Зокрема, Кабмін рекомендує не підвищувати тарифи протягом дії воєнного стану, передає Фіртка.
Зауважимо, що війна не звільняє від оплати комунальних послуг, однак деякі послаблення таки є — за протермінування оплати платежів не нараховують пеню та штрафи.
Світло
У квітні Кабмін ухвалив рішення щонайменше на шість місяців заморозити вартість електроенергії – тарифи для населення залишаться без змін до кінця жовтня.
Зокрема,
- до 250 кВт*год (включно, за весь обсяг споживання) — 1,44 гривні за 1 кВт*год;
- понад 250 кВт*год (за весь обсяг споживання) — 1,68 гривні за 1 кВт*год.
Вода
Наразі регулятор, який визначає тарифи на воду для водоканалів не повідомляв про зміну тарифів — вони будуть на чинному рівні.
Водночас через війну в Україні багато були змушені покинути домівки, дехто немає можливості передати показання лічильників, тому Міністерство розвитку громад та територій розробило зміни до нарахування плати за воду.
Згідно з наказом, з березня 2022 року і до закінчення дії воєнного стану при нарахуванні плати за послуги централізованого водопостачання, постачання гарячої води та централізованого водовідведення застосовуватимуть так званий «корегуючий коефіцієнт».
Відтак, ті, хто не має лічильників або не подали показання, отримуватимуть рахунки за середніми показниками споживання послуг і не переплачуватимуть за комуналку.
Газ
З липня клієнти «Нафтогазу» платитимуть за газ за фіксованим тарифом у 7,96 гривні за кубометр із ПДВ, але без вартості транспортування.
При цьому новим клієнтам потрібно буде зареєструватися в компанії та отримати особистий номер особового рахунку. Для цього потрібно:
-
перейти в чат-бот GASUA у Viber, Telegram або NaftogazGasSupply у Facebook Messenger;
-
ввести ЕІС-код із 16 символів (латинських літер та цифр), який можна знайти в особистому кабінеті, контакт-центрі вашого облгазу або в рахунку за розподіл чи постачання газу;
-
отримавши особовий рахунок, потрібно зареєструватися в особистому кабінеті на сайті «Нафтогазу».
Також особовий рахунок можна отримати, звернувшись до контакт-центру «Нафтогазу».
Що було раніше?
24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій лінії кордону з росією та білоруссю.
Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: