Найчастіше пацієнта приводять в центр психіатричних захворювань різноманітні сімейні ситуації та колізії.
Станом на сьогодні у центр найчастіше прикарпатці поступають з проблемами алкогольної залежності, шизофренією та депресіями.
Про це журналістці Фіртки розповів Мирон Мулик, генеральний директор Прикарпатського обласного клінічного центру психічного здоров’я Івано-Франківської обласної ради.
Фахівець пояснює, що загострення цих хвороб спостерігають через ситуацію в країні.
«Особливо стрімко зростає кількість саме залежних від алкоголю. Вікова категорія різна, особливо дуже багато молоді. Є навіть дівчата по 20 років.
Раніше такого не було. Можливо, колись ця тема більше перебувала під стигмою. Зараз вже менше, бо всі розуміють, що треба лікуватися.
Зростає кількість молодих залежних та представників жіночої статі. Є і наркотична залежність», — каже Мулик.
Спеціаліст пояснює, що у таких випадках насамперед, важливо, щоб пацієнт визнав себе хворим і усвідомив, що має залежність, тоді з ним можна працювати. При правильному лікуванні та бажанні пацієнта ремісія може тривати рік, два, десять чи навіть більше.
Детальніше читайте у матеріалі: «Про це бояться говорити»: як в Івано-Франківську функціонує обласний центр психічних захворювань (ФОТО).
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну
Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок