Як Івано-Франківськ стає лідером з допомоги військовим

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році.

Про це креативно «заявили» на білбордах і сітілайтах по всьому місту, про це в своїх інтерв’ю неодноразово розповідав міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Фіртка розбиралась, на що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську.

Ваш захист — наша допомога

Загалом в 2024 році в Івано-Франківській громаді діє понад десяток програм підтримки захисників України.

«Поки воїни захищають нас від ворога на передовій, ми підтримуємо їх з тилу», — повідомили в міській раді.

У громаді діє програма підтримки військових за 12-ма категоріями: на амуніцію, на психологічну або фізичну реабілітацію, виплата після поранення, компенсація за комунальні послуги та інші.

Військовослужбовці Івано-Франківської громади можуть оформити виплати у будь-якому відділенні ЦНАПу, а також в онлайн режимі, зайшовши на сайт Центру надання адміністративних послуг.

Також це можуть зробити рідні захисника, однак кошти надійдуть на банківську картку захисника. А от за програмами підтримки родин військових та Героїв, які загинули, кошти нараховують безпосередньо заявникам.

20 000 гривень на спорядження

Виплати по 20 тисяч гривень тим, хто у 2024 році бере участь в забезпеченні національної безпеки і оборони України, відсічі і служить в підрозділах Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції, Національної гвардії, інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях та правоохоронних органах.

50 000 гривень на амуніцію

Виплати на амуніцію 50 тисяч гривень передбачені для захисників, які беруть безпосередню участь бойових діях і служать в підрозділах Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції, Національної гвардії, інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях та правоохоронних органах.

100 000 гривень для родин загиблих захисників

Один з членів сімей загиблих, зниклих безвісти учасників АТО/ ООС, захисників чи захисниць України, які брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у звʼязку з військовою агресією російської федерації проти України можуть отримати виплату 100 000 гривень.

30 000 гривень пораненим захисникам

Захисники, які отримали поранення (контузію, каліцтво) під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у звʼязку з військовою агресією російської федерації проти України можуть отримати допомогу на лікування та реабілітацію в розмірі 30 тисяч гривень. 

10 000 гривень на реабілітацію військових

Нова програма, запроваджена у 2024 році, передбачає надання одноразової матеріальної допомоги захисникам і захисницям України для відновлення та реабілітації. Виплата допомоги призначається одноразово (незалежно від видів та кількості реабілітацій, на які видано направлення) протягом 2024 року та здійснюється у розмірі 10 000 грн.

50 000 гривень з нагоди народження дитини

Якщо один з батьків або обоє беруть участь у бойових діях і це підтверджується будь-яким військовим документом — виплата складе 50 тисяч гривень. З обов’язкових умов - породілля обовʼязково має бути зареєстрованою в Івано-Франківській громаді не менше ніж за шість місяців до дня народження дитини та має стати на облік з ведення вагітності не пізніше першого триместру вагітності.

Військові мають надати копію документа про безпосередню участь батька/матері новонародженої дитини у бойових діях. Цей документ видає військова частина. Посвідчення УБД не обовʼязково. Для виплати достатньо довідки про участь у бойових діях.

Компенсація на оплату комунальних послуг

Пільги учасникам бойових дій з числа учасників АТО/ООС, учасникам бойових дій з числа Захисників і Захисниць України, членам їх сімей надаються у розмірі 75% з державного бюджету та 25% з бюджету Івано-Франківської громади. Членам сімей загиблих (померлих) під час участі в АТО та членам сімей загиблих (померлих) захисників та захисниць України у розмірі 50% з державного та 50% з бюджету Івано-Франківської міської громади.

У разі, коли членам сімей загиблих (померлих) захисників/ захисниць не надаються пільги з державного бюджету в розмірі, визначеному законодавчо, пільги надаються у розмірі 100% з бюджету Івано-Франківської міської громади.

5 000 гривень на комунальні послуги для захисників без УБД

3 1 січня 2024 року суму виплати збільшили з 3 до 5 тисяч гривень особам, які на день звернення не мають статусу учасника бойових дій (УБД) та не користуються пільгами з оплати житлово-комунальних послуг. Така допомога виплачується один раз на 12 місяців.

60 000 гривень на встановлення памʼятника загиблим Героям

Родичі загиблих Героїв з Івано-Франківської громади можуть отримати 60 тисяч гривень на встановлення памʼятника.

Щомісячні виплати родинам Героїв

Члени сім’ї загиблих Героїв та тих, хто зник безвісти щомісяця можуть отримувати допомогу у розмірі встановленого прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Виплати до дня народження дитини

З нагоди дня народження дітям до 18 років передбачена виплата по 2000 гривень. Її може отримати один з батьків дітей, батьки яких призвані на військову службу або беруть участь у заходах, необхідних для оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у звʼязку з військовою агресією російської федерації проти України, які належать до однієї з вказаних категорій:

  • в яких виховується троє і більше дітей, віком до 18 років (до 23 років у разі навчання за денною формою здобуття освіти);
  • в яких виховується дитина з інвалідністю віком до 18 років, батько/мати є особою з інвалідністю;
  • батько/мати яких загинули (зникли безвісти, померли), внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання. 

Помічник сім’ї захисника 

«Помічник сім’ї Захисника» — це послуга «Дому воїна» для допомоги сім’ям військових. Самотні матері, дружини, сестри захисників не можуть самостійно відремонтувати кран, дверний замок чи завісу, а у професійних компаніях такі послуги недешево коштують. Тому з дрібним побутовим ремонтом допоможуть фахівці. 

Скільки коштів з місцевого бюджету отримали військові? 

Фіртка поцікавилась у міській раді, скільки коштів з місцевого бюджету виділили на реалізацію всіх програм підтримки військових станом на 1 жовтня 2024 року.

Програми підтримки військових:

  • Одноразова матеріальна допомога на придбання амуніції — 151,5 млн грн;
  • Одноразова грошова допомога пораненим російсько-української війни — 25,4 млн грн;
  • Щомісячні виплати сім’ям загиблих та зниклих безвісти внаслідок російсько-української війни в розмірі прожиткового мінімуму — 16,3 млн. грн;
  • Надання одноразової матеріальної допомоги сім’ям загиблих та зниклих безвісти внаслідок вторгнення росії в Україну — 14,5 млн грн;
  • Пільги на житлово-комунальні послуги для учасників АТО, УБД та членів сімей загиблих — 14,5 млн грн;
  • Одноразова грошова допомога військовим на реабілітацію — 12,6 млн грн;
  • Допомога по рішенню Координаційного комітету допомоги учасникам АТО/ООС і захисникам України — 7,1 млн грн;
  • Одноразова грошова допомога членам сімей загиблих на встановлення пам’ятників — 6,2 млн грн;
  • Одноразова грошова допомога у зв’язку з народження дітей військовослужбовців — 5,4 млн грн;
  • Виплати до Дня Незалежності, до Покрови, до дня захисників і захисниць України — 5,3 млн грн;
  • Надання допомоги учасникам бойових дій, які не набули статусу УБД, беруть участь у захисті країни і не користуються пільгами на ЖКП — 2,2 млн грн;
  • Відшкодування на поховання захисників і захисниць України, які загинули/померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва при захисті Вітчизни в період дії воєнного стану — 1,4 млн грн;
  • Надання одноразової грошової допомоги з нагоди дня народження дітей до 18 років, батьки яких призвані на російсько-українську війну і батьки яких загинули внаслідок війни — 1,4 млн грн;
  • ГО, які підтримують сім’ї і родини загиблих захисників України — 1,3 млн грн.

Загальна сума виплат станом на 1 жовтня за цими програмами підтримки склала 265,6 мільйона гривень.

Також в Івано-Франківській громаді затверджені програми для підтримки ЗСУ та інших військових формувань, де сума за 9 місяців 2024 року становить 606,1 млн грн. 

Загалом на підтримку ЗСУ вже спрямували більш ніж пів мільярда гривень.

