Більшість мешканців західних областей обирають сучасні європейські цінності

Думка українців щодо "традиційних цінностей" суттєво змінюється залежно від контексту запитання.

Про це свідчать дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології, передає Фіртка.

Так, питання стосовно щодо цінностей в Україні активізувались після отримання статусу кандидата на вступ до ЄС та ухвалення Стамбульської конвенції.

В опитуванні реалізували експеримент під назвою "split-sampl", де респондентам ставили однакове питання:

"Як Ви вважаєте, в Україні потрібно заохочувати поширення і зміцнення сучасних європейських/Західних цінностей?".

На противагу йому ставили питання про традиційні цінності з іншим контекстом.

Цей контекст складався з двох частин. Респондентам пропонували обрати "традиційні українські цінності" або ж "цінності, які є традиційними для східних слов’ян — українців, росіян, білорусів".

Так соціологи хотіли продемонструвати, що думка українців стосовно "традиційних цінностей" може суттєво змінюватись залежно саме від контексту, який використовують для маніпуляцій.

Результати підтвердили цю теорію. "Традиційні цінності", коли їх називають "чисто українськими", безумовно перемагають —  78% вважають, що саме їх треба поширювати й зміцнювати на противагу європейським/Західним цінностям, які в такому випадку підтримали лише 12%.

  читайте також: Відомо, як за останні роки в Україні змінилося ставлення до ЛГБТ

Однак, якщо "традиційні цінності" подаються в обгортці "спільних для східних слов’ян" зі згадуванням росіян та білорусів, то в цьому випадку лише 33% віддають їм перевагу.

Напротивагу такому формулюванню 51% підтримують європейські цінності.

Цей результат також змінюється залежно від регіону України: на Заході та в Центрі більшість обирають сучасні європейські цінності, на Півдні думки розділилися порівну, а на Сході вже більше тих, хто віддає перевагу "традиційним цінностям для східних слов’ян".

"Ми бачимо, що "невдалий" контекст, як-от спільність із "східними слов’янами" та згадка росіян, і українці готові відмовити "традиційним цінностям".

Це скоріше свідчить про низьку кристалізованість уявлень про "традиційні цінності" і як наслідок викликає сумніви щодо справжньої прихильності до них, як і до "європейських цінностей", — пояснює заступник директора КМІС Антон Грушецький.


Довідково: опитування провели 6-20 липня методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (CATI) на основі випадкової вибірки.

Опитали 2 000 респондентів, які мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим), у віці 18 років і старше.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Більшість мешканців західних регіонів виступають проти поступок в обмін на припинення російської агресії

Рекордні цифри: майже 95% мешканців західних областей погано ставляться до росіян

Майже 95% мешканців західних регіонів вірять, що Україна переможе у війні

Єдине, що нас «єднає» з ворогом. Чому мова на часі?

Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни


Коментарі ()

02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

935
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

846
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1314
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2704
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1491
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2278 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

795

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

853

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1745

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1741
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

464
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

530
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18439
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7560
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3733
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1136
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10853
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

517
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

410
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

590
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

518