"Обов'язковим платежем буде дев'ять відсотків від зарплати": прикарпатцям пояснили, як працюватиме накопичувальна пенсія

В уряді пояснили, як працюватиме накопичувальна пенсія.

Детальніше про це повідомила міністерка соцполітики Оксана Жолнович під час пресбрифінгу, пише Фіртка.

"Нашим задумом, для того, щоб накопичувальну пенсійну систему ввести й вона не була накладною. Тобто, кожен з нас, коли спрямовує якийсь певний ресурс частина йде на примноження, тобто за ці гроші будуть закуповуватися якісь активи, які будуть працювати на збільшення цієї суми. Але певний відсоток завжди йде на адміністрування, тобто, на заробітну плату фахівців, які цим адмініструють, на контроль. 

І, щоб зменшити кількість цього адміністрування нам потрібно зробити якісні IT сервіси. Тому в цьому році законодавство розробляємо певну IT систему, розпрацьовуємо концепт економний, ефективний державного накопичувального фонду і з 2026 року можемо розпочати перші накопичення. Це наш план", — каже Оксана Жолнович.

Оксана Жолнович пояснила щодо заміщення, що воно означає. 

"Ми з вами заробляємо якусь суму грошей, наприклад, 20 тисяч гривень чи 30 тисяч гривень впродовж життя, усереднюємо.

І потім з цієї суми сплачуємо певні внески, щоб на старість забезпечити собі якийсь відсоток від цієї суми. Бо зрозуміло, що коли виходиш на пенсію, твоя пенсія не дорівнює твоїй заробітній платі.

Коефіцієнт заміщення — це те який відсоток від сплачених внесків, від сплаченої заробітної плати ми гарантуємо чи хочемо гарантувати для кожної людини. Сорок відсотків від середнього по життю заробітку це наша гарантія для солідарної системи. Повірте це велика гарантія.

Тому що, якщо сьогодні з кожної зарплати ви сплачуєте безпосередньо у пенсійний фонд майже 19%, то гарантія в 40 це приріст у двічі цієї суми. Це хороша гарантія. Вона визначена європейськими регламентами. Тому ми до неї прагнемо наблизитися. Сьогодні таке покриття, на жаль, переважно в більшість пенсіонерів є всього-на-всього 28%, недостатньо.

Ми це розуміємо і думаємо над тим, якби підвищити. І друге, 20% плюс від тої ж середньо життєвої заробітної плати, як мінімум ми гарантуємо, якщо буде накопичувальна пенсійна система. Звісно, якщо людина буде більший відсоток сплачувати, бо там обов'язковим платежем буде приблизно 9% від зарплати, суттєво менше, тому і вдвічі менше.

Сплачуєте добровільно більше відсотків очевидно покриття буде більшим. Але це вже можливість людини самостійно регулювати скільки відсотків вона буде сплачувати на накопичуванні і потім відповідно вираховувати свій відсоток", — резюмує Жолнович.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Це було тупо та безвідповідально", — Володимир Зеленський про рішення України віддати ядерну зброю

В Україні 93 компанії за пів року позбулися російського сліду: відомо, скільки на Івано-Франківщині

Нестача кадрів та страх офіційного працевлаштування через мобілізацію: ринок праці на Івано-Франківщині під час війни

Ринок праці на Івано-Франківщині: рівень заробітної плати зростає


Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

550
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

648
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1361
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2314 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1165
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3092

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

913

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1059

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1488

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2086
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26407 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

781
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

982
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3036
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1284
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

962
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1220
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1230
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

440
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4312
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1094
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1655