Респондентам ставили запитання, чи підтримають вони після перемоги України та деокупації її території повний розрив усіх стосунків з росією аж до цілковитої заборони на в’їзд росіян в Україну.
Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна служба Центру Разумкова, передає Фіртка.
Якщо у серпні минулого року таку заборону підтримали б 76%, а 14% не підтримали б, то за даними останнього опитування частка перших зросла до 82%, а частка других зменшилася до 9,5%.
Частка тих, хто підтримав би це, становить 94% у Західному регіоні, 85% у Центральному регіоні, 75% у Східному регіоні та 56% у Південному регіоні. Частка тих, хто виступає проти становить відповідно 3%, 9,5%, 14% і 18%.
Підтримують повний розрив відносин з Росією 87% тих, хто вдома розмовляє українською мовою, і 69% тих, хто розмовляє російською, не підтримують — відповідно 7% і 17%.
До слова, найчастіше українці розглядають як перемогу вигнання російських військ з усієї території України та відновленні кордонів станом на січень 2014 року (47% серед тих, хто вірить у перемогу України) або знищення російської армії та сприяння повстанню/розпаду всередині росії (31%).
При цьому частка других порівняно з груднем минулого року зросла (тоді вона становила 22%), а частка перших стала меншою (у грудні вона становила 54%). Менше стало також тих, хто задовольнявся б вигнанням російських військ з усієї території України, окрім окупованого Криму (частка таких зменшилася з 8% до 4%).
Довідково: опитування методом face-to-face проводили у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві.
У Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях — лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії.
Опитали 2 020 респондентів віком від 18 років з 22 лютого по 1 березня 2023 року.
Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!