Під час війни усиновлення дітей, які перебувають на території України, можливе лише в тих регіонах, де немає воєнних дій та працюють державні органи влади України
Про це розповіла начальниця Служби у справах дітей Івано-Франківської міської ради Ірина Рохман в програмі «Про головне в деталях», передає Фіртка.
"Якщо ми говоримо про усиновлення, то маємо двозначне відчуття. З одного боку, є внутрішнє бажання яке переходить у дію. А з іншого боку, це - робота з документами які дають результат також в усиновленні дитини.
Якщо ми говоримо про період повномасштабного вторгнення, то хочу розвіяти міф про те, що дитину усиновити неможливо. Нічого не змінилося в контексті усиновлення.
Єдине, що усиновлення дітей іноземними громадянами в період війни є неможливий", - зауважила Ірина Рохман.
З її слів, якщо розглядати питання документів, то всі ті документи, які необхідні були до повномасштабного вторгнення, залишились актуальними сьогодні.
"Якщо ви є громадянами України, проживаєте в Івано-Франківську, маєте прописку в місті, маєте відповідний фізичний стан, тобто маєте довідку про стан здоровʼя згідно з постановою "905", всіх лікарів і можете бути усиновлювачами, не маєте судимості, працюєте на роботі й маєте відповідні доходи, які допоможуть забезпечити утримання сімʼї з дітками, можете звертатись у службу справах дітей.
Є відповідна послуга бути кандидатом усиновлювача. І проходите навчання, яке забезпечує центр соціальних служб для сімʼї дітей і молоді. Зазвичай це щоквартально.
Тоді кандидат чи сімʼя кандидатів отримує пакет документів, особову справу, де зазначено, що вони можуть бути усиновлювачами", - прокоментувала Рохман.
Як зазначає Рохман, якщо говорити про 2023 рік, то на сьогодні є 19 пар які хочуть усиновити дитину. Якщо порівнювати з довоєнним часом, то таких кандидатів було зазвичай 10-12 пар. Тобто, кількість кандидатів збільшилась.
"Якщо ми говоримо про дітей, то кількість дітей у місті Івано-Франківську є 28 з яких 18 дітей є віком від 10 до 17 років.
Тому, якщо говорити про усиновлювачів, що є така інша форма сімейного виховання, як прийомні сімʼї, де ми маючи потенціал і бажання в такий важкий період для нас всіх, а особливо для дітей місію допомоги дітям.
І, власне, в прийомних сімʼях дітки можуть проживати до 18 чи до 23 років отримувати безпеку і любов, все що потрібно для наших дітей", - резюмувала Ірина Рохман.
Як наголошується, кандидатами можуть бути чоловік або жінка, чи пара. Тобто, не обов’язково бути одруженим для того, щоб бути кандидатом усиновлювачем.
"Є особова справа, висновок, що пара може бути кандидатом. Тоді у нас є окрема тека, де є особові справи діток, які можуть бути усиновлені. Відповідно до висновку кандидатів бачимо, наприклад, яких діток вони хочуть.
Тоді ми шукаємо діток, які підходитимуть кандидатам по віку і статі. Якщо знаходимо надаємо направлення і впродовж десяти днів пара має можливість зустрітися з дітьми для того, щоб визначитися, чи бажають продовжувати спільних життєвий шлях, чи відмовляться і шукатимуть далі.
Цілком прийнятно, якщо пара відмовляється від тієї чи іншої дитинки, а шукає саме ту дитинку, якій зможуть подарувати гармонію.
Якщо пара дає згоду, то служба у справах дітей надає висновок, що усиновлення є доцільним та відповідає інтересам дитини. Після того, як відбулося судове засідання, надають рішення суду. Рішення вступає через місяць в законну силу і дитинку влаштовують на проживання до батьків.
Процес всиновлення завершено, але з сімʼєю продовжують комунікацію. Служба в справах дітей навідується до них, спілкується з дитиною, пише акт обстеження", - каже Ірина Рохман.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну
Втеча як протест. Чому діти йдуть з дому та як діяти батькам