Загалом в Україні найкращі зміни спостерігають в оцінці обороноздатності країни (90%) та міжнародному іміджі України (86%).
Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг», передає
Фіртка.
У сфері свободи слова і демократії половина опитаних не відчули змін, 34% — вважають, що тут ситуація покращилася, 12% — погіршилася. Щодо стану доріг 42% зазначили, що змін не відбулося, 24% — побачили покращення, 28% - погіршення. Ситуація в боротьбі з корупцією не змінилася для 46%, покращилася — для 22%, погіршилася — для 17%.
Якість медичного забезпечення та житлового комунальних послуг не змінилася майже для половини опитаних, покращилася для 12% і 8% відповідно, погіршилася — для 23% і 41% відповідно.
Найгірше опитані оцінили ситуацію з цінами на основні товари та ліки (погіршилася для 94%), можливості знайти роботу (погіршилася для 72%) та якості освіти (погіршилася для 55%).
У динаміці негативні тенденції спостерігаються щодо оцінки стану доріг, можливості знайти роботу та якості освіти. Не зазнали змін за рік оцінки щодо цін на основні товари та ліки. Покращилися індекси щодо якості послуг ЖКГ, медичного забезпечення, боротьби з корупцією, свободи слова і демократії, та особливо міжнародного іміджу.
Ситуація у регіонах наступна:

Нагадаємо, майже 60% мешканців західних регіонів вважають, що розпочинати відбудову на деокупованих територіях варто після закінчення війни.
До слова, понад 80% мешканців західних регіонів обирають європейську модель суспільного розвитку, менше як 1% — російську.
Крім того, вибираючи між свободою та безпекою, 52% мешканців західних областей віддають перевагу свободі.
Довідково: опитування провели упродовж 20-21 листопада 2022 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням).
Опитали 1 000 респондентів, у віці 18 років і старше, які мешкають у всіх регіонах України (окрім АР Крим, окремих районів Донецької та Луганської областей, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок).
Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%.
За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення.