"Шанс на життя": в Івано-Франківську відбулася дискусійна платформа (ФОТО)

Сьогодні, 3 червня, з нагоди Міжнародного дня захисту дітей та з метою захисту основоположного права на життя, в Університеті Короля Данила відбулася дискусійна платформа «Шанс на життя».

Подію відвідала журналістка Фіртки.

"Стаття 27 Конституції України гарантує кожній людині невід'ємне право на життя. Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. І захищати життя людини — це обов'язок держави.

Право на життя має найбільшу соціальну цінність є передумовою реалізації усіх інших прав людини. Сьогодні на заході вдалося зібрати духовенство, юристів, медиків, психологів та всіх соціально небайдужих громадян. 

Метою заходу є популяризація "Вікна життя", яке є рятівним пунктом для дітей, від яких відмовляються батьки, чи то через якусь матеріальну нестабільність, чи через народження дитини з вадами здоров'я, чи не готовність нести відповідальність за цих діток у майбутньому.

Війна посилила дію усіх цих факторів. І все більша кількість новонароджених дітей опиняються в умовах загрози їхньому життю. Це питання не може залишити байдужих нікого.

Оскільки діти є найбільш незахищеною категорією громадян, саме вони розраховують на нашу любов, турботу та захист", — зауважила завідувачка кафедри права та публічного управління, кандидат юридичних наук, доцент Ірина Припхан.

Як зазначила директорка Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації Олександра Бойчук, тематика зібрання вкрай актуальна, адже сьогодні фіксують сумну статистику.

"Порівняно з 2021 роком маємо — 32%, а то й більше — зменшування народжуваності. Чому це відбувається? Тому, що розпочалося все з COVID-19, а зараз триває війна. У нас є розділені сім'ї, чоловіки воюють, багато жінок з дітьми за кордоном з безпекових міркувань.

Є таке поняття, як компенсаторні механізми та ми маємо надію, що по завершенню війни вони спрацюють. І ті подружні пари, які на сьогодні відклали народження дітей все-таки почнуть активно над цим працювати. 

Щодо охорони здоров'я дітей, то кожне дитя має — це право ще з моменту зачаття. Йдеться про безпечний перебіг вагітності, належні умови праці матері, допологова та післяпологова відпустка матері, безпечне ведення вагітності. Проте, незважаючи, на це все ми маємо високу статистику передчасного народжування дітей.

Ми маємо багато діток, які народженні з масою менше одного кілограма. Це є наш болючий спіч. Тому що це категорія дітей, які не те, що мають право на охорону здоров'я, а які є у пильній увазі всіх нас. 

Попри це все ми маємо, на жаль, статистику й залишених дітей. Тому існування в Івано-Франківській області "Вікна життя" є актуальним.

Його особливістю є анонімність, адже поруч немає відеокамер, а відтак — можна залишити дитя та піти непоміченим. Можемо бути впевнені, що дитина отримає належну медичну допомогу та позитивну долю надалі", — резюмувала Бойчук.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Втеча як протест. Чому діти йдуть з дому та як діяти батькам

«Не підсилювати страхи та тривоги». Як говорити з дітьми про війну?

На Івано-Франківщині під час війни збільшилась кількість пар, які хочуть усиновити дітей


Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

285
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2907
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21060
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1973
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1343 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2356

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

687

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2133

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

813

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1401
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

132
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

462
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

993
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

135
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

751
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

733
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

677
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8208
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

812 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

870
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2162 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

814