НОВИЙ Генплан - прикрити власну гепу?

Мерська услужливість = ризик фінансових втрат. Про землю, "алхіміків", новий генплан і приховані мотиви. Фахівцям і "чайникам".

Що є "генплан" і як його "точити"... УточНити

Для тих, хто взагалі не в темі: генплан – базове загальне бачення (пісочниця, наприклад). А детальний (ДПТ) – уточнення, конкретизація (кілька малюків, пасочки, лопатка, замок із піску). Все просто, еге ж? Якщо в генплані передбачена - "пісочниця" (парк, приміром, чи промзона) – в "детальці" – аж ніяк не можуть з'явитись "марципани на свободі" (житлові багатоповерхівки чи каплички). Це – логічно й згідно "букви закону". А на практиці…

За канапляним полєм - будєт гаварящая рєчка

На практиці – ціла містерія! Чиновник, "сповнений особливим даром", отримує здатність бачити все - по-новому. Замість майданчика, спортклубу, скверу, промзони чи великого заводу – "обдаровані" клєрки починають бачити – житло!, багато житла!, цілі квартали багатоповерхівок!

Передання гласить: якщо побачене чиновником – збігається з прагненням "даръ істачашаго" – новотвір матеріалізується в документ (ДПТ). А згодом – навіть у кам'яні будівлі (кажуть, порядковість може змінюватись; все залежить від "обдарованості" посадовця). І жодних психотропів! Уявляєте?..

Коли "затвердне" (пройде затвердження) нова "деталька" – змінюється цільове призначення землі у містобуді. З тої "буди" – зміни, наче блохи, переносяться в (куда?) в кадастр. І – вуаля – те, що було заводом, парком, історичною пам'яткою – "територія багатоквартирної житлової забудови".

Чому? Радше - почОму

Що за дурня! Є дерево - як можна бачити у ньому - кам'яницю?! Якщо футбольне поле - де ж парковка там?!

Для нас з вами це – дурня. А "на верху" – можливо все! Розповідали про скрін десь приблизно такого змісту:

- Не зможу я завод – на житло перетворити…
- Спорим на 15%, що зможеш?

Невже саме так і з'являються новобудови на "полі чудес" станиславівщини? Повсюди! Як гриби...

Аби щось виросло – #надаждать – кажуть північні су-сіди...

По фак-там

Невже то бачать лиш двоє: депутати Віталій Мерінов (Укроп) та Андріан Волгін?

А ви помітили… Як пам’ятка – архітектурна перлинка "Садко" і тенісний корт – змінила споруда, за яку - певно - увійдемо в Книгу рекордів Гіннеса?! (Найвища в світі багатоярусна трибуна стадіону з житлово-харчовим комплексом!) Замість дерев – бетон і скло висоток. Невже це – оk? Де ж намети, дупе...деПУ...депутани мерські? Були? Протестували вирубці, забудові?...

А наймасштабніші "дива земельної алхімії": перетворення в житло – гігантів "Шкірфірма", "Агромаш"… Згоден – воно трохи осторонь, ми могли й не бачити. Але ж про 24-поверхівку на місці АТП – чули, певно, всі. (Та чи все?..) Ну а монстра, що виріс на місці зеленої оази, котра лишилася від знищеного ВАТ "Родон" – точно ніхто не бачив?.. Певно – "освячений".

Ні, звісно ж, нам вдається щось зауважити. Будова в межах вулиць Крайківського-Макогона-Промислова, Мазепи-164, садівницького товариства "За урожай"… Навіть обурюємось. Нам швидко показують ДеПіТи. І ми – замовкаємо.

Та чи варто? Адже – як стверджує поінформоване джерело – більшість "детальок" не відповідають генплану міста. Овва…

Законно це? Спитай у міністерстві

З роз’яснень, що надав Сергій Білоус, директор департаменту містобудування профільного міністерства, усе розкладається "по поличкам" досить чітко.

"Детальки" під генплан - міняй як хочеш (насипати нового піску, запросити інших діточок - оk). А от міняти генплан під "детальки" (ми цю пісочницю знайшли - влаштуємо на її місці - приймальню й сПальню) - ні! Всі ДПТ мають розроблятись відповідно до генплану - наказ такий.

Понаприймали... о"3"мали... не знали?

Виходить: проблема мради (як вони себе назвали) – не в тому, що немає "чорної каси для хабарів". (Як висловився п.МД - друг мера - на його ж сторінці). А радше - в порушенні закону... Адже (повертаючись до пояснень поважного дядька з міністерства) – зміни вносяться виключно з генплану - в ДПТ! "Зворотній (порядок) - не передбачений" - конкретизує посадовець.

Місцеві чинOFFники цього - не знають? :)

Що робити? Йдіть ви в суд!

Не сміши: не в цій країні.
Назви хоч одну земельну справу, що була виграна: є така?

Я натрапив на ось цю: про забудову на вул.Довгій. Суд чітко "виграв" міськраду. Сказав, що забудова - "суперечить призначенню землі... і генплану міста". Рішення прийняте - ще в травні 2018-го! Це тут, у глушині, де перший зам війта не знає, що таке сканер. Уявляєте?!

В стольнім Київ-граді - до суду подають звичайні мешканці прилеглих територій. І також виграЮть! Ось, погляньте.

До акції "виграй міськраду" приєдналась і прокуратура! За 2016-17рр. вони оскаржили 8 "детальок", а вже за один 2018 - більше 10! Засмакувало хлопцям :)

У Львові – навіть дійшло до зносу незаконної будови.

Бачите: було б бажання...

Передбачення й прогнози

Невже все, що ви...творили еМ-Ве-Какери – можна легко "поприбирати" з допомогою суду?

Згідно тлумачить з Мінрегіону – ДПТ, що суперечать чинному Генплану – не "уточнення", а грубе порушення законодавства.

Знаєте скільки нових "детальок" в місті затверди(і)ли? Вже понад 60!.. Дехто надто активно взявся "чудо-творити". Наче вирішив, що це – ЙОГО (а не Богом дана) земля.

Проте, за ці "містерії" – посадовців МВК та буд(о)Департаменту може чекати відповідальність згідно ст.366 та 364 Кримінального кодексу України.

=АЛЕ постраждати від мерської "услужливості" можуть не лише "обдаровані" клєрки. Втрат можуть зазнати також «три царі», що були переконані в законності власних дій. Та й покупці квартир, збудованих на підставі таких-от "детальок" (а це - просто неуявна кількість квадратних КІЛОметрів житла!) Ці люди – у разі потреби – звісно, прийдуть під МВК. Та навряд чи з плюшевими свинками… Бізнесменам – простіше: вони в змозі захистити свої інвестиції. А ось #панамера – наче починає тріпати

Рятують гепу ГОЛОВИ – новим Генпланом

Міркую собі: так ооОоось чому стільки галасу! Ооось чому "необхідно" прийняти новий Генплан і - терміново! Хтось сподівається прикрити новою ковдрою – старе свинство?

І хто куди голо-сував?

У світлі викладеного - цікаво буде поглянути детальніше: хто лобіює новий генплан, повернувшись до народу своїми "фракціями"? З якими будівельними компаніями пов'язують цих людей?..

А попри це – чіткіше проявляються мотиви "льодового побоїща". Адже ділянка, яку намагались захопити депутати, - належить саме тОму, хто заважає довершити земельний "шаманізм"!

Різдвяне "шапіто" (як назвали ті події мої колеги) - все чіткіше нагадує звичайні бізнес-розборки, цинічно при(к)риті духовністю. Сумно. Ні, радше - огидно!

Одне муляє: як почувається у храмі – той... ГОЛОВА "у справах освячень"? Душа ж - не народ, її - не здуриш...

PS. Звісно, це не єдине, що чудиться у місті. Але й для засмічення сМутками – вже не час! Підкинули вам "добрива" – час садити троянди, дерева… Несила вже боротись – пишіть на ФБ автора та в коментарях: разом – легше. Прорвемось! Ось побачите

Фотогалерея


10.05.2019 Теличко Павло 30138 2
Коментарі (2)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1947
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1854
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1848
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5461 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2145 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1502

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

735

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

790

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

990

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

998
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1762
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3672
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10249
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26133
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10175 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7704
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

892
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

185
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

256
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

374
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1269
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

875