Переважна більшість опитаних українців – 72% – негативно поставилися б до відставки Валерія Залужного.
Лише 2% респондентів поставилися до цього позитивно. Ще 21% мають нейтральне сприйняття цього, а 5% не змогли сформулювати свою думку.
Такими є дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), передає Фіртка.
У всіх регіонах більшість населення критично ставиться до відставки Залужного.
Так, на заході країни 72% опитаних негативно поставилися б до відставки Головнокомандувача Збройних сил України.
Зазначимо, за даними опитування, серед респондентів, які довіряють президенту Володимиру Зеленському, 71% поставилися б негативно до рішення звільнити Залужного (і лише 3% поставилися б до цього позитивно).
Водночас у те, що між Зеленським та Залужним можуть бути певні розбіжності чи тертя, вірять 43% українців. 8% із них вважають, що ситуація дуже серйозна, а решта 35% вважають ці непорозуміння не дуже серйозними. Взагалі не вважають, що є певний конфлікт – 39%, а 18% не змогли визначитися зі своєю думкою.
У всіх регіонах погляди респондентів з цього питання досить подібні.
Довідково: опитування провели впродовж 4-10 грудня 2023 року.
Київський міжнародний інститут соціології провів всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус», до якого були додані запитання щодо довіри військовим командувачам та щодо можливої відставки Валерія Залужного.
Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитали 1 200 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).
Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України.
До вибірки не включали жителів територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року, а також опитування не проводили з громадянами за кордоном.
Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% - для показників, близьких до 10%, 1,4% - для показників, близьких до 5%.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни