Добровільно став на захист України: історія прикарпатського бійця, який воює на Запоріжжі (ВІДЕО)

Військовослужбовець з Івано-Франківщини Олег Олійник приїхав з фронту на похорон брата Ігоря, який загинув на Херсонщині.

Про те, чому добровільно пішов воювати проти російських окупантів у перші дні повномасштабної війни, він розповів Суспільному, передає Фіртка.

Борючись з російськими загарбниками, брати Олійники продовжили справу своїх предків. Родина їхньої бабусі була репресована.

"Я завжди розумів, що мо**каль нам — не брат. Мою бабцю вивезли на Сибір маленькою.

Її брати воювали в УПА. Наш такий рід – постійно боровся за Україну", — розповідає Олег Олійник.

Боєць пригадує історію, що трапилася з ним у молодших класах.

"Україна ще не була незалежною. Мені бабця — сусідка — надиктувала гімн "Ще не вмерла Україна". Я попросив тітку надрукувати його на друкарській машині й роздав у школі.

Вчителька забрала у всіх аркуші з гімном. Каже: "Що ти робиш? Таке не роби".

Я недавно зустрів свого однокласника. Він сказав, що у нього навіть той листок зберігся", — розказує воїн.

Олег Олійник розповідає, що не вірив у масштабний наступ Росії на територію України, який стався 24 лютого 2022 року.

"Я думав, що буде тільки в напрямку сходу.

Скажімо так, захочуть відбити Донецьку і Луганську області", — зізнається військовослужбовець.

Чоловік у перший день великої війни відвіз дружину і дітей у село, повернувся і 25 лютого 2022 року записався до лав 44 окремої артилерійської бригади.

В Олега Олійника був військовий досвід. У 2015-2016 роках він воював у зоні АТО/ООС. До повномасштабного вторгнення Росії в Україну очолював підприємство "Івано-Франківськоблагроліс".

Зараз боєць воює на Запоріжжі в 44 окремій артилерійській бригаді імені гетьмана Данила Апостола. Забезпечує побратимів боєприпасами та пально-мастильними матеріалами.

"Це — взаємодія всіх підрозділів. Нема такого, що хтось один стріляє і він — герой. А інший, той, що подає, – він вже не герой чи менш важливий.

Це все має працювати, як годинник. Якщо воно працює добре — все злагоджено.

Це означає, що одне одного бережуть", — каже Олег Олійник.

Військовослужбовець пригадує: в перші дні повномасштабного вторгнення була погано налагоджена логістика постачань. Допомогли волонтери.

"Підтримало те, що люди почали допомагати. Бо армія не була готова до такого повномасштабного вторгнення.

Не вірили. Треба було більше готуватися", — каже боєць.

Олег Олійник пригадує один із найважчих періодів:

"Артилерія — така справа, що або пан, або пропав. Там не знаєш, звідки прилетить. Над нами фактично велися повітряні бої, над головами. Постійно тривоги.

Я казав, що ми, якщо не від снаряда помремо, то від того, що виснажені. На сон часу не було, майже не спали. Місяць фактично не роздягалися".

Військовослужбовець вважає, що без тилу немає фронту. Однак дивується, що багато людей живуть, не помічаючи війни, жаліються, що не можуть випити пива, бо їх "зловлять" представники військкоматів. Боєць каже:

"З нашої сім’ї ми двоє на війні... були".

Незабаром молодший сержант Олег Олійник повернеться на передову. Воюватиме за двох: за себе і за брата.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На війні лише зміцнився у вірі. Як прикарпатець на передовій наближає перемогу України

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок

Єдине, що нас «єднає» з ворогом. Чому мова на часі?


Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

336
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13815 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1577
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

871
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6139
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1723

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

639

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1467

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1278

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1167
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

521
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

660
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1580
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

602
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

881
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5925
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13653
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

250
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

549
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

486
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

793 2