З міського бюджету Івано-Франківської громади військовослужбовцям виплачують кошти на покращення здоров'я, зокрема по 10 тисяч гривень. Йдеться як про фізичну, так і психологічну реабілітації.
Про це під час відеозвернення нагадав мешканцям міста Руслан Марцінків, міський голова, передає Фіртка.
Відтак, за словами посадовця, за тиждень таку допомогу отримали 218 військовослужбовців. Тим часом загалом від 1 січня - 426 захисникам у громаді виплатили ці кошти.
"Ми й надалі продовжуємо цю роботу", - зазначив Марцінків.
Нагадаємо, щоб отримати скерування на реабілітацію, потрібно написати заяву та подати низку документів.
читайте також: Івано-Франківщина є флагманом у реабілітаційних програмах по Україні, - депутатка обласної ради Наталія Чаплинська
"Потрібно написати заяву, що людина до нас звернулася і просить видати скерування на психологічну реабілітацію.
Ця заява має підтверджуватися копіями таких документів: паспорта, ідентифікаційного коду, витягу з реєстру про прописку й обов'язково — довідка про безпосередню участь в бойових діях за 2022-2024 роки", - говорить Наталія Мельникова, заступниця директора комунального закладу "Дім воїна" з питань психологічно-соціальної роботи.
За словами психологині "Дому воїна" Тетяни Сухоборової, після того, як військовослужбовець подав документи, йому призначають консультацію. Вона проходить у форматі глибинного інтерв'ю.
"Ми розмовляємо з ветеранами або чинними військовослужбовцями, щоб виявити ступінь необхідності в їхній психологічній реабілітації.
Торкаємося частково травмівного досвіду, але стараємося завжди завершити бесіду на ресурсних подіях: чим він займався до війни, що йому подобалося, що планує після, про його підтримку", — пояснює Тетяна Сухоборова.
Після інтерв’ю з психологом військовослужбовці отримують висновок, з яким повинні звернутися до ЦНАПу, щоб отримати гроші на реабілітацію.
"Можуть звертатися до нас захисники, які не мають довідок з медзакладів про те, що вони лежали в лікарні, потребують якихось фізичних чи психологічних реабілітацій або не мають довідок від лікарів.
Тому військовослужбовець або ветеран, який відчуває, що потребує психологічної допомоги, звертається в комунальний заклад "Дім воїна".
Наші фахівці, психологи спілкуються з ним індивідуально і дають психологічний висновок про те, що людина потребує реабілітації", — каже директор комунального закладу "Дім воїна" Микола Крошний.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: