Сьогодні, 3 червня, з нагоди Міжнародного дня захисту дітей та з метою захисту основоположного права на життя, в Університеті Короля Данила відбулася дискусійна платформа «Шанс на життя».
Подію відвідала журналістка Фіртки.
"Стаття 27 Конституції України гарантує кожній людині невід'ємне право на життя. Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. І захищати життя людини — це обов'язок держави.
Право на життя має найбільшу соціальну цінність є передумовою реалізації усіх інших прав людини. Сьогодні на заході вдалося зібрати духовенство, юристів, медиків, психологів та всіх соціально небайдужих громадян.
Метою заходу є популяризація "Вікна життя", яке є рятівним пунктом для дітей, від яких відмовляються батьки, чи то через якусь матеріальну нестабільність, чи через народження дитини з вадами здоров'я, чи не готовність нести відповідальність за цих діток у майбутньому.
Війна посилила дію усіх цих факторів. І все більша кількість новонароджених дітей опиняються в умовах загрози їхньому життю. Це питання не може залишити байдужих нікого.
Оскільки діти є найбільш незахищеною категорією громадян, саме вони розраховують на нашу любов, турботу та захист", — зауважила завідувачка кафедри права та публічного управління, кандидат юридичних наук, доцент Ірина Припхан.
Як зазначила директорка Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації Олександра Бойчук, тематика зібрання вкрай актуальна, адже сьогодні фіксують сумну статистику.
"Порівняно з 2021 роком маємо — 32%, а то й більше — зменшування народжуваності. Чому це відбувається? Тому, що розпочалося все з COVID-19, а зараз триває війна. У нас є розділені сім'ї, чоловіки воюють, багато жінок з дітьми за кордоном з безпекових міркувань.
Є таке поняття, як компенсаторні механізми та ми маємо надію, що по завершенню війни вони спрацюють. І ті подружні пари, які на сьогодні відклали народження дітей все-таки почнуть активно над цим працювати.
Щодо охорони здоров'я дітей, то кожне дитя має — це право ще з моменту зачаття. Йдеться про безпечний перебіг вагітності, належні умови праці матері, допологова та післяпологова відпустка матері, безпечне ведення вагітності. Проте, незважаючи, на це все ми маємо високу статистику передчасного народжування дітей.
Ми маємо багато діток, які народженні з масою менше одного кілограма. Це є наш болючий спіч. Тому що це категорія дітей, які не те, що мають право на охорону здоров'я, а які є у пильній увазі всіх нас.
Попри це все ми маємо, на жаль, статистику й залишених дітей. Тому існування в Івано-Франківській області "Вікна життя" є актуальним.
Його особливістю є анонімність, адже поруч немає відеокамер, а відтак — можна залишити дитя та піти непоміченим. Можемо бути впевнені, що дитина отримає належну медичну допомогу та позитивну долю надалі", — резюмувала Бойчук.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну
Втеча як протест. Чому діти йдуть з дому та як діяти батькам