На Івано-Франківщині під час війни збільшилась кількість пар, які хочуть усиновити дітей

Під час війни усиновлення дітей, які перебувають на території України, можливе лише в тих регіонах, де немає воєнних дій та працюють державні органи влади України

Про це розповіла начальниця Служби у справах дітей Івано-Франківської міської ради Ірина Рохман в програмі «Про головне в деталях», передає Фіртка.

"Якщо ми говоримо про усиновлення, то маємо двозначне відчуття. З одного боку, є внутрішнє бажання яке переходить у дію. А з іншого боку, це - робота з документами які дають результат також в усиновленні дитини.

Якщо ми говоримо про період повномасштабного вторгнення, то хочу розвіяти міф про те, що дитину усиновити неможливо. Нічого не змінилося в контексті усиновлення.

Єдине, що усиновлення дітей іноземними громадянами в період війни є неможливий", - зауважила Ірина Рохман.

З її слів, якщо розглядати питання документів, то всі ті документи, які необхідні були до повномасштабного вторгнення, залишились актуальними сьогодні.

"Якщо ви є громадянами України, проживаєте в Івано-Франківську, маєте прописку в місті, маєте відповідний фізичний стан, тобто маєте довідку про стан здоровʼя згідно з постановою "905", всіх лікарів і можете бути усиновлювачами, не маєте судимості, працюєте на роботі й маєте відповідні доходи, які допоможуть забезпечити утримання сімʼї з дітками, можете звертатись у службу справах дітей.

Є відповідна послуга бути кандидатом усиновлювача. І проходите навчання, яке забезпечує центр соціальних служб для сімʼї дітей і молоді. Зазвичай це щоквартально.

Тоді кандидат чи сімʼя кандидатів отримує пакет документів, особову справу, де зазначено, що вони можуть бути усиновлювачами", - прокоментувала Рохман.

Як зазначає Рохман, якщо говорити про 2023 рік, то на сьогодні є 19 пар які хочуть усиновити дитину. Якщо порівнювати з довоєнним часом, то таких кандидатів було зазвичай 10-12 пар. Тобто, кількість кандидатів збільшилась. 

"Якщо ми говоримо про дітей, то кількість дітей у місті Івано-Франківську є 28 з яких 18 дітей є віком від 10 до 17 років.

Тому, якщо говорити про усиновлювачів, що є така інша форма сімейного виховання, як прийомні сімʼї, де ми маючи потенціал і бажання в такий важкий період для нас всіх, а особливо для дітей місію допомоги дітям.

І, власне, в прийомних сімʼях дітки можуть проживати до 18 чи до 23 років отримувати безпеку і любов, все що потрібно для наших дітей", - резюмувала Ірина Рохман.

Як наголошується, кандидатами можуть бути чоловік або жінка, чи пара. Тобто, не обов’язково бути одруженим для того, щоб бути кандидатом усиновлювачем.

"Є особова справа, висновок, що пара може бути кандидатом. Тоді у нас є окрема тека, де є особові справи діток, які можуть бути усиновлені. Відповідно до висновку кандидатів бачимо, наприклад, яких діток вони хочуть.

Тоді ми шукаємо діток, які підходитимуть кандидатам по віку і статі. Якщо знаходимо надаємо направлення і впродовж десяти днів пара має можливість зустрітися з дітьми для того, щоб визначитися, чи бажають продовжувати спільних життєвий шлях, чи відмовляться і шукатимуть далі.

Цілком прийнятно, якщо пара відмовляється від тієї чи іншої дитинки, а шукає саме ту дитинку, якій зможуть подарувати гармонію.

Якщо пара дає згоду, то служба у справах дітей надає висновок, що усиновлення є доцільним та відповідає інтересам дитини. Після того, як відбулося судове засідання, надають рішення суду. Рішення вступає через місяць в законну силу і дитинку влаштовують на проживання до батьків.

Процес всиновлення завершено, але з сімʼєю продовжують комунікацію. Служба в справах дітей навідується до них, спілкується з дитиною, пише акт обстеження", - каже Ірина Рохман.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Втеча як протест. Чому діти йдуть з дому та як діяти батькам

«Не підсилювати страхи та тривоги». Як говорити з дітьми про війну?


Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

946 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

831
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1647
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2276
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4259 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3257

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

241

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

478

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

422

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

884
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8000
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

661
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

701
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1114
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

700
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6286
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1776
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

146
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

242
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1590
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

790 1