Добровільно став на захист України: історія прикарпатського бійця, який воює на Запоріжжі (ВІДЕО)

Військовослужбовець з Івано-Франківщини Олег Олійник приїхав з фронту на похорон брата Ігоря, який загинув на Херсонщині.

Про те, чому добровільно пішов воювати проти російських окупантів у перші дні повномасштабної війни, він розповів Суспільному, передає Фіртка.

Борючись з російськими загарбниками, брати Олійники продовжили справу своїх предків. Родина їхньої бабусі була репресована.

"Я завжди розумів, що мо**каль нам — не брат. Мою бабцю вивезли на Сибір маленькою.

Її брати воювали в УПА. Наш такий рід – постійно боровся за Україну", — розповідає Олег Олійник.

Боєць пригадує історію, що трапилася з ним у молодших класах.

"Україна ще не була незалежною. Мені бабця — сусідка — надиктувала гімн "Ще не вмерла Україна". Я попросив тітку надрукувати його на друкарській машині й роздав у школі.

Вчителька забрала у всіх аркуші з гімном. Каже: "Що ти робиш? Таке не роби".

Я недавно зустрів свого однокласника. Він сказав, що у нього навіть той листок зберігся", — розказує воїн.

Олег Олійник розповідає, що не вірив у масштабний наступ Росії на територію України, який стався 24 лютого 2022 року.

"Я думав, що буде тільки в напрямку сходу.

Скажімо так, захочуть відбити Донецьку і Луганську області", — зізнається військовослужбовець.

Чоловік у перший день великої війни відвіз дружину і дітей у село, повернувся і 25 лютого 2022 року записався до лав 44 окремої артилерійської бригади.

В Олега Олійника був військовий досвід. У 2015-2016 роках він воював у зоні АТО/ООС. До повномасштабного вторгнення Росії в Україну очолював підприємство "Івано-Франківськоблагроліс".

Зараз боєць воює на Запоріжжі в 44 окремій артилерійській бригаді імені гетьмана Данила Апостола. Забезпечує побратимів боєприпасами та пально-мастильними матеріалами.

"Це — взаємодія всіх підрозділів. Нема такого, що хтось один стріляє і він — герой. А інший, той, що подає, – він вже не герой чи менш важливий.

Це все має працювати, як годинник. Якщо воно працює добре — все злагоджено.

Це означає, що одне одного бережуть", — каже Олег Олійник.

Військовослужбовець пригадує: в перші дні повномасштабного вторгнення була погано налагоджена логістика постачань. Допомогли волонтери.

"Підтримало те, що люди почали допомагати. Бо армія не була готова до такого повномасштабного вторгнення.

Не вірили. Треба було більше готуватися", — каже боєць.

Олег Олійник пригадує один із найважчих періодів:

"Артилерія — така справа, що або пан, або пропав. Там не знаєш, звідки прилетить. Над нами фактично велися повітряні бої, над головами. Постійно тривоги.

Я казав, що ми, якщо не від снаряда помремо, то від того, що виснажені. На сон часу не було, майже не спали. Місяць фактично не роздягалися".

Військовослужбовець вважає, що без тилу немає фронту. Однак дивується, що багато людей живуть, не помічаючи війни, жаліються, що не можуть випити пива, бо їх "зловлять" представники військкоматів. Боєць каже:

"З нашої сім’ї ми двоє на війні... були".

Незабаром молодший сержант Олег Олійник повернеться на передову. Воюватиме за двох: за себе і за брата.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На війні лише зміцнився у вірі. Як прикарпатець на передовій наближає перемогу України

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок

Єдине, що нас «єднає» з ворогом. Чому мова на часі?


Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

949
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2741
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

949
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1016
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1017 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3045 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

863

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

753

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1073
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

108
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2305
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1131
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

431
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15048
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7361
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

798
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

358
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

271
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

361
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

637
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1094