Такими є результати опитування, проведеного на замовлення громадянської мережі «Опора» Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології, передає Фіртка.
Так, своє майбутнє життя в Україні хочуть будувати 89% респондентів. Це стосується тих, хто лишився в Україні до сьогодні, оскільки опитування не проводилося серед громадян, які виїхали за кордон після початку повномасштабного вторгнення.
Частіше виявляють бажання будувати своє майбутнє за кордоном молодше покоління. Відмінності є статично значущими, але розмір різниці між групами не виглядає загрозливою тенденцією. Наявність роботи чи оцінка свого поточного матеріального стану не справляють вагомого впливу на бажання респондентів будувати своє майбутнє життя в Україні.
Як наголошують соціологи, пояснити це можна і патріотичними мотивами, і тим, що значна частина тих, хто хотів виїхати за кордон, вже це зробили та їх думка не була врахована у опитуванні. Однак важливо, аби у тих, хто планує надалі будувати своє життя в Україні, не виникала мотивація змінювати свої наміри.
Довідково: опитування провели протягом 5-15 червня 2023 року методом face-to-face.
Опитали 2 001 респондента віком від 18 років у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Єдине, що нас «єднає» з ворогом. Чому мова на часі?