Як Івано-Франківськ стає лідером з допомоги військовим

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році.

Про це креативно «заявили» на білбордах і сітілайтах по всьому місту, про це в своїх інтерв’ю неодноразово розповідав міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Фіртка розбиралась, на що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську.

Ваш захист — наша допомога

Загалом в 2024 році в Івано-Франківській громаді діє понад десяток програм підтримки захисників України.

«Поки воїни захищають нас від ворога на передовій, ми підтримуємо їх з тилу», — повідомили в міській раді.

У громаді діє програма підтримки військових за 12-ма категоріями: на амуніцію, на психологічну або фізичну реабілітацію, виплата після поранення, компенсація за комунальні послуги та інші.

Військовослужбовці Івано-Франківської громади можуть оформити виплати у будь-якому відділенні ЦНАПу, а також в онлайн режимі, зайшовши на сайт Центру надання адміністративних послуг.

Також це можуть зробити рідні захисника, однак кошти надійдуть на банківську картку захисника. А от за програмами підтримки родин військових та Героїв, які загинули, кошти нараховують безпосередньо заявникам.

20 000 гривень на спорядження

Виплати по 20 тисяч гривень тим, хто у 2024 році бере участь в забезпеченні національної безпеки і оборони України, відсічі і служить в підрозділах Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції, Національної гвардії, інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях та правоохоронних органах.

50 000 гривень на амуніцію

Виплати на амуніцію 50 тисяч гривень передбачені для захисників, які беруть безпосередню участь бойових діях і служать в підрозділах Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції, Національної гвардії, інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях та правоохоронних органах.

100 000 гривень для родин загиблих захисників

Один з членів сімей загиблих, зниклих безвісти учасників АТО/ ООС, захисників чи захисниць України, які брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у звʼязку з військовою агресією російської федерації проти України можуть отримати виплату 100 000 гривень.

30 000 гривень пораненим захисникам

Захисники, які отримали поранення (контузію, каліцтво) під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у звʼязку з військовою агресією російської федерації проти України можуть отримати допомогу на лікування та реабілітацію в розмірі 30 тисяч гривень. 

10 000 гривень на реабілітацію військових

Нова програма, запроваджена у 2024 році, передбачає надання одноразової матеріальної допомоги захисникам і захисницям України для відновлення та реабілітації. Виплата допомоги призначається одноразово (незалежно від видів та кількості реабілітацій, на які видано направлення) протягом 2024 року та здійснюється у розмірі 10 000 грн.

50 000 гривень з нагоди народження дитини

Якщо один з батьків або обоє беруть участь у бойових діях і це підтверджується будь-яким військовим документом — виплата складе 50 тисяч гривень. З обов’язкових умов - породілля обовʼязково має бути зареєстрованою в Івано-Франківській громаді не менше ніж за шість місяців до дня народження дитини та має стати на облік з ведення вагітності не пізніше першого триместру вагітності.

Військові мають надати копію документа про безпосередню участь батька/матері новонародженої дитини у бойових діях. Цей документ видає військова частина. Посвідчення УБД не обовʼязково. Для виплати достатньо довідки про участь у бойових діях.

Компенсація на оплату комунальних послуг

Пільги учасникам бойових дій з числа учасників АТО/ООС, учасникам бойових дій з числа Захисників і Захисниць України, членам їх сімей надаються у розмірі 75% з державного бюджету та 25% з бюджету Івано-Франківської громади. Членам сімей загиблих (померлих) під час участі в АТО та членам сімей загиблих (померлих) захисників та захисниць України у розмірі 50% з державного та 50% з бюджету Івано-Франківської міської громади.

У разі, коли членам сімей загиблих (померлих) захисників/ захисниць не надаються пільги з державного бюджету в розмірі, визначеному законодавчо, пільги надаються у розмірі 100% з бюджету Івано-Франківської міської громади.

5 000 гривень на комунальні послуги для захисників без УБД

3 1 січня 2024 року суму виплати збільшили з 3 до 5 тисяч гривень особам, які на день звернення не мають статусу учасника бойових дій (УБД) та не користуються пільгами з оплати житлово-комунальних послуг. Така допомога виплачується один раз на 12 місяців.

