"Шанс на життя": в Івано-Франківську відбулася дискусійна платформа (ФОТО)

Сьогодні, 3 червня, з нагоди Міжнародного дня захисту дітей та з метою захисту основоположного права на життя, в Університеті Короля Данила відбулася дискусійна платформа «Шанс на життя».

Подію відвідала журналістка Фіртки.

"Стаття 27 Конституції України гарантує кожній людині невід'ємне право на життя. Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. І захищати життя людини — це обов'язок держави.

Право на життя має найбільшу соціальну цінність є передумовою реалізації усіх інших прав людини. Сьогодні на заході вдалося зібрати духовенство, юристів, медиків, психологів та всіх соціально небайдужих громадян. 

Метою заходу є популяризація "Вікна життя", яке є рятівним пунктом для дітей, від яких відмовляються батьки, чи то через якусь матеріальну нестабільність, чи через народження дитини з вадами здоров'я, чи не готовність нести відповідальність за цих діток у майбутньому.

Війна посилила дію усіх цих факторів. І все більша кількість новонароджених дітей опиняються в умовах загрози їхньому життю. Це питання не може залишити байдужих нікого.

Оскільки діти є найбільш незахищеною категорією громадян, саме вони розраховують на нашу любов, турботу та захист", — зауважила завідувачка кафедри права та публічного управління, кандидат юридичних наук, доцент Ірина Припхан.

Як зазначила директорка Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації Олександра Бойчук, тематика зібрання вкрай актуальна, адже сьогодні фіксують сумну статистику.

"Порівняно з 2021 роком маємо — 32%, а то й більше — зменшування народжуваності. Чому це відбувається? Тому, що розпочалося все з COVID-19, а зараз триває війна. У нас є розділені сім'ї, чоловіки воюють, багато жінок з дітьми за кордоном з безпекових міркувань.

Є таке поняття, як компенсаторні механізми та ми маємо надію, що по завершенню війни вони спрацюють. І ті подружні пари, які на сьогодні відклали народження дітей все-таки почнуть активно над цим працювати. 

Щодо охорони здоров'я дітей, то кожне дитя має — це право ще з моменту зачаття. Йдеться про безпечний перебіг вагітності, належні умови праці матері, допологова та післяпологова відпустка матері, безпечне ведення вагітності. Проте, незважаючи, на це все ми маємо високу статистику передчасного народжування дітей.

Ми маємо багато діток, які народженні з масою менше одного кілограма. Це є наш болючий спіч. Тому що це категорія дітей, які не те, що мають право на охорону здоров'я, а які є у пильній увазі всіх нас. 

Попри це все ми маємо, на жаль, статистику й залишених дітей. Тому існування в Івано-Франківській області "Вікна життя" є актуальним.

Його особливістю є анонімність, адже поруч немає відеокамер, а відтак — можна залишити дитя та піти непоміченим. Можемо бути впевнені, що дитина отримає належну медичну допомогу та позитивну долю надалі", — резюмувала Бойчук.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Втеча як протест. Чому діти йдуть з дому та як діяти батькам

«Не підсилювати страхи та тривоги». Як говорити з дітьми про війну?

На Івано-Франківщині під час війни збільшилась кількість пар, які хочуть усиновити дітей


Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

569
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

758
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2391
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1775
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2067
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5675 16

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

55

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

223

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1186

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1202
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

944
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

793
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14616
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

634
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10442
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6138
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

666
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7623
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2874
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

598
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

686
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

513