"На Лівому березі - спокійніше": історія дівчини з Прикарпаття про ситуацію у столиці

Фіртка публікує історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

Оля навчається у Національному медичному університеті імені О. Богомольця. Родом дівчина з міста Городенка Івано-Франківської області. У Києві студентка проживає на Лівому березі Дніпра, ось, що вона розповідає про життя на іншій стороні столиці:

"Ми жили на Лівому березі. Там спокійніше, ми були "відділені від світу". Мости заблокували ще на третій день війни, вибратись було нереально.

Відкритими залишалися лише два – Дарницький та Північний. По них дуже важко їхати, там облаштували багато блокпостів та постійно утворювалися довжелезні затори.

У перші дні воєнних дій у мене не було потреби вибиратись з Лівобережжя. Здавалося, що тут більш-менш безпечно - у нас навіть сирен не було", - пригадує Оля.

Як і всі свідомі українці, дівчина слідкувала за новинами, і вразі небезпеки ховалася або в укриття, або у кімнаті без вікон. Також, Оля розповіла про свою подругу Валентину, яка проживала неподалік.

"Розповім ще за свою подругу Валентину, до якої я можу дійти максимум за десять хвилин. Вона живе ближче до Правого берега, і розказувала, що час від часу чула постріли, коли перебувала на вулиці. 

Дуже багато знайомих у перші дні війни залишались на ночівлю у підвалах, бо боялись небезпеки, з часом паніка минула і вони почали "легше" переносити сирени.

У новіших будинках підвали обладнали мікрохвильовими пічками, чайниками та кавовими машинками. Дітям навіть там готували млинці та показували мультики на стіні за допомогою проєктора", - каже Оля.

Студентка розповіла, що на другий день війни, неподалік її будинку впав уламок снаряда:

"25 лютого недалеко від мене, десь за 2,5 кілометри впав уламок на будинок і я це побачила крізь своє вікно. Це був другий день війни, на той час ми не знали, як поводитися у такому випадку, що робити.

По новинах сказали, що готуються бомбити Київ, спати у ту ніч ніхто не міг, я постійно сиділа і слухала новини.

Було чути як літають ракети, літаки. Моментами ці звуки були дуже голосними. Аж ось я почула вибух, глянула у вікно та побачила місце, де вибухнуло.

Перша думка у голові – залізти під одіяло, тому що, якщо щось, то одіяло грубе і від уламків захистить. Але добре, що до такого не дійшло.

На наступний ранок я переїхала зі свого помешкання."

Також студентка поділилася історією про свого одногрупника з Калуша.

"Мій знайомий Тарас, жив на Житомирській трасі, близько Бучі. Розказував, що завжди чув вибухи та постріли. З його гуртожитку практично всі виїхали.

Згодом тих, хто ще залишався, волонтери забрали та вивезли на вокзал.

Пам'ятаю, як він завжди тримався на позитиві та казав, що все буде добре".

Також, Оля розповіла про те, як добиралася додому в Городенку:

"Ми приїхали на вокзал дуже швидко. Виїхали відразу після закінчення комендантської години. На вокзалі було дуже багато людей, жінки з дітьми, старші люди, тварини. Нам сказали, що буде один єдиний поїзд.

Ми його дочекались. Стоїмо у натовпі й бачимо, як вагони мчать попри нас.

Перша думка, що ми нікуди вже не виїдемо. Побігли на іншу сторону, попри колони. В один момент я відстала від родичів, які мені допомагали, почали перекрикуватись, на щастя, знайшли один одного. Родичі буквально "закинули" мене у потяг".

Їхати було дуже важко, лише до Тернополя вдалося трохи посидіти. Київщину проїхали швидко, як в’їхали на Західну Україну, то рух став повільнішим.

"В дорозі багато розмовляла з людьми, всі тікали, хто куди. З Тернополя ми їхали машиною з попутниками, з якими познайомились у поїзді.

Машина була великою, ми їхали у багажнику півколом на розкладних кріслах для рибалок. Доїхали до Калуша, де нас зустріли та обігріли знайомі. Переночували, а на наступний день нас відправили додому у Городенку", - розповіла Оля.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Жили без комунікацій, їжу ділили по порціях": історія біженки з Київщини, яка транзитом на Прикарпатті

Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни

Зі страхом чекала, що напад повториться, й тоді я вже точно помру, – історія жінки, яка поборола панічні атаки


10.03.2022 Іван Муканик 4116
Коментарі ()

20.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

340
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2241
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1660
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1942
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5559 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

4078

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1061

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1066

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1586

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1066
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

814
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

684
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14491
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10338
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6002
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

556
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

5282 8
18.11.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

28399 1
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

443
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

564
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

398
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

588