"Насамперед це зручно для пацієнтів", — Алла Вацеба про створення кластерного медичного закладу в Івано-Франківську

В Івано-Франківську планують створити кластерний медичний заклад. 

Зокрема, об'єднають чотири медзаклади — міську клінічну лікарню № 1, міський перинатальний центр, стоматполіклініку і міську дитячу лікарню. 

За таке рішення під час сесії проголосували депутати міської ради, передає Фіртка.

Як повідомив міський голова Руслан Марцінків, реорганізація медичних закладів у місті зумовлена реформою охорони здоровʼя.

"Така зміна — не забаганка місцевої влади. Триває реформа охорони здоровʼя — проводять її задля ефективнішої допомоги пацієнтам.
Це буде своєрідне об’єднання закладів, але всі залишаться працювати, як і працювали. Простими словами - для працівників буде зміна лише в трудовій книжці. І нікого не звільнятимуть", — пояснив Марцінків.

Зі слів посадовця, з приєднанням медичних закладів поспішають, бо з 1 січня 2024 року має бути новий пакет НСЗУ. Тож, аби отримати фінансування, треба до цього часу встигнути.

"Проводять її задля ефективнішої допомоги пацієнтам. Це буде своєрідне об’єднання закладів, але всі залишаться працювати, як і працювали.

Простими словами для працівників буде зміна лише в трудовій книжці. І нікого не звільнятимуть.

Керівники міської клінічної лікарні № 1, міського перинатального центру, стоматполіклініки й міської дитячої лікарні залишаться, як директори відділів, а очолюватиме кластерний медзаклад генеральний директор", — наголосив очільник міста.

Як зазначила на сесії міської ради начальниця управління охорони здоров'я Алла Вацеба, об’єднання декількох медичних закладів буде насамперед зручним для пацієнтів. Крім того, усі працівники згаданих медичних закладів й надалі працюватимуть на своїх робочих місцях.

"Пацієнти усю потрібну допомогу, від огляду до лікування, отримуватимуть в межах однієї установи. Це зручно.

Також потреба в створенні кластерного медичного закладу з'явилась у зв’язку з медичною реформою в Україні — Уряд фінансуватиме лише спроможні установи, які відповідають вимогам щодо кваліфікації працівників, приміщень, кількості послуг тощо", — уточнила Вацеба.

На сесії виступила керівниця міського перинатального центру Марія Бойко.

"Ближче до червня у нас виникло чітке розуміння, що ми станемо кластерним закладом у складі трьох лікарень. Тобто, йшлось про об'єднання міської клінічної лікарні № 1, міського перинатального центру та міської дитячої лікарні. 

У липні ми (Тарас Василик, Марія Бойко та Ольга Бойчук — керівники трьох медзакладів — ред.) двічі збирались, щоб обговорити, як ми працюватимемо. Усі висловились за приєднання. Втім, несподіванкою стало приєднання саме стоматполіклініки. Коли ми дізнались про цю новину, то не розуміли, як відбуватиметься робота.

Тому прошу міського голову доопрацювати статут та врахувати зауваження від всіх чотирьох медичних закладів до наступної сесії, аби усім було комфортно та результативно працювати", — акцентувала Марія Бойко.

Очільниця профспілкового комітету міського перинатального центру Світлана Вінтонюк зазначила, що працівники закладу досі не розуміють, якою буде їхня подальша робота та роль у новому кластерному об’єднанні. Окрім того, з її слів, стоматологічних закладів немає в урядовому переліку установ, які мають входити у кластери. 

«Ми уважно розглянули пропозиції міського перинатального центру, де працівники турбуються через доєднання стоматологічної клініки.

Стоматологія — це вторинний рівень медичної допомоги. Як комунальний заклад ми в жодному разі не можемо втратити стоматологію.

Водночас стоматологічний огляд потрібен, зокрема, й вагітним жінкам», — сказала Алла Вацеба.

Щодо питань по статуту об’єднаної медичної установи, то, за словами Алли Вацеби, «його не приховували та надіслали до комунальних підприємств».

«26 липня проголосували на виконавчому комітеті і, відповідно, направили статут керівникам закладів», — додала очільниця управління охорони здоров'я.

Директорка міської стоматологічної поліклініки Тереза Стефанків наголосила, що звинувачувати стоматологів, що вони є баластом, — не припустимо.

"Ми такі самі лікарі. У кластер ми входимо, ніхто не має жодних заперечень", — додала Тереза Стефанків.

У коментарі Суспільному Руслан Марцінків пояснив, чому саме в кластерний медзаклад об'єднуватимуть міський перинатальний та стоматполіклініку.

"Наприклад, стоматполіклініка має одну послугу НСЗУ, яку надає пільговим категоріям населення, і вона не може отримувати фінансування за вимогами НСЗУ. Якщо в закладі, до прикладу, у великому переліку є стоматологія, вона може отримати ще додатковий законтрактований один або другий пакет.

Тим паче ми розуміємо, що з 1 січня також буде пільгова стоматологія для учасників бойових дій, для поранених і для інших категорій.

Держава сьогодні ухвалила рішення, що мають бути медзаклади багатопрофільними, тобто вони не можуть бути вузькоспеціалізованими на рівні міст. Умовно: людина заходить у лікарню й отримує всі послуги, які існують — від травматології до стоматології", — говорить Марцінків.

З його слів, у міськраді зібрали керівників міської клінічної лікарні № 1, міського перинатального центру, стоматполіклініки й міської дитячої лікарні й обговорили з ними, яким чином досягти максимального фінансування з державного бюджету при об'єднанні.

"З міського бюджету ми краще будемо купувати додаткове обладнання, робити ремонти. А заробітну плату і максимально пакет НСЗУ треба брати від держави", — вважає Марцінків.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську створюють дві кластерні лікарні: що відомо (ВІДЕО)

На Прикарпатті понад дві тисячі пацієнтів з онкологією отримали медичну допомогу за Програмою медичних гарантій з початку року

COVID-19: яка ситуація в Івано-Франківській області з початку повномасштабної війни


31.07.2023 1161
Коментарі ()

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

505
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1279
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2213 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1090
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3010
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2074

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

848

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1002

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1432

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2037
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26321 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

723
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

920
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2961
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1207
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

906
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1170
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1173
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

375
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4198
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1034
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1604