60 000 гривень на встановлення памʼятника загиблим Героям

Родичі загиблих Героїв з Івано-Франківської громади можуть отримати 60 тисяч гривень на встановлення памʼятника.

Щомісячні виплати родинам Героїв

Члени сім’ї загиблих Героїв та тих, хто зник безвісти щомісяця можуть отримувати допомогу у розмірі встановленого прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Виплати до дня народження дитини

З нагоди дня народження дітям до 18 років передбачена виплата по 2000 гривень. Її може отримати один з батьків дітей, батьки яких призвані на військову службу або беруть участь у заходах, необхідних для оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у звʼязку з військовою агресією російської федерації проти України, які належать до однієї з вказаних категорій:

  • в яких виховується троє і більше дітей, віком до 18 років (до 23 років у разі навчання за денною формою здобуття освіти);
  • в яких виховується дитина з інвалідністю віком до 18 років, батько/мати є особою з інвалідністю;
  • батько/мати яких загинули (зникли безвісти, померли), внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання. 

Помічник сім’ї захисника 

«Помічник сім’ї Захисника» — це послуга «Дому воїна» для допомоги сім’ям військових. Самотні матері, дружини, сестри захисників не можуть самостійно відремонтувати кран, дверний замок чи завісу, а у професійних компаніях такі послуги недешево коштують. Тому з дрібним побутовим ремонтом допоможуть фахівці. 

Скільки коштів з місцевого бюджету отримали військові? 

Фіртка поцікавилась у міській раді, скільки коштів з місцевого бюджету виділили на реалізацію всіх програм підтримки військових станом на 1 жовтня 2024 року.

Програми підтримки військових:

  • Одноразова матеріальна допомога на придбання амуніції — 151,5 млн грн;
  • Одноразова грошова допомога пораненим російсько-української війни — 25,4 млн грн;
  • Щомісячні виплати сім’ям загиблих та зниклих безвісти внаслідок російсько-української війни в розмірі прожиткового мінімуму — 16,3 млн. грн;
  • Надання одноразової матеріальної допомоги сім’ям загиблих та зниклих безвісти внаслідок вторгнення росії в Україну — 14,5 млн грн;
  • Пільги на житлово-комунальні послуги для учасників АТО, УБД та членів сімей загиблих — 14,5 млн грн;
  • Одноразова грошова допомога військовим на реабілітацію — 12,6 млн грн;
  • Допомога по рішенню Координаційного комітету допомоги учасникам АТО/ООС і захисникам України — 7,1 млн грн;
  • Одноразова грошова допомога членам сімей загиблих на встановлення пам’ятників — 6,2 млн грн;
  • Одноразова грошова допомога у зв’язку з народження дітей військовослужбовців — 5,4 млн грн;
  • Виплати до Дня Незалежності, до Покрови, до дня захисників і захисниць України — 5,3 млн грн;
  • Надання допомоги учасникам бойових дій, які не набули статусу УБД, беруть участь у захисті країни і не користуються пільгами на ЖКП — 2,2 млн грн;
  • Відшкодування на поховання захисників і захисниць України, які загинули/померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва при захисті Вітчизни в період дії воєнного стану — 1,4 млн грн;
  • Надання одноразової грошової допомоги з нагоди дня народження дітей до 18 років, батьки яких призвані на російсько-українську війну і батьки яких загинули внаслідок війни — 1,4 млн грн;
  • ГО, які підтримують сім’ї і родини загиблих захисників України — 1,3 млн грн.

Загальна сума виплат станом на 1 жовтня за цими програмами підтримки склала 265,6 мільйона гривень.

Також в Івано-Франківській громаді затверджені програми для підтримки ЗСУ та інших військових формувань, де сума за 9 місяців 2024 року становить 606,1 млн грн. 

Загалом на підтримку ЗСУ вже спрямували більш ніж пів мільярда гривень.

