В Івано-Франківську планують створити кластерний медичний заклад.
Зокрема, об'єднають чотири медзаклади — міську клінічну лікарню № 1, міський перинатальний центр, стоматполіклініку і міську дитячу лікарню.
За таке рішення під час сесії проголосували депутати міської ради, передає Фіртка.
Як повідомив міський голова Руслан Марцінків, реорганізація медичних закладів у місті зумовлена реформою охорони здоровʼя.
"Така зміна — не забаганка місцевої влади. Триває реформа охорони здоровʼя — проводять її задля ефективнішої допомоги пацієнтам.Це буде своєрідне об’єднання закладів, але всі залишаться працювати, як і працювали. Простими словами - для працівників буде зміна лише в трудовій книжці. І нікого не звільнятимуть", — пояснив Марцінків.
Зі слів посадовця, з приєднанням медичних закладів поспішають, бо з 1 січня 2024 року має бути новий пакет НСЗУ. Тож, аби отримати фінансування, треба до цього часу встигнути.
"Проводять її задля ефективнішої допомоги пацієнтам. Це буде своєрідне об’єднання закладів, але всі залишаться працювати, як і працювали.
Простими словами для працівників буде зміна лише в трудовій книжці. І нікого не звільнятимуть.
Керівники міської клінічної лікарні № 1, міського перинатального центру, стоматполіклініки й міської дитячої лікарні залишаться, як директори відділів, а очолюватиме кластерний медзаклад генеральний директор", — наголосив очільник міста.
Як зазначила на сесії міської ради начальниця управління охорони здоров'я Алла Вацеба, об’єднання декількох медичних закладів буде насамперед зручним для пацієнтів. Крім того, усі працівники згаданих медичних закладів й надалі працюватимуть на своїх робочих місцях.
"Пацієнти усю потрібну допомогу, від огляду до лікування, отримуватимуть в межах однієї установи. Це зручно.
Також потреба в створенні кластерного медичного закладу з'явилась у зв’язку з медичною реформою в Україні — Уряд фінансуватиме лише спроможні установи, які відповідають вимогам щодо кваліфікації працівників, приміщень, кількості послуг тощо", — уточнила Вацеба.
На сесії виступила керівниця міського перинатального центру Марія Бойко.
"Ближче до червня у нас виникло чітке розуміння, що ми станемо кластерним закладом у складі трьох лікарень. Тобто, йшлось про об'єднання міської клінічної лікарні № 1, міського перинатального центру та міської дитячої лікарні.
У липні ми (Тарас Василик, Марія Бойко та Ольга Бойчук — керівники трьох медзакладів — ред.) двічі збирались, щоб обговорити, як ми працюватимемо. Усі висловились за приєднання. Втім, несподіванкою стало приєднання саме стоматполіклініки. Коли ми дізнались про цю новину, то не розуміли, як відбуватиметься робота.
Тому прошу міського голову доопрацювати статут та врахувати зауваження від всіх чотирьох медичних закладів до наступної сесії, аби усім було комфортно та результативно працювати", — акцентувала Марія Бойко.
Очільниця профспілкового комітету міського перинатального центру Світлана Вінтонюк зазначила, що працівники закладу досі не розуміють, якою буде їхня подальша робота та роль у новому кластерному об’єднанні. Окрім того, з її слів, стоматологічних закладів немає в урядовому переліку установ, які мають входити у кластери.
«Ми уважно розглянули пропозиції міського перинатального центру, де працівники турбуються через доєднання стоматологічної клініки.
Стоматологія — це вторинний рівень медичної допомоги. Як комунальний заклад ми в жодному разі не можемо втратити стоматологію.
Водночас стоматологічний огляд потрібен, зокрема, й вагітним жінкам», — сказала Алла Вацеба.
Щодо питань по статуту об’єднаної медичної установи, то, за словами Алли Вацеби, «його не приховували та надіслали до комунальних підприємств».
«26 липня проголосували на виконавчому комітеті і, відповідно, направили статут керівникам закладів», — додала очільниця управління охорони здоров'я.
Директорка міської стоматологічної поліклініки Тереза Стефанків наголосила, що звинувачувати стоматологів, що вони є баластом, — не припустимо.
"Ми такі самі лікарі. У кластер ми входимо, ніхто не має жодних заперечень", — додала Тереза Стефанків.
У коментарі Суспільному Руслан Марцінків пояснив, чому саме в кластерний медзаклад об'єднуватимуть міський перинатальний та стоматполіклініку.
"Наприклад, стоматполіклініка має одну послугу НСЗУ, яку надає пільговим категоріям населення, і вона не може отримувати фінансування за вимогами НСЗУ. Якщо в закладі, до прикладу, у великому переліку є стоматологія, вона може отримати ще додатковий законтрактований один або другий пакет.
Тим паче ми розуміємо, що з 1 січня також буде пільгова стоматологія для учасників бойових дій, для поранених і для інших категорій.
Держава сьогодні ухвалила рішення, що мають бути медзаклади багатопрофільними, тобто вони не можуть бути вузькоспеціалізованими на рівні міст. Умовно: людина заходить у лікарню й отримує всі послуги, які існують — від травматології до стоматології", — говорить Марцінків.
З його слів, у міськраді зібрали керівників міської клінічної лікарні № 1, міського перинатального центру, стоматполіклініки й міської дитячої лікарні й обговорили з ними, яким чином досягти максимального фінансування з державного бюджету при об'єднанні.
"З міського бюджету ми краще будемо купувати додаткове обладнання, робити ремонти. А заробітну плату і максимально пакет НСЗУ треба брати від держави", — вважає Марцінків.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: