"Шанс на життя": в Івано-Франківську відбулася дискусійна платформа (ФОТО)

Сьогодні, 3 червня, з нагоди Міжнародного дня захисту дітей та з метою захисту основоположного права на життя, в Університеті Короля Данила відбулася дискусійна платформа «Шанс на життя».

Подію відвідала журналістка Фіртки.

"Стаття 27 Конституції України гарантує кожній людині невід'ємне право на життя. Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. І захищати життя людини — це обов'язок держави.

Право на життя має найбільшу соціальну цінність є передумовою реалізації усіх інших прав людини. Сьогодні на заході вдалося зібрати духовенство, юристів, медиків, психологів та всіх соціально небайдужих громадян. 

Метою заходу є популяризація "Вікна життя", яке є рятівним пунктом для дітей, від яких відмовляються батьки, чи то через якусь матеріальну нестабільність, чи через народження дитини з вадами здоров'я, чи не готовність нести відповідальність за цих діток у майбутньому.

Війна посилила дію усіх цих факторів. І все більша кількість новонароджених дітей опиняються в умовах загрози їхньому життю. Це питання не може залишити байдужих нікого.

Оскільки діти є найбільш незахищеною категорією громадян, саме вони розраховують на нашу любов, турботу та захист", — зауважила завідувачка кафедри права та публічного управління, кандидат юридичних наук, доцент Ірина Припхан.

Як зазначила директорка Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації Олександра Бойчук, тематика зібрання вкрай актуальна, адже сьогодні фіксують сумну статистику.

"Порівняно з 2021 роком маємо — 32%, а то й більше — зменшування народжуваності. Чому це відбувається? Тому, що розпочалося все з COVID-19, а зараз триває війна. У нас є розділені сім'ї, чоловіки воюють, багато жінок з дітьми за кордоном з безпекових міркувань.

Є таке поняття, як компенсаторні механізми та ми маємо надію, що по завершенню війни вони спрацюють. І ті подружні пари, які на сьогодні відклали народження дітей все-таки почнуть активно над цим працювати. 

Щодо охорони здоров'я дітей, то кожне дитя має — це право ще з моменту зачаття. Йдеться про безпечний перебіг вагітності, належні умови праці матері, допологова та післяпологова відпустка матері, безпечне ведення вагітності. Проте, незважаючи, на це все ми маємо високу статистику передчасного народжування дітей.

Ми маємо багато діток, які народженні з масою менше одного кілограма. Це є наш болючий спіч. Тому що це категорія дітей, які не те, що мають право на охорону здоров'я, а які є у пильній увазі всіх нас. 

Попри це все ми маємо, на жаль, статистику й залишених дітей. Тому існування в Івано-Франківській області "Вікна життя" є актуальним.

Його особливістю є анонімність, адже поруч немає відеокамер, а відтак — можна залишити дитя та піти непоміченим. Можемо бути впевнені, що дитина отримає належну медичну допомогу та позитивну долю надалі", — резюмувала Бойчук.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Втеча як протест. Чому діти йдуть з дому та як діяти батькам

«Не підсилювати страхи та тривоги». Як говорити з дітьми про війну?

На Івано-Франківщині під час війни збільшилась кількість пар, які хочуть усиновити дітей


Коментарі ()

28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

555
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

926
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

3706 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2928
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

7087 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

3484

І це ж нас жахають Хеловіном ті самі люди, які водять Маланку і Вертепи, заводячи чорта до церкви на Різдво, скачуть через багаття і запускають віночки в ніч на Івана Купала, святять яйця і ковбасу на Пасху і яблука на Спаса?

533

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

332

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

685

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1450
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

263
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17305
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

922
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

8058 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

540
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

940
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2312
28.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27658 1
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

429
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

454
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

784
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

728