У понеділок, 3 червня, з нагоди Міжнародного дня захисту дітей та з метою захисту основоположного права на життя, в Університеті Короля Данила відбулася дискусійна платформа «Шанс на життя».
Подію відвідала журналістка Фіртки.
"Метою заходу є популяризація "Вікна життя", яке є рятівним пунктом для дітей, від яких відмовляються батьки, чи то через якусь матеріальну нестабільність, чи через народження дитини з вадами здоров'я, чи не готовність нести відповідальність за цих діток у майбутньому", — зауважила завідувачка кафедри права та публічного управління, кандидат юридичних наук, доцент Ірина Припхан.
Як зазначила директорка комунального некомерційного підприємства Міська дитяча клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради Ольга Бойчук, дуже багато молодих мам, які можуть опинитися в складних життєвих ситуаціях є не інформовані щодо "Вікна життя".
"Вікно життя" є анонімним. Мама має право, щоб її не бачили, не знали та щоб її не розшукувала потім поліція.
У 2020 році принесли двомісячного хлопчика. Дуже доглянута дитина. При ньому було дитяче харчування, одежа, іконка та памперси. Хлопчик був дуже гарно одягнений. Дитину усиновили.
У 2024 році принесли новонародженого хлопчика. Дитина була з елементами недогляду, замотана в пелюшки, пуповина була необроблена, замотана ізострічкою. Дитина потребувала екстреної медичної допомоги", — резюмувала Ольга Бойчук.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну
Втеча як протест. Чому діти йдуть з дому та як діяти батькам