"Насамперед це зручно для пацієнтів", — Алла Вацеба про створення кластерного медичного закладу в Івано-Франківську

В Івано-Франківську планують створити кластерний медичний заклад. 

Зокрема, об'єднають чотири медзаклади — міську клінічну лікарню № 1, міський перинатальний центр, стоматполіклініку і міську дитячу лікарню. 

За таке рішення під час сесії проголосували депутати міської ради, передає Фіртка.

Як повідомив міський голова Руслан Марцінків, реорганізація медичних закладів у місті зумовлена реформою охорони здоровʼя.

"Така зміна — не забаганка місцевої влади. Триває реформа охорони здоровʼя — проводять її задля ефективнішої допомоги пацієнтам.
Це буде своєрідне об’єднання закладів, але всі залишаться працювати, як і працювали. Простими словами - для працівників буде зміна лише в трудовій книжці. І нікого не звільнятимуть", — пояснив Марцінків.

Зі слів посадовця, з приєднанням медичних закладів поспішають, бо з 1 січня 2024 року має бути новий пакет НСЗУ. Тож, аби отримати фінансування, треба до цього часу встигнути.

"Проводять її задля ефективнішої допомоги пацієнтам. Це буде своєрідне об’єднання закладів, але всі залишаться працювати, як і працювали.

Простими словами для працівників буде зміна лише в трудовій книжці. І нікого не звільнятимуть.

Керівники міської клінічної лікарні № 1, міського перинатального центру, стоматполіклініки й міської дитячої лікарні залишаться, як директори відділів, а очолюватиме кластерний медзаклад генеральний директор", — наголосив очільник міста.

Як зазначила на сесії міської ради начальниця управління охорони здоров'я Алла Вацеба, об’єднання декількох медичних закладів буде насамперед зручним для пацієнтів. Крім того, усі працівники згаданих медичних закладів й надалі працюватимуть на своїх робочих місцях.

"Пацієнти усю потрібну допомогу, від огляду до лікування, отримуватимуть в межах однієї установи. Це зручно.

Також потреба в створенні кластерного медичного закладу з'явилась у зв’язку з медичною реформою в Україні — Уряд фінансуватиме лише спроможні установи, які відповідають вимогам щодо кваліфікації працівників, приміщень, кількості послуг тощо", — уточнила Вацеба.

На сесії виступила керівниця міського перинатального центру Марія Бойко.

"Ближче до червня у нас виникло чітке розуміння, що ми станемо кластерним закладом у складі трьох лікарень. Тобто, йшлось про об'єднання міської клінічної лікарні № 1, міського перинатального центру та міської дитячої лікарні. 

У липні ми (Тарас Василик, Марія Бойко та Ольга Бойчук — керівники трьох медзакладів — ред.) двічі збирались, щоб обговорити, як ми працюватимемо. Усі висловились за приєднання. Втім, несподіванкою стало приєднання саме стоматполіклініки. Коли ми дізнались про цю новину, то не розуміли, як відбуватиметься робота.

Тому прошу міського голову доопрацювати статут та врахувати зауваження від всіх чотирьох медичних закладів до наступної сесії, аби усім було комфортно та результативно працювати", — акцентувала Марія Бойко.

Очільниця профспілкового комітету міського перинатального центру Світлана Вінтонюк зазначила, що працівники закладу досі не розуміють, якою буде їхня подальша робота та роль у новому кластерному об’єднанні. Окрім того, з її слів, стоматологічних закладів немає в урядовому переліку установ, які мають входити у кластери. 

«Ми уважно розглянули пропозиції міського перинатального центру, де працівники турбуються через доєднання стоматологічної клініки.

Стоматологія — це вторинний рівень медичної допомоги. Як комунальний заклад ми в жодному разі не можемо втратити стоматологію.

Водночас стоматологічний огляд потрібен, зокрема, й вагітним жінкам», — сказала Алла Вацеба.

Щодо питань по статуту об’єднаної медичної установи, то, за словами Алли Вацеби, «його не приховували та надіслали до комунальних підприємств».

«26 липня проголосували на виконавчому комітеті і, відповідно, направили статут керівникам закладів», — додала очільниця управління охорони здоров'я.

Директорка міської стоматологічної поліклініки Тереза Стефанків наголосила, що звинувачувати стоматологів, що вони є баластом, — не припустимо.

"Ми такі самі лікарі. У кластер ми входимо, ніхто не має жодних заперечень", — додала Тереза Стефанків.

У коментарі Суспільному Руслан Марцінків пояснив, чому саме в кластерний медзаклад об'єднуватимуть міський перинатальний та стоматполіклініку.

"Наприклад, стоматполіклініка має одну послугу НСЗУ, яку надає пільговим категоріям населення, і вона не може отримувати фінансування за вимогами НСЗУ. Якщо в закладі, до прикладу, у великому переліку є стоматологія, вона може отримати ще додатковий законтрактований один або другий пакет.

Тим паче ми розуміємо, що з 1 січня також буде пільгова стоматологія для учасників бойових дій, для поранених і для інших категорій.

Держава сьогодні ухвалила рішення, що мають бути медзаклади багатопрофільними, тобто вони не можуть бути вузькоспеціалізованими на рівні міст. Умовно: людина заходить у лікарню й отримує всі послуги, які існують — від травматології до стоматології", — говорить Марцінків.

З його слів, у міськраді зібрали керівників міської клінічної лікарні № 1, міського перинатального центру, стоматполіклініки й міської дитячої лікарні й обговорили з ними, яким чином досягти максимального фінансування з державного бюджету при об'єднанні.

"З міського бюджету ми краще будемо купувати додаткове обладнання, робити ремонти. А заробітну плату і максимально пакет НСЗУ треба брати від держави", — вважає Марцінків.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську створюють дві кластерні лікарні: що відомо (ВІДЕО)

На Прикарпатті понад дві тисячі пацієнтів з онкологією отримали медичну допомогу за Програмою медичних гарантій з початку року

COVID-19: яка ситуація в Івано-Франківській області з початку повномасштабної війни


31.07.2023 1096
Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1400
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

970
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1230 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3658 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33840
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2800

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

331

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

723

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1659

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1038
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

592
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

482
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

858
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1851
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12172
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1465
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1249
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

510
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

214
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

294
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

337
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1228