Триває третій рік повномасштабної російсько-української війни, а відтак робота психолога та психотерапевта в умовах сьогодення набуває ще більшої актуальності для кожного українця.
Про свій досвід під час етеру програми «Новий погляд» розповіла Наталія Чаплинська, депутатка обласної ради, голова постійної комісії з питань захисту прав учасників і ветеранів та їхніх сімей, психологиня та психотерапевтка, голова громадської організації «Центр допомоги «Людина»» і благодійного фонду «Інтегро», передає Фіртка.
До слова, волонтерською роботою жінка займається понад 10 років.
читайте також: Військовим з Івано-Франківська, які потребують психологічної реабілітації, виплачуватимуть по 10 тисяч гривень
«Зараз як в органів місцевого самоврядування, так і на державному рівні, є розуміння, що робота психолога дуже потрібна.
Ще п’ять років тому задумувались, треба чи ні і мені потрібно було переконувати дуже багатьох, а особливо тих, хто стикається з ветеранами: чи то службовців, чи працівників медицини і так далі.
Казала, що настане момент, коли військовий покладе гранату на стіл, витягне ножа або пістолета і ви ж не знатимете, що робити, як налагоджувати комунікацію з ним, як треба допомагати та підтримувати. Веду до ситуації, яка трапилася на Закарпатті.
Я тішуся, що, як голова комісії, маю можливість впливати на ці речі. На сьогодні наша область є флагманом у реабілітаційних програмах по Україні, адже ми є новаторами, ініціаторами та розробниками таких програм», - розповідає Наталія Чаплинська.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: