Прикарпатці, які прихистили переселенців, отримають компенсацію: коли надійдуть виплати за червень

Тим, хто надає прихисток переселенцям, відшкодують комунальні витрати.

Зокрема, повнолітні власники житла, які безоплатно прийняли внутрішньо переміщених осіб, зможуть отримати від держави близько 450 гривень на місяць за кожну прийняту людину.

Йдеться про відшкодування всіх витрат, що пов’язані з теплопостачанням, водопостачанням, водовідведенням, газопостачанням, купівлею дров, палетів та вугілля.

Громадам відшкодовуватимуть витрати на комунальні послуги, які надають з 1 березня 2022 року.

Заступник міського голови Михайло Смушак розповів журналістці Фіртки, як іванофранківцям отримати компенсацію на оплату комунальних послуг за прихисток переселенців та коли надійдуть перші виплати. 

«Є визначена процедура Кабінетом Міністрів України. Зокрема, така компенсація надається за тимчасове розміщення осіб, які перемістилися у період воєнного стану, на покриття витрат по оплаті житлово-комунальних послуг.

Сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких переселенці проживали у приміщенні, але не раніше дати інформації про включення таких осіб до бази внутрішньо переміщених осіб, тобто дати оформлення довідки», — пояснює посадовець.

За його словами, вже отримали компенсацію за березень 112 власників на суму 10 796 гривень, а за квітень — 878 власників на суму 673 098 гривень.

«За травень компенсацію отримають 832 власників на суму 1,1 мільйона гривень. Кошти будуть виплачені орієнтовно до кінця липня.

За червень нарахували понад 800 тисяч гривень компенсації, яку відповідно отримають орієнтовно до кінця серпня.

Тобто, маємо затримки з виплатами приблизно в місяць».

Як стало відомо, кошти надходять із запізненням через те, що програма фінансується з державного бюджету.

«Усі, хто прихистив людей, які вимушено покинули своє житло та звернулись з відповідною заявою до органу місцевого самоврядування отримають компенсацію.

Потрібно лише трохи зачекати. Маємо враховувати складну фінансову ситуацію, яка склалась в країні, та інші не менш пріорітетні програми соціальних допомог», — додав Смушак.


Як мешканцям Івано-Франківської громади отримати компенсацію?


Мешканці громади, які прихистили переселенців, можуть оформити отримання компенсації за житлово-комунальні послуги безпосередньо у приміщеннях ЦНАПу, і онлайн на сайті.

Так, власник приміщення не пізніше наступного дня з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб має подати заяву, в якій зазначити відомості про кожну з розміщених осіб та копії документів.

Для цього потрібно зайти в розділ «Електронні послуги» на сайті ЦНАПу та авторизуватись за допомогою BankID, IDCARD, MOBILEID або логіну та паролю.

Щоб подати заяву необхідні наступні документи:

— копії паспорта громадянина України та реєстраційного номера облікової картки платника податків власника жилого приміщення;

— копії паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини внутрішньо переміщеної особи та реєстраційні номери облікових карток платників податків внутрішньо переміщених осіб (за наявності).

— документи про право власності на житло.

До п’ятого числа кожного місяця власник житла подає заяву на отримання компенсації витрат, що пов'язані з безоплатним розміщенням внутрішньо переміщених осіб за місяць.

Компенсація надаватиметься виключно у безготівковій формі. Подавати потрібно заяву з вказаними банківськими реквізитами власника житла для отримання компенсації.

Зауважимо, що в день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості власник приміщення також зобов’язаний подати заяву з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у жилому приміщенні. Заяву можна подати в паперовій формі або засобами електронного зв’язку в електронній формі.

За достовірність поданої інформації відповідальність несуть власник приміщення та внутрішньо переміщені особи. У разі потреби, проводять перевірку наведених у заяві відомостей з відвідуванням місця розміщення переселенців.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Має працювати без перебоїв. Іванофранківців просять вчасно оплачувати за «комуналку»

«Комуналка» у липні: тарифи за світло, воду та газ


Коментарі ()

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

591
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2707
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1693 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3783
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5575
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1772

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

287

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

280

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

448

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

971
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

557
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

571
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

851
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2078
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

614
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

946
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5009
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1102
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

469 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

684
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

470
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

797