При затвердженому на 2024 рік бюджеті Івано-Франківської громади у розмірі 3,6 мільярда гривень, виходить, що уже 17% від бюджету громади було спрямовано на підтримку ЗСУ та військових і їхніх родин.

Попереду ще три місяці, тож найімовірніше, ця цифра зросте і становитиме понад 20% бюджету. 

Івано-Франківськ — лідер по допомозі військовим під час мобілізації 

В міській раді  неодноразово відмічали, що найпопулярнішими виплатами залишається допомога на амуніцію, а це — 50 тисяч гривень, якщо боєць перебуває безпосередньо в зоні бойових дій, і 20 тисяч – якщо служить не на передовій.

За дослідженням порталу «Слово і діло» Івано-Франківськ став лідером по допомозі військовим під час мобілізації.

По Україні ці суми варіюються від 10 до 50 тисяч гривень. 

Івано-Франківськ — 50 тисяч гривень тим, хто воює на передовій, по 20 тисяч гривень – бійцям, які далі від лінії фронту.

Львів — 50 тисяч гривень військовим, які підписали контракти з військовими частинами Десантно-штурмових військ та Військово-морських сил.

Київ — 30 тисяч гривень усім мобілізованим після 1 грудня 2023 року, в т.ч. і контрактникам.

Чернігів — 20 тисяч гривень мобілізованим з 1 січня 2024 року.

Одеса — 20 тисяч гривень мобілізованим з 1 січня 2024 року та контрактникам, яких вперше взяли на службу.

Луцьк — 15 тисяч гривень контрактникам.

Полтава — 10 тисяч гривень усім мобілізованим.

Тернопіль — 10 тисяч гривень на спорядження мобілізованим та контрактникам.

У кількох обласних центрах подали петиції з пропозиціями виплачувати мобілізованим допомогу, це зокрема Вінниця, Рівне та Чернівці. Втім програми так і не були прийняті з тих чи інших причин.

Міські очільники їздять на передову

Громади надають не тільки матеріальну підтримку захисникам. Часто очільники громад відвідують бійців на лінії фронту, щоб безпосередньо передати допомогу та підтримку з тилу.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків — один з небагатьох, хто чи не щомісяця їздить з волонтерськими місіями до захисників на передову. Найчастіше привозить дрони, РЕБи, старлінки, іншу техніку чи амуніцію. На початку жовтня Марцінків з волонтерами побували на Харківщині.

Часто на фронт приїжджає і міський голова столиці Віталій Кличко. Місяць тому він відвідав Першу Президентську бригаду. А загалом протягом року часто навідує захисників України.

Міський голова Львова Андрій Садовий теж їздив до військових на фронт.

Міський голова Луцька Ігор Поліщук теж періодично привозить безпосередньо на передову допомогу військовим.

Міський голова Тернополя Сергій Надал кілька разів приїжджав до захисників з дронами.

Міський голова Чернівців Роман Клічук відвідував військових на Запоріжжі.

Міський голова Чорткова Володимир Шматько теж чи не щомісяця їздить на фронт. Днями він відвідував воїнів у Донецькій, Харківській та Сумській областях.

Міський голова Надвірної Зіновій Андрійович з початку повномасштабного вторгнення активно долучається до волонтерських поїздок на фронт.

Підтримка військових повинна стати пріоритетом для кожної громади і кожного українця. Сьогодні великі громади допомагають самостійно, менші - об’єднують зусилля для підтримки військових, надаючи субвенції на оборонні потреби. Закупівля автомобілів та дронів, виділення грошей та майна — кожна з громад робить свій внесок у захист країни.

Івано-Франківська громада не залишається осторонь і серед великих тилових громад чи не найактивніше долучається до допомоги Силам оборони. Попереду новий фінансовий рік і в бюджеті-2025 теж планують закласти значну суму на підтримку війська.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну 


Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1519
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1003
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1259 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3707 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33860
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2817

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

343

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

740

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1681

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1054
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

619
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

500
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

873
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1977
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12189
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1480
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1268
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

528
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

235
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

311
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

355
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1244