Справу з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізував юрист.
Як розповів Роман Лихачов з волонтерського руху «Адвокати ЗСУ», згідно з обставинами справи, чоловік, який є призовником, звернувся до суду через те, що, приймаючи рішення про його придатність до військової служби, військово-лікарська комісія (далі — ВЛК) проігнорувала стан його здоров’я, пише Фіртка.
Зокрема, зі слів чоловіка, надані медичні документи до особової справи не долучили та фактично огляд не проводили.
Він також зазначив, що його не оглянули у повному обсязі. Зокрема, огляд не проводили хірург, терапевт, невропатолог, психіатр, окуліст, отоларинголог, стоматолог, дерматолог та інші. Крім того, з протоколом ВЛК чоловіка не ознайомлювали, копію висновку ВЛК йому не надали.
Вважаючи такі дії протиправними, він просив скасувати довідку ВЛК.
Розглянувши матеріали справи, суд зазначив, що кожний призовник оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, окулістом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом, а за наявності медичних показань і лікарями інших спеціальностей.
Під час огляду призовників лікарі визначають стан їх здоров`я та ступінь придатності до військової служби. При цьому враховуються характер захворювання або фізичної вади, ступінь їх розвитку, функціональних порушень, а також освіта, спеціальність, фактична працездатність оглянутого та вимоги, які ставить військова служба до стану здоров`я у тому чи іншому виді Збройних Сил України, роді військ.
Після закінчення огляду кожний лікар записує в облікову картку призовника висновок про придатність (тимчасову непридатність або повну непридатність) до строкової військової служби, відповідну статтю Розкладу хвороб, дату огляду та підписує висновок із зазначенням свого прізвища та ініціалів і скріплює особистою печаткою.
За результатами медичного огляду спеціалістами, лікар — член призовної комісії приймає підсумкове рішення щодо придатності призовника за станом здоров'я до військової служби та служби в тому чи іншому роді військ, що скріплюється його підписом та особистою печаткою лікаря.
У зв’язку із тим, що вказаних дій ВЛК не вчинила, суд визнав протиправною та скасував постанову ВЛК, зобов’язав ВЛК провести повторний огляд.
Детальніше: рішення Закарпатського окружного адміністративного суду у справі № 260/1996/22 від 5 жовтня 2022 року.
Остання історія як на Закарпатті видали туриста з Дніпра за "ухилянта, який збирався перетнути кордон", чи на Волині рік реальної тюрми чоловіку з відсутньою ключицею "за ухилення від мобілізації" - пишуть уже і ЗМІ як Суспільне чи Громадське, а не лише люди в соцмережах як колись.
Кого покарали за минулі рази? За доведення до самогубства, за побиття?
Тож на фоні цього "скандал з прихованими відео Рівненського воєнкома" - от тут, як на мене, взагалі ніякий не скандал. Охота йому ще жінок шпекати, аж 3-х. Доплату йому якусь тепер жінці моральні збитки заплатиnb (смайл). Та це не те заннятя тцк, яке викликає агресію і шкодить країні.
Побиття, демотивація, не віра у перемогу під Москвою, гальмування економічної активності і ініціатив - ось наслідки силовоЇ мобілізації "бо всі ухилянти".
Але він уже воює під Бахмутом.