Зелень надворі чи… в кишені

Предки наші по дрова - до лісу йшли. А кабінетні "наші" - заготовляють просто в місті.

Хто вирубує "легені" міста, та чи законно – це "прелюдія" в серії Зелень надворі чи "зелень" в кишені.

Ну порахуйте: їхати в ліс - за машину - плати, за бензин - плати, робочим - плати, ще й ліснику - заплати. А в місті - зовсім інша пісня! Машини - державні, робочі - на ставці (комунальні). Жодних витрат. Ще й на вирубці -заробляєш. Пам'ятаєте: хотіли «свобідно» вирізати 116 лип на Шевченка (подавалось, наче всі вони - аварійні). Озвучувалась цифра за зріз - порядку 1200 грн. Плюс саме дерево - як бонус (який тоді курс $ був?). Виходить: міське дроворубство - вигідний бізнес

А думка народу? До с... (серця, звичайно)! Ігнорувати їх – і по всьому.

І що робити в таких випадках? Якщо чинOFFники не відповідають - застосуємо антидот: запит. Папір для них – стимул (то така "мотиваційна" палиця) почати щось робити.

А скажіть-но мені, держ-мужі: якого документу… на підставі чого дерева рубають у місті? І хто ця св... свобода, котра це робить? - Ось стислий зміст запиту №5975.

Скиньтесь ВІтеньці на сканер

І певна частина "тіла" МВК, що заступає голову (називаєСя - "заступник") відповідає, що

"для надання відповіді... необхідно створювати інформацію..."

Не простіше написати: запитуваних документів - нема!?! Але тоді треба шукати винних, а всі - свої. То що робити? (про #чиновникивідпис'ки - окрема публікація)

Посадовець робить хитрий хід (дитячий садок, чес-слово!). Вже у наступному реченні він "пояснює", що документи

"надати неможливо",

бо - начебто - вони

"створені і існують в паперовій формі".

Тра-тра-траГеДія! Хтось може пояснити цій "частині...МВК" як "всунути" папір в Інтернет?

Я розумію: в глухе маленьке село ИваНахРаньковиці Мальдівської (ще розповім) міськради СлабоДіньского району ще не прийшов такий винахід цивілізації як "сканер". І про електронний реєстр документів у вуйка-війта теж не чули. Про що моооваа?! Надворі ж - XVI століття!

Посадовець описує цілий перелік начебто-існуючих документів (які мав би надати). І всі вони (виходячи з написаного) зберігає й обліковує ЦНАП - виключно на папері! От hellепа! І як вони дають собі раду з тим ворохом макулатури?

Так ось чому п.Оксана (що приймає звернення в МВК) буває такою недоброю! Певно, вона -єдина зуміла "приручити" сканер…

Йдемо вище

Дискусія з "тими, хто за©тупає мера" видалась мені більш кумедною, ніж результативною. А що скаже ГОЛОВА? Він - наче - розумний, в телевізорі красується. Ану його спитаю. Хай розбереться з тими своїми "частинами": сам "наплодив" - хай сам і... дає раду.

Але ради - не знайшлося. Запит залишився без відповіді. Може маленькому Русланчику не казали в дитинстві: коли тебе питають - мовчати - не гаЛно!

Або - як кажуть дорослі дяді - ненадання відповіді - тягне за собою відповідальність.

Вам цього не казали, Руслане Романовичу? Може засТупАли Вас, коли це проходили?..

До речі, відповідь не по суті запиту, неповна чи не точна відповідь - теж привід попасти "під роздачу". Але це - для тих, хто регулярно за©тупає мера.

А починалося все так

Пост провисів місяць на хваленій «Комуналці». Без реакції посадовців. Тож авторка - Матильда Міхейчук - виставила красномовну подяку "відкритому до спілкування".

І можна було б ставити крапку. Але "рубаї" - атакують. І ось, обговорюючи черговий факт від Ігор Вихло... (чиновникам, звичайно, - знов "по-серцю").

Набув актуальності пост від 18.08.18.

Та цього разу - окрім простих балачок - в МВК прийшов офіційний запит.

Наче джин із пляшки

Мер з'явився - майже миттєво (ось як діє документЪ животворящій!). Та зміст появи мера...

І це - рівень посадової особи… Та Ви ж - не мала дитина: бебебе, то всьо ви самі винні, а я – молодець! Про що люди питають: скільки посаджено? Чи – хто і чому рубає? Хіба не повинні Ви щось зробити (принаймні - сказати) по ділу?..

Але ні цей коментар, ні питання інших учасників – йому, певно – не в голові. Птах надто високого польоту…

(О, до речі. Бачив я якось таку картину: дерево, похилене майже горизонтально, на ньому - метрах в двох над землею сидять кілька великих таких, розтовстілих індичок. Дві думкиі:
1.Як вони туди влізли? 2.А кажуть: курка-не птах...
J )

Може у функціях голови - здатність пояснювати - не передбачена? Вміння говорити - стосується лиш реклами партії та вказівок до освячення?..

То як з деревами

Все... Ніц не зробиш?

А дзуськи! Липи на Шевченка - вберегли? Потуги активістки Світлани Пронь та висновки, що сміливо виголосив фахівець Васил Парпан - дали свій результат.

Тож поки на «Комуналці» набирає обертів свіжий пост про вирубку від Лілії Сковрон – нові офіційні запити розглядають у вищих інстанціях... Над кожною "малою головою" – є голова (вища). На владній вертикалі є відповідальний чинОвник. Вам цікаво: хто ним виявиться? Трохи часу й витримки, друзі. J А згори донизу все рухається знааачно швидше…

Глядиш - замість рубати - почнуть доглядати.

Свіжі подробиці - на Фіртці вже незабаром. Стежте за публікаціями. А наразі...

У вашому дворі – часом – не рубають? То ПИШІТЬ! В коментарях до цієї публікації, на ФБ автора. Не оминайте механізм офіційних звернень. Активно долучайтесь до публічних дискусій. І робіть репост. ...якщо, звісно, ви теж вболіваєте за дерева.

Важливо - щоб ми продовжувати  щось робити!

Павло Теличко

PS Особлива подяка активним учасникам дискусії. Знайдіть часинку, щоб прочитати їхні перли: навмисне перефотав їх для Вас - ось:

Фотогалерея


04.02.2019 Теличко Павло 18110
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

843 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2234
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

443

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6250
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

753 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717