжжі (ВІДЕО)

Військовослужбовець з Івано-Франківщини Олег Олійник приїхав з фронту на похорон брата Ігоря, який загинув на Херсонщині.

Про те, чому добровільно пішов воювати проти російських окупантів у перші дні повномасштабної війни, він розповів Суспільному, передає Фіртка.

Борючись з російськими загарбниками, брати Олійники продовжили справу своїх предків. Родина їхньої бабусі була репресована.

"Я завжди розумів, що мо**каль нам — не брат. Мою бабцю вивезли на Сибір маленькою.

Її брати воювали в УПА. Наш такий рід – постійно боровся за Україну", — розповідає Олег Олійник.

Боєць пригадує історію, що трапилася з ним у молодших класах.

"Україна ще не була незалежною. Мені бабця — сусідка — надиктувала гімн "Ще не вмерла Україна". Я попросив тітку надрукувати його на друкарській машині й роздав у школі.

Вчителька забрала у всіх аркуші з гімном. Каже: "Що ти робиш? Таке не роби".

Я недавно зустрів свого однокласника. Він сказав, що у нього навіть той листок зберігся", — розказує воїн.

Олег Олійник розповідає, що не вірив у масштабний наступ Росії на територію України, який стався 24 лютого 2022 року.

"Я думав, що буде тільки в напрямку сходу.

Скажімо так, захочуть відбити Донецьку і Луганську області", — зізнається військовослужбовець.

Чоловік у перший день великої війни відвіз дружину і дітей у село, повернувся і 25 лютого 2022 року записався до лав 44 окремої артилерійської бригади.

В Олега Олійника був військовий досвід. У 2015-2016 роках він воював у зоні АТО/ООС. До повномасштабного вторгнення Росії в Україну очолював підприємство "Івано-Франківськоблагроліс".

Зараз боєць воює на Запоріжжі в 44 окремій артилерійській бригаді імені гетьмана Данила Апостола. Забезпечує побратимів боєприпасами та пально-мастильними матеріалами.

"Це — взаємодія всіх підрозділів. Нема такого, що хтось один стріляє і він — герой. А інший, той, що подає, – він вже не герой чи менш важливий.

Це все має працювати, як годинник. Якщо воно працює добре — все злагоджено.

Це означає, що одне одного бережуть", — каже Олег Олійник.

Військовослужбовець пригадує: в перші дні повномасштабного вторгнення була погано налагоджена логістика постачань. Допомогли волонтери.

"Підтримало те, що люди почали допомагати. Бо армія не була готова до такого повномасштабного вторгнення.

Не вірили. Треба було більше готуватися", — каже боєць.

Олег Олійник пригадує один із найважчих періодів:

"Артилерія — така справа, що або пан, або пропав. Там не знаєш, звідки прилетить. Над нами фактично велися повітряні бої, над головами. Постійно тривоги.

Я казав, що ми, якщо не від снаряда помремо, то від того, що виснажені. На сон часу не було, майже не спали. Місяць фактично не роздягалися".

Військовослужбовець вважає, що без тилу немає фронту. Однак дивується, що багато людей живуть, не помічаючи війни, жаліються, що не можуть випити пива, бо їх "зловлять" представники військкоматів. Боєць каже:

"З нашої сім’ї ми двоє на війні... були".

Незабаром молодший сержант Олег Олійник повернеться на передову. Воюватиме за двох: за себе і за брата.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На війні лише зміцнився у вірі. Як прикарпатець на передовій наближає перемогу України

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок

Єдине, що нас «єднає» з ворогом. Чому мова на часі?


Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2513
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1601 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3672
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5445
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1695
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2092

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

192

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

204

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

412

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

895
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

488
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

781
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2477 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

520
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

887
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4929
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

747
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

668
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

602
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

410
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

740
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

899 2