25 березня — День служби безпеки України

День служби безпеки України — фахове свято національного значення, що святкують саме двадцять п'ятого березня.

В цю дату поздоровляють людей, що служать та працюють у СБУ, повідомляє Фіртка з посиланням на Online.ua

Найчастіше, саме в цю дату вищі чиновники нагороджують армійців грамотами та відзнаками, за службу та вірність державі. Служба безпеки України — це орган особливого призначення. Працівники СБУ виконують правоохоронну діяльність та несуть варту для гарантування державної безпеки України. 


Цікаві факти про Службу безпеки України та історичні моменти

Офіційно СБУ, як спецслужба була створена у 1992 році 25 березня. Перед організацією були поставлені головні цілі — оборона та забезпечення суверенітету держави, конституційного устрою, а також територіальної єдності країни. Підрозділи, що були створені в структурі служби безпеки — розвідка та контррозвідка, супротив тероризму, підрозділ боротьби з хабарництвом, військова контррозвідка, протистояння організованій злочинності та інше. Відомство активно розвивалося та співпрацювало з міжнародними організаціями.

Професійний празник службовців СБУ з'явився у 2001 році — березень місяць. Постановою головнокомандувача України Леонідом Кучмою був заснований День Служби безпеки України.

Цікаві факти про управління безпеки:

  • Служба безпеки країни співробітничає з різноманітними організаціями — спецслужби шістдесяти країн, профільні структури, більше сотні правоохоронних органів, міжнародні організації такі, як НАТО, ОБСЄ, ЄС, ООН;

  • В архівах СБУ зберігаються понад сто вісімдесят тисяч різних паперів, найстарші документи датовані 1918 роком;

  • Секретні радянські документи (спецслужби), були опубліковані лише у 2015 році;

  • Поблизу будинку Служби безпеки встановлено статую “Козак-переможець”, який символізує структуру.

За часи свого існування Служба Безпеки мала багато пертурбацій і перетворень. Нові труднощі, які постали перед Україною, спонукають Службу до нових реформ, найбільшої мобілізації сил та резервів, пошуку траєкторій вирішення надскладних завдань сучасного часу і ретельної підготовки до майбутнього.


Довготривала реформа СБУ

Стартував процес реформування спецслужб у 2019 році — було розпочато розробку закону про Службу безпеки України. Головною метою було зафіксувати нові пріоритети та організувати роботу СБУ так, щоб вона була максимально ефективною. Переформування мало створити дієві механізми для того, щоб служба краще реагувала на загрози, які постають у сучасному світі. Як приклад, протистояти агресії з боку російської федерації. Основні новації, які пропонувалися у даному законопроєкті:

  • Кібербезпека;

  • Охорона державної таємниці;

  • Боротьба з тероризмом.

На противагу від теперішньої організаційної структури СБУ, впродовж шістнадцяти років Служба безпеки складалася: органи державної охорони вищих службових чинів (до 1998 року), на їх основі створено Управління державної охорони України установи та підрозділи зовнішньої розвідки з військовими частинами радіоелектронної розвідки (до 2005 року), заснована Служба зовнішньої розвідки, а також відділи та підрозділи спеціальних телекомунікаційних систем із захисту інформації з підпорядкованими військами урядового зв'язку (до 2007 року), започаткована Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації держави.

Особовий склад СБУ ділиться на співробітників-військовослужбовців, працівників, які уклали із СБУ трудовий контракт, а також військовослужбовців строкової служби. Військовослужбовці СБУ поділяються на офіцерський, сержантський і старшинський, а також солдатський склад. Військовослужбовцям присвоюються військові звання.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Ворог атакує не лише ракетами: прикарпатців закликають перевіряти отриману з соцмереж інформацію


23.03.2024 855
Коментарі ()

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1047
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2795
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1733 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3887
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5670
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1811

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

189

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

328

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

320

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

468
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

629
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

616
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

887
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

215
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2145
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

657
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

976
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1272
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

538 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

731
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

503
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

827