«Тиждень ми вшістьох спали на двох матрацах на підлозі», - історія багатодітної родини, яка врятувалася від війни на Прикарпатті

Фіртка публікує історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

«Приїхали і не повірили, що тут тихо», - ділиться першими враженнями Галина, мешканка Очакова. На Косівщину жінка приїхала разом з чоловіком та чотирма дітьми. 

«За 20 років це перший раз, коли ми змушені покинути власну домівку і поїхати в чуже місто. Ми з чоловіком були військовими й найдовший термін, коли ми не повертались додому – було п'ять місяців, але тоді ми їздили на ротацію в місто Маріуполь», - розповідає Галина.

Жінка пригадує, 24 лютого о 5:20 год їй зателефонувала старша донька, яка на той час навчалась та працювала в Миколаєві та повідомила про обстріл міста.

Здивуванню не було меж. Сім’я багатодітна, тому потрібно було діяти рішуче. За словами переселенки, годину по тому почали збирати речі для евакуації, до слова, будинок знаходиться біля військового порту. 

«Ми прокинулись, почали збирати речі, почули два постріли, зрозуміли, що удар відбувся по кораблі. Вийшло, так, що на сусідній вулиці внаслідок ударної хвилі – знесло дах з будинку. 

Через хвилин 30 знову почули вибухи, але бомбили вже іншу частину. О 9:00 год ми вже з родиною почали вибиратися з Очакова. Спочатку ми приїхали в село, яке знаходиться за 40 кілометрів від нашого міста», - ділиться спогадами жінка.

Родина в селі мешкала місяць, 30 березня повернулися в Очаків. Галина пригадує, на її погляд, місто обстрілювали не ракетами, а градами. 

Будинок залишився цілий, постраждало лише дерево, яке росло на городі. Натомість на сусідній вулиці будинки зруйновані.

«Було дуже страшно, всі ці пів години здавались вічністю, увесь цей час, ми лежали на підлозі. Далі знову ж таки, ми зібрали речі і знову вирішили виїжджати. 

Ми знову поїхали в село, але вже в інше. Пожили в людей лише тиждень. Спали на підлозі вшістьох на двох матрацах», - пригадує Галина.

Опісля жінка вже почала шукати по різних сайтах для сім’ї безпечне місце. Спочатку, каже, моніторила сайт «Допомога», але там, на жаль, вже не було місця. Пізніше вже скористалась сайтом «Прихисток».

Основною умовою для родини було місцезнаходження будинку, головне, щоб він розміщувався далеко від великих міст. Вирішили їхати на Косівщину. Дорога була нелегкою: тричі зупинялися, щоб поремонтувати авто, близько 12 годин в дорозі.

Наразі родина задоволена своїм місцеперебуванням, адже засинають та прокидаються не від звуків обстрілів.

«Для нас найважливішим є те, що ми будемо подалі від обстрілів, хай де б це не було. 

Ми дуже задоволені, проте все одно хочеться додому, дома найкраще. Тому я щиро сподіваюсь, як і кожен українець, що війна незабаром закінчиться».

Жінку приємно здивувало озеленення Прикарпаття, каже, що у їх місті такого не має.

Коли покидали будинок вперше, дуже хвилювались, адже, коли їхали трасою, не розуміли, чи взагалі доїдуть, бо авто помітного кольору.

«Коли ми приїхали на Косівщину, ми не очікували, що таке можливо. У нас у південному регіоні України в людей стоять двометрові паркани, сусіди просто так не заходять. 

Мало того, ми приїхали до чужих людей за понад тисячу кілометрів о 3 годині ночі і нас зустріли та прийняли. Довірили цілий будинок, всі необхідні речі та запропонували лишатись скільки потрібно на безоплатній основі - для мене це щось нове!

За 39 років я й подумати не могла, що є такі люди!

У нас – гроші всьому голова, тобто все під контролем та має свою ціну.

А тут, якщо потрібно, то залишайтесь, живіть. Чим зможемо – допоможемо. Це приємно здивувало. Ми вперше в такій ситуації й подумати не могли, що нас так приймуть», - радіє Галина.


Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Будь ласка, підтримайте редакцію!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"На Лівому березі - спокійніше": історія дівчини з Прикарпаття про ситуацію у столиці

Тридцять кілометрів пішки з собакою та молодшим братом: як українці тікають від обстрілу своїх домівок

"Жили без комунікацій, їжу ділили по порціях": історія біженки з Київщини, яка транзитом на Прикарпатті


Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

613
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

688
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1374
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2332 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1179
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3105

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

929

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1069

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1501

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2103
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

391
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26433 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

795
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3054
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1296
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

975
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1231
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3330
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

457
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4332
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1108
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1671