"Обов'язковим платежем буде дев'ять відсотків від зарплати": прикарпатцям пояснили, як працюватиме накопичувальна пенсія

В уряді пояснили, як працюватиме накопичувальна пенсія.

Детальніше про це повідомила міністерка соцполітики Оксана Жолнович під час пресбрифінгу, пише Фіртка.

"Нашим задумом, для того, щоб накопичувальну пенсійну систему ввести й вона не була накладною. Тобто, кожен з нас, коли спрямовує якийсь певний ресурс частина йде на примноження, тобто за ці гроші будуть закуповуватися якісь активи, які будуть працювати на збільшення цієї суми. Але певний відсоток завжди йде на адміністрування, тобто, на заробітну плату фахівців, які цим адмініструють, на контроль. 

І, щоб зменшити кількість цього адміністрування нам потрібно зробити якісні IT сервіси. Тому в цьому році законодавство розробляємо певну IT систему, розпрацьовуємо концепт економний, ефективний державного накопичувального фонду і з 2026 року можемо розпочати перші накопичення. Це наш план", — каже Оксана Жолнович.

Оксана Жолнович пояснила щодо заміщення, що воно означає. 

"Ми з вами заробляємо якусь суму грошей, наприклад, 20 тисяч гривень чи 30 тисяч гривень впродовж життя, усереднюємо.

І потім з цієї суми сплачуємо певні внески, щоб на старість забезпечити собі якийсь відсоток від цієї суми. Бо зрозуміло, що коли виходиш на пенсію, твоя пенсія не дорівнює твоїй заробітній платі.

Коефіцієнт заміщення — це те який відсоток від сплачених внесків, від сплаченої заробітної плати ми гарантуємо чи хочемо гарантувати для кожної людини. Сорок відсотків від середнього по життю заробітку це наша гарантія для солідарної системи. Повірте це велика гарантія.

Тому що, якщо сьогодні з кожної зарплати ви сплачуєте безпосередньо у пенсійний фонд майже 19%, то гарантія в 40 це приріст у двічі цієї суми. Це хороша гарантія. Вона визначена європейськими регламентами. Тому ми до неї прагнемо наблизитися. Сьогодні таке покриття, на жаль, переважно в більшість пенсіонерів є всього-на-всього 28%, недостатньо.

Ми це розуміємо і думаємо над тим, якби підвищити. І друге, 20% плюс від тої ж середньо життєвої заробітної плати, як мінімум ми гарантуємо, якщо буде накопичувальна пенсійна система. Звісно, якщо людина буде більший відсоток сплачувати, бо там обов'язковим платежем буде приблизно 9% від зарплати, суттєво менше, тому і вдвічі менше.

Сплачуєте добровільно більше відсотків очевидно покриття буде більшим. Але це вже можливість людини самостійно регулювати скільки відсотків вона буде сплачувати на накопичуванні і потім відповідно вираховувати свій відсоток", — резюмує Жолнович.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Це було тупо та безвідповідально", — Володимир Зеленський про рішення України віддати ядерну зброю

В Україні 93 компанії за пів року позбулися російського сліду: відомо, скільки на Івано-Франківщині

Нестача кадрів та страх офіційного працевлаштування через мобілізацію: ринок праці на Івано-Франківщині під час війни

Ринок праці на Івано-Франківщині: рівень заробітної плати зростає


Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1453 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1764 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2546
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2344 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7582
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15294 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

354

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1067

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1140

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1929
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

312
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

691
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

930
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3145
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

956
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1981
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1034
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35183 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

306
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

516
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

658
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

975