При затвердженому на 2024 рік бюджеті Івано-Франківської громади у розмірі 3,6 мільярда гривень, виходить, що уже 17% від бюджету громади було спрямовано на підтримку ЗСУ та військових і їхніх родин.

Попереду ще три місяці, тож найімовірніше, ця цифра зросте і становитиме понад 20% бюджету. 

Івано-Франківськ — лідер по допомозі військовим під час мобілізації 

В міській раді  неодноразово відмічали, що найпопулярнішими виплатами залишається допомога на амуніцію, а це — 50 тисяч гривень, якщо боєць перебуває безпосередньо в зоні бойових дій, і 20 тисяч – якщо служить не на передовій.

За дослідженням порталу «Слово і діло» Івано-Франківськ став лідером по допомозі військовим під час мобілізації.

По Україні ці суми варіюються від 10 до 50 тисяч гривень. 

Івано-Франківськ — 50 тисяч гривень тим, хто воює на передовій, по 20 тисяч гривень – бійцям, які далі від лінії фронту.

Львів — 50 тисяч гривень військовим, які підписали контракти з військовими частинами Десантно-штурмових військ та Військово-морських сил.

Київ — 30 тисяч гривень усім мобілізованим після 1 грудня 2023 року, в т.ч. і контрактникам.

Чернігів — 20 тисяч гривень мобілізованим з 1 січня 2024 року.

Одеса — 20 тисяч гривень мобілізованим з 1 січня 2024 року та контрактникам, яких вперше взяли на службу.

Луцьк — 15 тисяч гривень контрактникам.

Полтава — 10 тисяч гривень усім мобілізованим.

Тернопіль — 10 тисяч гривень на спорядження мобілізованим та контрактникам.

У кількох обласних центрах подали петиції з пропозиціями виплачувати мобілізованим допомогу, це зокрема Вінниця, Рівне та Чернівці. Втім програми так і не були прийняті з тих чи інших причин.

Міські очільники їздять на передову

Громади надають не тільки матеріальну підтримку захисникам. Часто очільники громад відвідують бійців на лінії фронту, щоб безпосередньо передати допомогу та підтримку з тилу.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків — один з небагатьох, хто чи не щомісяця їздить з волонтерськими місіями до захисників на передову. Найчастіше привозить дрони, РЕБи, старлінки, іншу техніку чи амуніцію. На початку жовтня Марцінків з волонтерами побували на Харківщині.

Часто на фронт приїжджає і міський голова столиці Віталій Кличко. Місяць тому він відвідав Першу Президентську бригаду. А загалом протягом року часто навідує захисників України.

Міський голова Львова Андрій Садовий теж їздив до військових на фронт.

Міський голова Луцька Ігор Поліщук теж періодично привозить безпосередньо на передову допомогу військовим.

Міський голова Тернополя Сергій Надал кілька разів приїжджав до захисників з дронами.

Міський голова Чернівців Роман Клічук відвідував військових на Запоріжжі.

Міський голова Чорткова Володимир Шматько теж чи не щомісяця їздить на фронт. Днями він відвідував воїнів у Донецькій, Харківській та Сумській областях.

Міський голова Надвірної Зіновій Андрійович з початку повномасштабного вторгнення активно долучається до волонтерських поїздок на фронт.

Підтримка військових повинна стати пріоритетом для кожної громади і кожного українця. Сьогодні великі громади допомагають самостійно, менші - об’єднують зусилля для підтримки військових, надаючи субвенції на оборонні потреби. Закупівля автомобілів та дронів, виділення грошей та майна — кожна з громад робить свій внесок у захист країни.

Івано-Франківська громада не залишається осторонь і серед великих тилових громад чи не найактивніше долучається до допомоги Силам оборони. Попереду новий фінансовий рік і в бюджеті-2025 теж планують закласти значну суму на підтримку війська.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну 


Коментарі ()

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

586
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1147
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2448
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1324
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1936 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2905

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

646

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

733

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1645

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1625
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

302
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

435
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18352
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7450
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3644
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1030
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10767
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

255
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

248
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

445
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

438
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

670