НОВИЙ Генплан - прикрити власну гепу?

Мерська услужливість = ризик фінансових втрат. Про землю, "алхіміків", новий генплан і приховані мотиви. Фахівцям і "чайникам".

Що є "генплан" і як його "точити"... УточНити

Для тих, хто взагалі не в темі: генплан – базове загальне бачення (пісочниця, наприклад). А детальний (ДПТ) – уточнення, конкретизація (кілька малюків, пасочки, лопатка, замок із піску). Все просто, еге ж? Якщо в генплані передбачена - "пісочниця" (парк, приміром, чи промзона) – в "детальці" – аж ніяк не можуть з'явитись "марципани на свободі" (житлові багатоповерхівки чи каплички). Це – логічно й згідно "букви закону". А на практиці…

За канапляним полєм - будєт гаварящая рєчка

На практиці – ціла містерія! Чиновник, "сповнений особливим даром", отримує здатність бачити все - по-новому. Замість майданчика, спортклубу, скверу, промзони чи великого заводу – "обдаровані" клєрки починають бачити – житло!, багато житла!, цілі квартали багатоповерхівок!

Передання гласить: якщо побачене чиновником – збігається з прагненням "даръ істачашаго" – новотвір матеріалізується в документ (ДПТ). А згодом – навіть у кам'яні будівлі (кажуть, порядковість може змінюватись; все залежить від "обдарованості" посадовця). І жодних психотропів! Уявляєте?..

Коли "затвердне" (пройде затвердження) нова "деталька" – змінюється цільове призначення землі у містобуді. З тої "буди" – зміни, наче блохи, переносяться в (куда?) в кадастр. І – вуаля – те, що було заводом, парком, історичною пам'яткою – "територія багатоквартирної житлової забудови".

Чому? Радше - почОму

Що за дурня! Є дерево - як можна бачити у ньому - кам'яницю?! Якщо футбольне поле - де ж парковка там?!

Для нас з вами це – дурня. А "на верху" – можливо все! Розповідали про скрін десь приблизно такого змісту:

- Не зможу я завод – на житло перетворити…
- Спорим на 15%, що зможеш?

Невже саме так і з'являються новобудови на "полі чудес" станиславівщини? Повсюди! Як гриби...

Аби щось виросло – #надаждать – кажуть північні су-сіди...

По фак-там

Невже то бачать лиш двоє: депутати Віталій Мерінов (Укроп) та Андріан Волгін?

А ви помітили… Як пам’ятка – архітектурна перлинка "Садко" і тенісний корт – змінила споруда, за яку - певно - увійдемо в Книгу рекордів Гіннеса?! (Найвища в світі багатоярусна трибуна стадіону з житлово-харчовим комплексом!) Замість дерев – бетон і скло висоток. Невже це – оk? Де ж намети, дупе...деПУ...депутани мерські? Були? Протестували вирубці, забудові?...

А наймасштабніші "дива земельної алхімії": перетворення в житло – гігантів "Шкірфірма", "Агромаш"… Згоден – воно трохи осторонь, ми могли й не бачити. Але ж про 24-поверхівку на місці АТП – чули, певно, всі. (Та чи все?..) Ну а монстра, що виріс на місці зеленої оази, котра лишилася від знищеного ВАТ "Родон" – точно ніхто не бачив?.. Певно – "освячений".

Ні, звісно ж, нам вдається щось зауважити. Будова в межах вулиць Крайківського-Макогона-Промислова, Мазепи-164, садівницького товариства "За урожай"… Навіть обурюємось. Нам швидко показують ДеПіТи. І ми – замовкаємо.

Та чи варто? Адже – як стверджує поінформоване джерело – більшість "детальок" не відповідають генплану міста. Овва…

Законно це? Спитай у міністерстві

З роз’яснень, що надав Сергій Білоус, директор департаменту містобудування профільного міністерства, усе розкладається "по поличкам" досить чітко.

"Детальки" під генплан - міняй як хочеш (насипати нового піску, запросити інших діточок - оk). А от міняти генплан під "детальки" (ми цю пісочницю знайшли - влаштуємо на її місці - приймальню й сПальню) - ні! Всі ДПТ мають розроблятись відповідно до генплану - наказ такий.

Понаприймали... о"3"мали... не знали?

Виходить: проблема мради (як вони себе назвали) – не в тому, що немає "чорної каси для хабарів". (Як висловився п.МД - друг мера - на його ж сторінці). А радше - в порушенні закону... Адже (повертаючись до пояснень поважного дядька з міністерства) – зміни вносяться виключно з генплану - в ДПТ! "Зворотній (порядок) - не передбачений" - конкретизує посадовець.

Місцеві чинOFFники цього - не знають? :)

Що робити? Йдіть ви в суд!

Не сміши: не в цій країні.
Назви хоч одну земельну справу, що була виграна: є така?

Я натрапив на ось цю: про забудову на вул.Довгій. Суд чітко "виграв" міськраду. Сказав, що забудова - "суперечить призначенню землі... і генплану міста". Рішення прийняте - ще в травні 2018-го! Це тут, у глушині, де перший зам війта не знає, що таке сканер. Уявляєте?!

В стольнім Київ-граді - до суду подають звичайні мешканці прилеглих територій. І також виграЮть! Ось, погляньте.

До акції "виграй міськраду" приєдналась і прокуратура! За 2016-17рр. вони оскаржили 8 "детальок", а вже за один 2018 - більше 10! Засмакувало хлопцям :)

У Львові – навіть дійшло до зносу незаконної будови.

Бачите: було б бажання...

Передбачення й прогнози

Невже все, що ви...творили еМ-Ве-Какери – можна легко "поприбирати" з допомогою суду?

Згідно тлумачить з Мінрегіону – ДПТ, що суперечать чинному Генплану – не "уточнення", а грубе порушення законодавства.

Знаєте скільки нових "детальок" в місті затверди(і)ли? Вже понад 60!.. Дехто надто активно взявся "чудо-творити". Наче вирішив, що це – ЙОГО (а не Богом дана) земля.

Проте, за ці "містерії" – посадовців МВК та буд(о)Департаменту може чекати відповідальність згідно ст.366 та 364 Кримінального кодексу України.

=АЛЕ постраждати від мерської "услужливості" можуть не лише "обдаровані" клєрки. Втрат можуть зазнати також «три царі», що були переконані в законності власних дій. Та й покупці квартир, збудованих на підставі таких-от "детальок" (а це - просто неуявна кількість квадратних КІЛОметрів житла!) Ці люди – у разі потреби – звісно, прийдуть під МВК. Та навряд чи з плюшевими свинками… Бізнесменам – простіше: вони в змозі захистити свої інвестиції. А ось #панамера – наче починає тріпати

Рятують гепу ГОЛОВИ – новим Генпланом

Міркую собі: так ооОоось чому стільки галасу! Ооось чому "необхідно" прийняти новий Генплан і - терміново! Хтось сподівається прикрити новою ковдрою – старе свинство?

І хто куди голо-сував?

У світлі викладеного - цікаво буде поглянути детальніше: хто лобіює новий генплан, повернувшись до народу своїми "фракціями"? З якими будівельними компаніями пов'язують цих людей?..

А попри це – чіткіше проявляються мотиви "льодового побоїща". Адже ділянка, яку намагались захопити депутати, - належить саме тОму, хто заважає довершити земельний "шаманізм"!

Різдвяне "шапіто" (як назвали ті події мої колеги) - все чіткіше нагадує звичайні бізнес-розборки, цинічно при(к)риті духовністю. Сумно. Ні, радше - огидно!

Одне муляє: як почувається у храмі – той... ГОЛОВА "у справах освячень"? Душа ж - не народ, її - не здуриш...

PS. Звісно, це не єдине, що чудиться у місті. Але й для засмічення сМутками – вже не час! Підкинули вам "добрива" – час садити троянди, дерева… Несила вже боротись – пишіть на ФБ автора та в коментарях: разом – легше. Прорвемось! Ось побачите

Фотогалерея


10.05.2019 Теличко Павло 30561 2
Коментарі (2)

02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

894
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

821
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1292
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2675
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1465
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2229 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

784

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

835

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1728

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1725
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

444
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

520
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18431
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7552
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3725
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1122
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10839
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

503
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

397
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

574
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

509