Станом на лютий 2024 року 66% українців вважають, що російську мову потрібно усунути з офіційного спілкування.
Водночас 3% респондентів виступають за те, щоб ця мова отримала статус другої державної.
На думку решти 24% населення, російська мова може стати офіційною в тих регіонах, де цього захоче більшість людей.
Такими є дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), передає Фіртка.
Серед 24% українців, які підтримують офіційний російської статус в окремих областях, 15% людей проти того, щоб вона стала в офіційною в їхньому регіоні, натомість 7% підтримують таку ідею. Ще 1% опитаних не визначився зі своєю позицією.
Дослідники наголошують, що найбільш відчутні зміни у ставлення до статусу російської мови в Україні відбулися у південних та східних областях.
"На Сході 52% підтримують або повне усунення з офіційної сфери, або принаймні проти, щоб в їх регіоні російська мова була офіційною. На противагу цьому 34% або хочуть, щоб російська мова була офіційною в їх регіоні, або взагалі стала державною.
На Півдні 69% підтримують або повне усунення з офіційної сфери, або принаймні проти, щоб в їх регіоні російська мова була офіційною. На противагу цьому 18% або хочуть, щоб російська мова була офіційною в їх регіоні, або взагалі стала державною", — свідчать результати опитування.
Довідково: опитування провели упродовж 17–23 лютого методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.
Опитали 052 респонденти, які мешкають у всіх регіонах України, окрім крім АР Крим.
Опитування проводили з дорослими громадянами України, які на момент дослідження проживали на підконтрольній Україні території.
До вибірки не включали жителів територій, які тимчасово не контролюються владою України, а також тих, хто виїхав за кордон після 24 лютого 2022 року.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни