"Рано чи пізно кожен має піти воювати": історія прикарпатського бійця, який боронить країну з 24 лютого 2022 року (ФОТО)

23-річний Андрій Досюк із села Мишин, що на Івано-Франківщині, боронить країну з першого дня великої війни.

Боєць служить у 77 батальйоні, який першим зі 102 бригади у повному складі виїхав у зону бойових дій.

Свою історію військовослужбовець розповів Суспільному, передає Фіртка.

"Війна, як всі кажуть, вона — жорстока. Вона не вибирає, хто ти, чим займався до війни, де ти був. Там всі однакові — всі прийшли з однією метою і всі рівні", — каже Андрій Досюк.

До великої війни Андрій Досюк був студентом Чернівецького торговельно-економічного інституту та працював у магазині з продажу металу. Він — військовослужбовець у запасі. У 2019 році проходив строкову службу.

"Я, як завжди, встав вранці на роботу, не знаючи нічогого, поки мій батько не спитав: "Ми сьогодні працюємо? Почалися обстріли, вторгнення РФ в Україну".

Коли я приїхав на роботу, то побачив це все у Telegram-каналах. І перша моя думка тоді була: треба служити.

Сказав начальнику, що їду додому збирати речі та йду у військкомат, бо не можу сидіти, склавши руки", — так для Андрія почалося 24 лютого 2022 року.

Андрія Досюка скерували у Коломийський батальйон 102 бригади й упродовж місяця хлопець проходив військовий вишкіл перед тим, як вирушити на фронт.

"Через тиждень після перебування в зоні бойових дій прийшло усвідомлення, що ти — там. І ти вже там будеш. На війні ти водночас вчишся бути самостійним та працювати в колективі.

Хто пішов воювати молодим, дорослішає. Люди там змінюються", — каже боєць.

"Рано чи пізно кожен має піти воювати". Історія бійця 77 батальйону 102 бригади Андрія Досюка з Івано-Франківщини
Андрій Досюк воював на Ізюмському напрямку та робив "зачистки" в деокупованих населених пунктах Харківщини.

Воїн пригадує, як військових зустрічали у звільнених селах:

"Радість приносить те, що люди задоволені та раді бачити, що їх звільнили, і що наші зайшли в село. Це підіймає дух і ти аж такий піднесений, коли вони кажуть:

"Дякуємо. Добре, що ви прийшли. Ми вас чекали".

Визволяли їх не ми, а інші хлопці. Це було влітку. В них там — кавуни, дині, яблука, молоко. Вони все це приносили, що ми вже не могли їсти. Ми казали, щоб не несли. А вони: "Ні, будемо носити, поки ви тут".

За той період кавунів та динь з'їв більше, ніж за все своє життя до війни".

"Рано чи пізно кожен має піти воювати". Історія бійця 77 батальйону 102 бригади Андрія Досюка з Івано-Франківщини
До вторгнення РФ боєць був воротарем у місцевій футбольній команді села Мишин. Андрій каже: в його роті — багато футболістів, а з деякими побратимами навіть до війни доводилося змагатися.
"Рано чи пізно кожен має піти воювати". Історія бійця 77 батальйону 102 бригади Андрія Досюка з Івано-Франківщини
"Ми відпочивали у прифронтовому селі. З нами стояла ще одна військова бригада. Там був невеликий стадіон. Ми зібралися побігати, а вони прийшли до нас і давай одні проти одних грати.

Тоді завершилася гра рахунком 3:2 — нашою перемогою. Я пограв у футбол і це для мене був такий заряд позитиву", — пригадує військовий.

"Рано чи пізно кожен має піти воювати". Історія бійця 77 батальйону 102 бригади Андрія Досюка з Івано-Франківщини
У лютому 2023 року з Андрієм почав воювати його батько.

"Батько виходить "по формі" з машини, він вже біля мене, і я розумію, що ми разом на війні. Тоді одразу таке відчуття — нам легше там бути. Зараз вже здається, що тато від початку зі мною служить.

Ми разом воюємо і навіть живемо", — каже боєць.

За його словами, стояти на одній позиції з батьком складно.

"Допоки тата не було, то мені було не так страшно. А тепер він прийшов і я хвилююся не лише за себе, а й за нього. Навіть більше за батька переживаю.

Я завжди кажу йому: "Не дивіться на мене, а думайте про себе". Але, звичайно, ми все одно переймаємося одне за одного", — додає Андрій Досюк.

"Рано чи пізно кожен має піти воювати". Історія бійця 77 батальйону 102 бригади Андрія Досюка з Івано-Франківщини
У серпні 2023 року під час реабілітації воїн освідчився та одружився зі своєю коханою.

"Я думав про це ще набагато раніше, але так склалося. Це все мало бути не за таких обставин.

Війна сильно змінює погляди на життя. Вона змінює твій світогляд, ти дорослішаєш", — каже Андрій.

"Рано чи пізно кожен має піти воювати". Історія бійця 77 батальйону 102 бригади Андрія Досюка з Івано-Франківщини
Після одруження військовий повернувся на Запорізький напрямок до своїх побратимів.

"Люди там виснажуються, хочуть додому, до сім'ї. Багато хто не бачив рідних від початку вторгнення.

Тому чоловіки, хлопці мають розуміти, що рано чи пізно кожен має піти воювати", — говорить боєць.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Ухилення від мобілізації без реального покарання: про що свідчить судова практика

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну


Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

415
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

583
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1314
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2266 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1123
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3055

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

881

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1030

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1455

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2061
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26365 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

753
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

952
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2989
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1239
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

932
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1190
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1200
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

407
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4252
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1066
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1631