Чи завершиться мобілізація в Україні 23 серпня: думки експертів

Рішення про подовження мобілізації ухвалює парламент. І, за словами парламентаріїв, які за це голосуватимуть, немає жодних підстав зупиняти мобілізацію після 23 серпня.

Так, члени парламентського комітету з питань нацбезпеки та експерти розповіли виданню "Апостроф", що буде з мобілізацією після 23 серпня, передає Фіртка.

Зокрема, член парламентського комітету з питань нацбезпеки Роман Костенко стверджує, що мобілізацію в Україні продовжать.

"Не думаю, що мобілізацію буде зупинено. Та й в принципі зараз не можна припиняти мобілізацію — це однозначно.

Ми щодня зазнаємо втрат і потрібно заповнювати особовий склад Збройних Сил України".

Член комітету Верховної ради з питань нацбезпеки Сергій Рахманін розповів, що правові підстави для мобілізації – правовий режим воєнного стану.

Тобто, коли вводиться правовий режим воєнного стану, держава має право проводити мобілізацію, зокрема й загальну. Відповідно указ про мобілізацію прив'язується до терміну дії воєнного стану.

"Оскільки війна завтра у нас точно не закінчиться, правовий режим воєнного стану буде подовжено, відповідно буде видано новий указ, який дозволяє проводити мобілізацію", — пояснив він.

Рахманін додає, що указ про мобілізацію не означає, що мобілізація, грубо кажучи, проводиться щодня.

"Це означає, що держава у разі потреби на період дії правового режиму воєнного стану може мобілізувати певну кількість людей. Коли, кого і скільки, це вже визначають Збройні сили України.

Указ просто надає правові підстави".

Втім, за словами Костенка, новий етап мобілізації може бути більш вибірковим.

"Не думаю, що мобілізація буде повномасштабною. Але все одно добиратимуть людей на ті спеціальності, які вибувають".

Однак, військовий експерт Михайло Жирохов навпаки вважає, що мобілізація може бути навіть масштабнішою, адже втрати на фронті, на жаль, серйозні.

"23 серпня закінчується і дія воєнного стану, а мобілізація це один з елементів воєнного стану.

Беручи до уваги ситуацію на фронті, мобілізацію, звичайно, буде продовжено і вона буде більш масштабною, оскільки оперативний резерв, який у більшості зараз і мобілізований, на жаль, закінчується.

Втрати особового складу, не тільки безповоротні, а й санітарні, поранені — досить великі за ці місяці.

І ті люди, які були мобілізовані, ймовірно, не покривають потреб фронту", — говорить Жирохов.


Нагадаємо, в Україні військовозобов'язаними є усі громадяни віком від 18 до 60 років, за винятком певних категорій осіб, визначених законом.

Необхідну кількість мобілізованих сьогодні визначає Генеральний штаб Збройних Сил України, який відповідно формує черговість призову.

Відповідно до норм українського законодавства, мобілізація відбувається у чотири хвилі:

  • перша — це оперативний резерв. Зокрема, колишні військовослужбовці віком до сорока років, які мають бойовий досвід та відслужили в армії (ветерани Антитерористичної операції на сході України чи бійці Операції об'єднаних сил);
  • друга — колишні військовослужбовці, які проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом;
  • третя — мобілізаційний резерв. Зокрема, військовозобов’язані, які закінчили військові кафедри закладів вищої освіти як офіцери запасу та не призивалися під час попередніх мобілізаційних кампаній;
  • четверта — громадський резерв. Зокрема, інші громадяни, які не мають обмежень за віком чи станом здоров’я щодо призову на військову службу та можуть бути залучені для комплектування Збройних сил України та інших військових формувань.

Проте, виокремлюють категорії українців, які не підлягають мобілізації.

До слова, Уряд послабив обмеження для перетину державного кордону для військовозобов’язаних чоловіків, а також змінив терміни їхнього перебування за межами України.

Що було раніше?
21 лютого російський президент володимир путін заявив про визнання Росією незалежності окремих районів Донецької та Луганської областей. Згодом він оголосив про введення регулярних російських військ на ці окуповані території для «підтримки миру».

24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій лінії кордону з росією та білоруссю.

Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок


11.08.2022 4110
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

776
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

774
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2214
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3195

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

934
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6236
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699