У межах дослідження «Правосуддя в контексті російської збройної агресії» за підтримки Швейцарії через Відділ миру та прав людини, отримали результати щодо розуміння українцями справедливості, покарань та компенсацій у контексті військової агресії росії.
Відтак, 78 % респондентів вважають, що економічна ситуація в країні погіршилася за останній рік.
Про це свідчать дані соціологічної групи "Рейтинг", передає Фіртка.
Водночас 6 % вважають, що економічна ситуація в країні покращилась, ще 13 % — що вона не змінилась. 59 % вказали про негативні зміни в матеріальному стану родини, водночас для 36 % стан справ не змінився, для 4 % — змінився на краще.
Половина опитаних зазначили про погіршення відчуття впевненості в майбутньому та політичній ситуації в країні. В динаміці, порівняно із листопадом 2022 р., показники погіршення ситуації значно зросли. Для четвертої частини опитаних у цих сферах нічого не змінилось, ще близько 15 % спостерігають покращення.
Втрати внаслідок війни
Серед втрат, яких зазнали респонденти внаслідок війни, 50% зазначили про погіршення психоемоційного стану, ще близько 40% про погіршення стану фізичного здоров’я. Близько 30% втратили доходи. Про роз’єднання сім’ї зазначили 23%, про втрату роботи — 22%.
Близько 20% опитаних вказали на загибель, або поранення близької людини та розірвання стосунків з членами родини.
Найгіршою, на думку опитаних українців, шкодою, яку спричинила росія, є загибель цивільних (68%) та військових (65%), поранення та набуття інвалідності громадянами (40%).
читайте також: Ці кошти отримати майже неможливо, - військовий юрист про державну компенсацію у розмірі 15 мільйонів гривень родинам полеглих Героїв
Ключовими постраждалими внаслідок російської агресії, за результатами опитування, є родичі загиблих (60%); особи, що пройшли полон (41%); особи що зазнали фізичних ушкоджень (34%), втратили житло (33%). Ці ж категорії, а також ветеранів війни і родичів зниклих безвісті, респонденти виділяють як тих, кому першочергово має бути спрямована компенсація шкоди.
Думки респондентів щодо доцільності підтримки й тих українців, які перебувають за кордоном розділились: 40 % вважають, що підтримка має надаватись, 57 % — що ні. Про необхідність підтримки частіше зазначає молодь, а також мешканці деокупованих, прифронтових територій і зони бойових дій.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: