Прикарпатці, які прихистили переселенців, отримають компенсацію: коли чекати виплат за травень

Тим, хто надає прихисток переселенцям, відшкодують комунальні витрати.

Зокрема, повнолітні власники житла, які безоплатно прийняли внутрішньо переміщених осіб, зможуть отримати від держави близько 450 гривень на місяць за кожну прийняту людину.

Йдеться про відшкодування всіх витрат, що пов’язані з теплопостачанням, водопостачанням, водовідведенням, газопостачанням, купівлею дров, палетів та вугілля.

Громадам відшкодовуватимуть витрати на комунальні послуги, які надають з 1 березня 2022 року.

Заступник міського голови Михайло Смушак розповів журналістці Фіртки, як іванофранківцям отримати компенсацію на оплату комунальних послуг за прихисток переселенців та коли надійдуть перші виплати. 

«Є визначена процедура Кабінетом Міністрів України. Зокрема, така компенсація надається за тимчасове розміщення осіб, які перемістилися у період воєнного стану, на покриття витрат по оплаті житлово-комунальних послуг.

Сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких переселенці проживали у приміщенні, але не раніше дати інформації про включення таких осіб до бази внутрішньо переміщених осіб, тобто дати оформлення довідки», — пояснює посадовець.

За його словами, вже отримали компенсацію за березень 112 власників на суму 10 796 гривень, а за квітень — 878 власників на суму 673 098 гривень.

«За травень компенсацію отримають 832 власників на суму 1,1 млн грн. Кошти будуть виплачені орієнтовно до кінця липня».

Як стало відомо, кошти надходять із запізненням через те, що програма фінансується з державного бюджету.

«Усі, хто прихистив людей, які вимушено покинули своє житло та звернулись з відповідною заявою до органу місцевого самоврядування отримають компенсацію.

Потрібно лише трохи зачекати. Маємо враховувати складну фінансову ситуацію, яка склалась в країні», — додав Смушак.


Як мешканцям Івано-Франківської громади отримати компенсацію?


Мешканці громади, які прихистили переселенців, можуть оформити отримання компенсації за житлово-комунальні послуги безпосередньо у приміщеннях ЦНАПу, і онлайн на сайті.

Так, власник приміщення не пізніше наступного дня з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб має подати заяву, в якій зазначити відомості про кожну з розміщених осіб та копії документів.

Для цього потрібно зайти в розділ «Електронні послуги» на сайті ЦНАПу та авторизуватись за допомогою BankID, IDCARD, MOBILEID або логіну та паролю.

Щоб подати заяву необхідні наступні документи:

— копії паспорта громадянина України та реєстраційного номера облікової картки платника податків власника жилого приміщення;

— копії паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини внутрішньо переміщеної особи та реєстраційні номери облікових карток платників податків внутрішньо переміщених осіб (за наявності).

— документи про право власності на житло.

До п’ятого числа кожного місяця власник житла подає заяву на отримання компенсації витрат, що пов'язані з безоплатним розміщенням внутрішньо переміщених осіб за місяць.

Компенсація надаватиметься виключно у безготівковій формі. Подавати потрібно заяву з вказаними банківськими реквізитами власника житла для отримання компенсації.

Зауважимо, що в день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості власник приміщення також зобов’язаний подати заяву з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у жилому приміщенні. Заяву можна подати в паперовій формі або засобами електронного зв’язку в електронній формі.

За достовірність поданої інформації відповідальність несуть власник приміщення та внутрішньо переміщені особи. У разі потреби, проводять перевірку наведених у заяві відомостей з відвідуванням місця розміщення переселенців.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Має працювати без перебоїв. Іванофранківців просять вчасно оплачувати за «комуналку»

«Комуналка» у червні: тарифи за світло, воду та газ


Коментарі ()

05.12.2023

Кузьма Хобзей, багатолітній політв’язень радянського режиму, громадський діяч, автор книги «Тернистими шляхами», Почесний громадянин міста Калуша, депутат Калуської міськради першого демократичного скликання. Меморіальна дошка розміщена на початку вулиці, якій раніше міськрада дала ім’я Кузьми Хобзея.

91
01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

772
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

3452 12
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3844
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4216
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5362

Роль і становище жінки в християнстві часто применшувалося, вважають критики християнства. Але чи це дійсно так?  

93

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

572

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

1132

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1627
04.12.2023

Під час їжі найкраще взагалі ні на що не відволікатися, максимум допустима легка світська бесіда.

210
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

56517
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

513
05.12.2023

Раніше її ім’я було Галина, після обряду облечин, яким людей посвячують у монаше життя, у церкві її називають сестра Софія.  

10316
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

771
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

739
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5361
04.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13242
03.12.2023

У Брюсселі цього тижня підтвердили повне завершення процесу синхронізації української та європейської енергосистем.  

337
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

352
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1183