Фото: ДСНС Івано-Франківщини
Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Тому нерідко в прикарпатських громадах створюють добровільні пожежні підрозділи, які прибувають на виклики за лічені хвилини.
Про те, як працюють добровільні пожежні команди, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.
"Є добровільні пожежні команди і є місцеві пожежні команди — усі ці структури створюють органи виконавчої влади. Громади розуміють, що безпека їхніх жителів залежить від створення такого підрозділу.
Оскільки в сільській місцевості прибуття державних пожежних команд займає до 20 хвилин, ми розуміємо, що якщо є погана дорога, немає доїзду, то прибути державній пожежній частині складніше.
Якщо ж на місці вже буде сформована команда добровольців чи місцева пожежна команда, то вони всього до п’яти хвилин зможуть прибути на місце пожежі.
Тобто за ці зекономлені 15 хвилин, поки приїде державна пожежна частина, уже можна локалізувати чи навіть ліквідувати пожежу. Від цього залежить, чи врятують людські життя і майно.
Дуже позитивно, що громади такий досвід переймають одне від одного. Звичайно, що це досвід є з-за кордону, але він активно втілюється і нам дуже приємно, що такий процес активно розвивається на Прикарпатті", — розповідає посадовиця.
Так, на Івано-Франківщині постійно відкривають нові пожежні підрозділи.
"Добровольці, які там працюють, це — колишні військові, пожежники або й люди, які просто виявили бажання працювати. Вони проходять в нас відповідне навчання, у нашому навчальному пункті. Добровольці отримують сертифікати й вони вже можуть безпосередньо братися до виконання завдань за призначенням.
Техніку й обладнання для таких підрозділів переважно надають закордонні партнери, інколи ми самі щось передаємо для пожежних частин. У нас зараз в Головному управлінні вже доволі сучасна техніка, а якусь іншу ми можемо передавати на місцеві чи добровільні команди.
Такі підрозділи в нашому оперативному підпорядкуванні, тобто Головного управління ДСНС в області — ми знаємо, коли та чи інша команда виїхала на ліквідацію пожежі в якийсь населений пункт.
Інколи підрозділи обслуговують декілька населених пунктів — усе залежить від того, як визначили в громаді. Переважно всі громади хочуть і мають такі підрозділи, тому що безпека кожного жителя − це пріоритет.
За такими добровільними пожежними командами наше майбутнє", — каже Христина Перцович.
Більше читайте у матеріалі: Герої без зброї в руках: як працюють прикарпатські рятувальники під час повномасштабної війни (ФОТО)
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: