До повномасштабного російського вторгнення Артем Ткаченко на позивний «Кіт» працював менеджером у Запоріжжі. Сьогодні військовий — фінансист у 4-й окремій танковій бригаді.
Артем Ткаченко під час повномасштабного російського нападу потрапив на фронт не вперше.
«Кіт» боронив Україну від російської орди ще у 2015 році, коли окупанти намагались захопити території українського Донбасу. У 2022 році його бригада зупиняла російську армію на Херсонщині.
Про ставлення до методів мобілізації, військовослужбовець розповів журналістці Фіртки.
"На мою думку, «бусифікація» не несе жодної користі. Такі люди у найкращому випадку просто втечуть, а в найгіршому — ви знаєте.
У нас воєнкоми чомусь мільйонери, потрібні довідки, аби не йти у військо, можна купити, а на війну не рідко забирають людей, у яких є підстави для відстрочки. Хіба так має бути?", — обурюється військовий.
Окрім того, підкреслює Артем Ткаченко, людей потрібно брати на посади за навичками.
"Не ставити умовно тракториста, який не хоче навчатись, на посаду оператора дронами, а айтівця робити водієм. Це вкрай дивно, легко кажучи. А такі моменти, коли відправляють в навчальні центри не за знаннями, а лише тому, що там є брак людей, на жаль, є.
Через такі дії також підривається й авторитет військових. Сьогодні всі бояться людей у формі. У мене був випадок, коли я курив, а людина, побачивши мене, перейшла на інший бік вулиці. Можливо, воно іноді й кумедно виглядає, але так немає бути.
Потрібно популяризувати службу у війську. Мабуть найдієвішим буде збільшувати грошову винагороду. Краще має працювати пропаганда, яка мала б пояснювати, чому долучатись до війська необхідно", — ділиться військовослужбовець.
Окрім того, додає воїн, важливо використовувати вже наявних людей у війську ефективно.
"Розподіляти військових за підрозділами так, аби вони приносили максимальну користь.
Круто, що є можливість піти на військову службу через рекрутингову агенцію — цю роботу, однозначно, потрібно продовжувати.
Водночас потрібно усвідомлювати, що мобілізація не може бути добровільною. Будь-яку війну силами одних добровольців не виграти. Особливо таку масштабну, як сьогодні".
Більше читайте у матеріалі: «Не хотілось б, аби все перетворилось на АТО 2.0», — військовослужбовець Артем Ткаченко про фронт, тил та мобілізацію.
Чому ж: "бусифікація не несе користі"? Ще як несе користь росіянам. Путіну навіть мобілізацію не довелось додаткову проводити і далі наступає на Покровськ, і якби не втрата частини Курської області то взагалі б...
Вже який рік пишу - достатньо просто уявити "бусифікацію" на росії. Скільки користі було б - для нас - відбили б бажання у мільйонів москалів "бо в добре місце силою не пхають" і почались би у них проблеми на фронті.
Аналогічно: підняття податків, обмеження переказів, шрафи за дрова, за неоновив дані. Агентура закатує українців в асфальт поки Зеленський і депутати (які вдають клінічних ідіотів, типу то все Зеленський і його свита), думають "ще трохи протриматись як небудь за рахунок бусифікацій і вичавлення грошей, а там гляди й люди самі захочуть капітуляції..." - і вони "в дамках" у будь-якому разі. Правда бурятам і москалям на це начхати і Конча-Заспа піде на розграбунок як і все решта.
Ордена заслужені отримують натхненники з Києва за бусифікацію, а місцевим невідомо що. Ніщо так не підірвало опір як зрив мобілізації бусифікацією. І цікаво як жодне змі опозиційні депутати не вимагають припинити, а лише голосно на 3-му році закричали: "не так бусифікуєте", "не так людоловите". Як це не так? Буси не того кольору, балаклави, підвали у тцк? От Порошенко б правильно бусифікував чи Бойко у буси упц мп освячені? Без бусифікації ніяк? Бо тоді не лише бідніші мусіли б захищати країну? І поки під Київ знову москалі не підійдуть все продовжуватиметься. Дітей шкода в захоплених москалями територіях. Евакуйовувати подалі їх треба і від москаля і від дебілів в Україні.