Віктор Анушкевичус: Маю мрію, аби моя рідна Україна була не менш розвиненою, ніж США

 

Два роки тому Івано-Франківськ і Арлінгтон (США, штат Вірджинія) підписали угоду про побратимські відносини.

 

Про реальний зміст такого побратимства та про досвід Арлінгтону, що може стати в нагоді й українським містам власному кореспондентові УКРІНФОРМу в США розповів міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус.

 

- Вікторе Андрюсовичу, що Ви вважаєте основними здобутками за два останніх роки у партнерських відносинах між двома містами?

- Наочний прикладом є те, що за цей період кількість відвідувачів Івано-Франківська з Америки збільшилася втричі. Про це свідчать підрахунки нашого відділу туризму і міжнародних відносин та інформація, яку ми отримали від готелів. До цього наше місто відвідувала лише невелика кількість американців, переважно з української діаспори, що походить з Івано-Франківська.

Набирають обертів обміни студентами та спеціалістами по лінії побратимської співпраці. За цей час близько двох десятків наших студентів у період канікул мали змогу приїхати до Арлінгтона з тим, аби ближче познайомитися з Америкою та навіть дещо заробити.

За проектом «Відкритий світ» у США вже побували понад 20 спеціалістів з Івано-Франківська. Вони повертаються до України з новими ідеями і підходами до справи. Наразі готуємо чергову поїздку до Америки молодих фахівців у сфері місцевого самоврядування.

 

- Що корисного Ви бачите у місцевому самоврядуванні Арлінгтона?

- Тут дещо інша модель. Система управління містом побудована на принципах, коли є Рада директорів і по черзі вони керують містом.

Але, якщо порівнювати з Україною, то тут суттєво вищий ступень свободи, і водночас менше делегованих повноважень при більших обсягах фінансування. Я колись у розмові зі своїм арлінгтонським колегою пожартував: «Мені би ваші проблеми і ваші гроші».

В Арлінгтоні фактично немає комунального господарства у підпорядкуванні мерії. Будинки не перебувають на її балансі, арлінгтонська мерія не відповідає за водопостачання і водовідведення, цим переймаються інші структури. До комунальної галузі Арлінгтона фактично належить лише одне підприємство, яке займається тротуарами, газонами, парками і скверами. Місцева міська ландшафтна архітектура може бути нам цікавою.

Впадає в очі й те, що в Арлінгтоні багато робиться для дітей, пропаганди здорового способу життя. Тут багато спортивних майданчиків та арен, перед дитиною відкрито безліч можливостей щодо занять спортом. Це дуже важливо. Ми можемо говорити про високоефективну медицину, але насамперед маємо намагатися ростити здоровими наших дітей.

Для нас становить інтерес досвід стратегічного планування розвитку міста, розбудови інфраструктури, інвестицій, туризму, благоустрою та утилізації сміття.

 

- Які інфраструктурні рішення варто було б запозичити?

- Тривалий час в Україні була тенденція концентрувати всі адміністративні установи, офіси, великі торгівельні споруди у центрі міста, який нині від цього перенавантажений людьми й транспортом. В Арлінгтоні ж, як і по всій Америці, намагаються виносити велику частину таких установ за межі центру.

Ця проблема актуальна й для Івано-Франківська, який історично має радіальну забудову, тобто всі вулиці сходяться до центру. За останнє десятиліття кількість зареєстрованих транспортних засобів у місті збільшилася в 10 разів. Тому, наприклад, мене цікавить досвід компаній, які займаються будівництвом підземних і наземних паркінгів.

 

 

Читайте також:

Анушкевичус дав інтерв'ю "Голосу Америки": США є глибокопатріотичною нацією (відео)

У Посольстві України в США відбулося прийняття з нагоди візиту до Вашингтону делегації України на чолі з мером Івано-Франківська


29.01.2013 2529 6
Коментарі (6)

Квітка 2013.01.29, 17:54
Коханий Вітю! Німці у фронт українські дороги ремонтували, а ти за шість років навіть не спромігся відремонтувати покриття на вулиці Дудаєва.Куда тобі в Америку
Станиславівець 2013.01.29, 18:00
І у нього є мрія
марія. 2013.01.29, 22:10
Анушкевичус є найкращим мером із усіх мерів (попередників) нашого міста. Толерантний, виважений, сильний. А те що він переміг Синютку на виборах мера говорить про його рівень.
222 до квітки. 2013.01.29, 22:13
Що за квітка розсмерділася. З питанням ремонту вулиці-до свободівців. То вони вирішують у МР які вулиці ремонтувати і їхні фірми роблять ремонт.
11 2013.01.29, 22:42
Анушкевичус на дві голови вищий за Синютку як мер. Почав заглядати......... це правда. Але, хто з вас бачив його пяним або в неадекватному стані? Ніхто з вас не розуміє, який тягар лежить на міському голові. І прокуратура і КРУ і СБУ і всі шукають порушення закону. Від такого стресу будь-хто може оступитись. А ще ці неадекватні наїзди депутатського корпусу. Дрюсович - самодостатня людина і я думаю, що якщо його звільнять, то це йому лише піде на користь. Але, Синютка це дуже поганий варіант. Ми це вже проходили...
XML 2013.01.30, 00:20
Він переміг Синнютку, бо народ хотів змін, Шкутяка команда пробула 2 терміни. Ніхто не думав що під маскою заурядного бізнесмена ховається аферист і злодій ,який разом зі своєю командою обкрадають нас .Скільки цікаво коштувало місту поїздка його в США , набратись опиту - так там хабарів і віткатів немає
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

1687 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1118
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

4875
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

13939 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3277 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3109

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

769

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2232

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

2251

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2805
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1217
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1025
30.05.2024

Кулінарний хаб, де навчатимуть шкільних кухарів, запрацював на Прикарпатті.  

814
13.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

404
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

402
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

746
01.06.2024

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком. Так, священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

698
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21678
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

692 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

518
29.05.2024

"Українська правда" дослідила, як Офіс президента України впливає на інформаційну політику медіа, зокрема через інформаційне агентство "Укрінформ".  

972
26.05.2024

Російські окупаційні війська не досягли заявленої кремлівським правителем Владіміром Путіним мети щодо створення "буферної зони" на півночі Харківської області.  

857