Уряд фінансуватиме лише спроможні установи: навіщо в Івано-Франківську об'єднують медичні заклади

На Івано-Франківщині формують мережу спроможних лікарень. 

Зокрема, в Івано-Франківську планують створити кластерний медичний заклад. Об'єднають чотири медзаклади — міську клінічну лікарню № 1, міський перинатальний центр, міську дитячу лікарню та стоматполіклініку. 

Навіщо потрібна така реорганізація, Фіртці розповіла начальниця управління охорони здоров'я Івано-Франківської міської ради Алла Вацеба.

Зі слів посадовиці, реорганізація медичних закладів у місті зумовлена реформою охорони здоровʼя.

"28 лютого 2023 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову про формування спроможної мережі охорони здоров'я. Ця реформа потрібна для того, щоб медицина в області була доступною та якісною.

Потреба в створенні кластерного медичного закладу з'явилась у зв’язку з медичною реформою в Україні — Уряд фінансуватиме лише спроможні установи, які відповідають вимогам щодо кваліфікації працівників, приміщень, кількості послуг тощо.

Згідно з цією постановою, медичний заклад має бути багатопрофільним закладом охорони здоров'я, що надає різні види допомоги дитячому та дорослому населенню не менше як за двадцятьма напрямками медичної допомоги.

Тобто, йдеться про те, щоб пацієнт мав змогу отримати допомогу в одному медичному закладі. Це — не забаганка місцевої влади, це — вимога до медзакладів по всій Україні", — уточнює Алла Вацеба.

Алла Вацеба каже, що фінансування окремих закладів з виділенням коштів на адміністрацію та комунальні послуги, щоб надавати лише одну медичну послугу, є нерентабельним.

"Монопрофільні заклади незабаром можуть стати фінансово нестійкими та не зможуть існувати самостійно без об'єднання з багатопрофільними закладами.

Вже сьогодні чимало з них потребують додаткового фінансування з боку місцевої влади, оскільки кошти, виділені Національною службою здоров'я України, недостатні для їхньої ефективної роботи.

Тому треба поспішити. З 1 січня 2024 року має бути новий пакет НСЗУ, тому, аби отримати фінансування, треба до цього часу встигнути провести реорганізацію", — додає посадовиця.

Об'єднання декількох медичних закладів насамперед буде зручним для пацієнтів. Крім того, як продовжує Алла Вацеба, всі працівники, згаданих медичних закладів, й надалі працюватимуть на своїх робочих місцях.

"Ми йдемо найменш болючим шляхом реорганізації — шляхом приєднання без звільнення працівників. Жодну лікарню не закриють. Всі працюватимуть на різних рівнях надання медичної допомоги.

Це буде своєрідне об’єднання закладів, втім всі залишаться працювати на своїх місцях — нікого не звільнятимуть. Простими словами — для працівників будуть зміни лише в трудовій книжці.

Тому сьогодні не говоримо про те, що реформа про закриття чи скорочення людей, — таких завдань немає. Є мета — збереження кадрів та лікарень. Усі колективи повним складом переходять до кластерного закладу.

Керівники міської клінічної лікарні №1, міського перинатального центру, стоматполіклініки й міської дитячої лікарні залишаться, як директори відділів, а очолюватиме кластерний медзаклад генеральний директор".

читайте також: "Насамперед це зручно для пацієнтів", — Алла Вацеба про створення кластерного медичного закладу в Івано-Франківську

Начальниця управління охорони здоров'я пояснила, чому саме в кластерний медичний заклад об'єднуватимуть міський перинатальний центр та стоматполіклініку.

"Стоматологія — це вторинний рівень медичної допомоги. Ми зобов'язані зберегти в Івано-Франківській громаді комунальний заклад надання стоматологічної допомоги.

Чому таке рішення прийняли? По-перше, стоматологія — заклад охорони здоров'я вторинного рівня медичної допомоги, власне як і кластерний заклад. Водночас стоматологічний огляд потрібен, зокрема, й вагітним жінкам.

По-друге, стоматологічна поліклініка є монопакетним закладом, а з 1 квітня НСЗУ перестала їх фінансувати. Навіть пацієнтів із гострими станами не можуть лікувати безоплатно.

Отже, стоматполіклініка має один пакет НСЗУ, який надає пільговим категоріям населення, то вона не може отримувати фінансування за вимогами НСЗУ. А якщо в закладі, для прикладу, у великому переліку є стоматологія, тоді можна отримати ще додатковий законтрактований один або другий пакет.

Держава сьогодні ухвалила рішення, що медзаклади мають бути багатопрофільними, вони не можуть бути вузькоспеціалізованими на рівні міст".

Окрім того, додає Алла Вацеба, такі медичні заклади, за реформою, будуть максимально оснащені сучасним обладнанням, а також там надаватимуть більший спектр послуг.

"Мусимо дбати про колективи, збереження здоров'я та життя пацієнтів та рівень надання медичної допомоги. Кластерним закладам держава гарантує забезпечення високовартісного обладнання, медичних розхідних матеріалів. Йдеться про мільйони гривень.

Якщо держава розділятиме кошти на заклади, то чому цим не скористатись? Керівники закладів вже обговорюють, яким чином досягти максимального фінансування з державного бюджету при об'єднанні", — резюмує начальниця управління охорони здоров'я.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську створюють дві кластерні лікарні: що відомо (ВІДЕО)

COVID-19: яка ситуація в Івано-Франківській області з початку повномасштабної війни

Бригада обласного центру екстреної медичної допомоги здійснила успішну електричну кардіоверсію


Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

525
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

697
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2376
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1760
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2057
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5664 16

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

195

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1172

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1192

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1694
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

935
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

784
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14607
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

621
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10435
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6128
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

658
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7609
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2857
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

588
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

674
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

503