"Насамперед це зручно для пацієнтів", — Алла Вацеба про створення кластерного медичного закладу в Івано-Франківську

В Івано-Франківську планують створити кластерний медичний заклад. 

Зокрема, об'єднають чотири медзаклади — міську клінічну лікарню № 1, міський перинатальний центр, стоматполіклініку і міську дитячу лікарню. 

За таке рішення під час сесії проголосували депутати міської ради, передає Фіртка.

Як повідомив міський голова Руслан Марцінків, реорганізація медичних закладів у місті зумовлена реформою охорони здоровʼя.

"Така зміна — не забаганка місцевої влади. Триває реформа охорони здоровʼя — проводять її задля ефективнішої допомоги пацієнтам.
Це буде своєрідне об’єднання закладів, але всі залишаться працювати, як і працювали. Простими словами - для працівників буде зміна лише в трудовій книжці. І нікого не звільнятимуть", — пояснив Марцінків.

Зі слів посадовця, з приєднанням медичних закладів поспішають, бо з 1 січня 2024 року має бути новий пакет НСЗУ. Тож, аби отримати фінансування, треба до цього часу встигнути.

"Проводять її задля ефективнішої допомоги пацієнтам. Це буде своєрідне об’єднання закладів, але всі залишаться працювати, як і працювали.

Простими словами для працівників буде зміна лише в трудовій книжці. І нікого не звільнятимуть.

Керівники міської клінічної лікарні № 1, міського перинатального центру, стоматполіклініки й міської дитячої лікарні залишаться, як директори відділів, а очолюватиме кластерний медзаклад генеральний директор", — наголосив очільник міста.

Як зазначила на сесії міської ради начальниця управління охорони здоров'я Алла Вацеба, об’єднання декількох медичних закладів буде насамперед зручним для пацієнтів. Крім того, усі працівники згаданих медичних закладів й надалі працюватимуть на своїх робочих місцях.

"Пацієнти усю потрібну допомогу, від огляду до лікування, отримуватимуть в межах однієї установи. Це зручно.

Також потреба в створенні кластерного медичного закладу з'явилась у зв’язку з медичною реформою в Україні — Уряд фінансуватиме лише спроможні установи, які відповідають вимогам щодо кваліфікації працівників, приміщень, кількості послуг тощо", — уточнила Вацеба.

На сесії виступила керівниця міського перинатального центру Марія Бойко.

"Ближче до червня у нас виникло чітке розуміння, що ми станемо кластерним закладом у складі трьох лікарень. Тобто, йшлось про об'єднання міської клінічної лікарні № 1, міського перинатального центру та міської дитячої лікарні. 

У липні ми (Тарас Василик, Марія Бойко та Ольга Бойчук — керівники трьох медзакладів — ред.) двічі збирались, щоб обговорити, як ми працюватимемо. Усі висловились за приєднання. Втім, несподіванкою стало приєднання саме стоматполіклініки. Коли ми дізнались про цю новину, то не розуміли, як відбуватиметься робота.

Тому прошу міського голову доопрацювати статут та врахувати зауваження від всіх чотирьох медичних закладів до наступної сесії, аби усім було комфортно та результативно працювати", — акцентувала Марія Бойко.

Очільниця профспілкового комітету міського перинатального центру Світлана Вінтонюк зазначила, що працівники закладу досі не розуміють, якою буде їхня подальша робота та роль у новому кластерному об’єднанні. Окрім того, з її слів, стоматологічних закладів немає в урядовому переліку установ, які мають входити у кластери. 

«Ми уважно розглянули пропозиції міського перинатального центру, де працівники турбуються через доєднання стоматологічної клініки.

Стоматологія — це вторинний рівень медичної допомоги. Як комунальний заклад ми в жодному разі не можемо втратити стоматологію.

Водночас стоматологічний огляд потрібен, зокрема, й вагітним жінкам», — сказала Алла Вацеба.

Щодо питань по статуту об’єднаної медичної установи, то, за словами Алли Вацеби, «його не приховували та надіслали до комунальних підприємств».

«26 липня проголосували на виконавчому комітеті і, відповідно, направили статут керівникам закладів», — додала очільниця управління охорони здоров'я.

Директорка міської стоматологічної поліклініки Тереза Стефанків наголосила, що звинувачувати стоматологів, що вони є баластом, — не припустимо.

"Ми такі самі лікарі. У кластер ми входимо, ніхто не має жодних заперечень", — додала Тереза Стефанків.

У коментарі Суспільному Руслан Марцінків пояснив, чому саме в кластерний медзаклад об'єднуватимуть міський перинатальний та стоматполіклініку.

"Наприклад, стоматполіклініка має одну послугу НСЗУ, яку надає пільговим категоріям населення, і вона не може отримувати фінансування за вимогами НСЗУ. Якщо в закладі, до прикладу, у великому переліку є стоматологія, вона може отримати ще додатковий законтрактований один або другий пакет.

Тим паче ми розуміємо, що з 1 січня також буде пільгова стоматологія для учасників бойових дій, для поранених і для інших категорій.

Держава сьогодні ухвалила рішення, що мають бути медзаклади багатопрофільними, тобто вони не можуть бути вузькоспеціалізованими на рівні міст. Умовно: людина заходить у лікарню й отримує всі послуги, які існують — від травматології до стоматології", — говорить Марцінків.

З його слів, у міськраді зібрали керівників міської клінічної лікарні № 1, міського перинатального центру, стоматполіклініки й міської дитячої лікарні й обговорили з ними, яким чином досягти максимального фінансування з державного бюджету при об'єднанні.

"З міського бюджету ми краще будемо купувати додаткове обладнання, робити ремонти. А заробітну плату і максимально пакет НСЗУ треба брати від держави", — вважає Марцінків.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську створюють дві кластерні лікарні: що відомо (ВІДЕО)

На Прикарпатті понад дві тисячі пацієнтів з онкологією отримали медичну допомогу за Програмою медичних гарантій з початку року

COVID-19: яка ситуація в Івано-Франківській області з початку повномасштабної війни


31.07.2023 1254
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

79
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2871
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21027
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1949
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1331 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2344

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

657

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2123

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

803

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1393
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

107
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

453
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

983
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

114
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

736
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

727
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

670
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8190
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

779 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

863
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2146 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

805