З перших днів повномасштабного російського вторгнення центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) Івано-Франківська стали центрами допомоги переселенцям та військовослужбовцям.
Які чинники впливають на швидкість надання адміністративних послуг, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.
Зі слів посадовця, насправді в період війни виникло дуже багато чинників.
"Робота залежить від системи енергопостачання, від роботи сервісів і ресурсів, доступу до мережі інтернет і яка ситуація на проміжному обладнанні. Раніше, якщо послуги надавалися, то достатньо було зробити запис у відповідному журналі та оформити документ. Зараз такого немає, всі процеси автоматизовані, вони реєструються в різних системах.
Тобто це і в Єдиному державному демографічному реєстрі, в нашому програмному забезпеченні "універсам" послуг в різних системах у сфері містобудування та архітектури, в системі ДІАМ, в соціальних громадах, в інформаційній соціальній системі", — каже спеціаліст.
Богдан Питель додає, що це інформаційні ресурси й для того, щоб якісно надати послуги ці ресурси мають бути доступними.
"У нас, наприклад, в головному офісі ЦНАПу є основна лінія, резервна лінія, є генератори, які забезпечують роботу в різних критичних ситуаціях, але бувають випадки, коли в нас є енергопостачання, але немає зв'язку на проміжному обладнанні, немає зв'язку з Києвом, і це є проблемою.
Відвідувачі кажуть: "Так, світло є, у чому проблема?"
Але річ у тім, що це не тільки від нас залежить і в провайдерів, які надають ці послуги, має бути світло, щоб якісно працювати. Тобто, якість надання послуг залежить від багатьох чинників.
Звичайно, варто враховувати шкоду від обстрілів зі сторони росії. Якщо є пошкодження об'єктів критичної інфраструктури, чи, можливо, якісь інші моменти, то може бути затримка в оформленні тих чи інших документів.
Я, наприклад, говорю в першу чергу про оформлення біометричних документів. Тобто зараз на даний час все гаразд. Проте в нас бували випадки, коли виникали затримки в доставленні документів, їх друку, і це тривало тиждень, два, тобто по-різному буває. Ситуація дуже гнучка", — підкреслив фахівець.
Богдан Питель наголошує, що 95% відвідувачів ЦНАПу, позитивно оцінюють його роботу.
"Звичайно, що є потенціал до покращення певних ресурсів, до покращення певних адміністративних процедур, їх виконання й ми над цим працюємо.
Ми робимо все для того, щоб наші відвідувачі залишалися задоволені та максимально швидко і якісно отримували послуги", — резюмував Богдан Питель.
Більше читайте у матеріалі: Головний виклик — допомогти: як функціонують ЦНАПи в Івано-Франківську (ФОТО)
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: