"Неправильно, що боєць, який відвоював, розносить повістки", — воїн, який після поранення служить у ТЦК на Прикарпатті

Воїн 65 окремої механізованої бригади Іван Гоголь на позивний Гога служить в одному із ТЦК та СП на Івано-Франківщині.

З березня 2022 року він воював на Запорізькому напрямку. Через погіршення зору і слуху внаслідок уламкового поранення військового визнали обмежено придатним.

Іван Гоголь поділився із Суспільним своїм бойовим шляхом та думками щодо мобілізації, пише Фіртка.


"Це — неправильно, що військовий, який відвоював, розносить повістки"


У ТЦК та СП Іван почав служити в березні 2024 року. Він — заступник командира роти охорони з морально-психологічного забезпечення. Зараз займається розпорядком дня військових та перевіряє роботу колег під час оповіщення.

"Я думаю, це — неправильно, що військовий, який відвоював, ходить на оповіщення, розносить повістки. Тому що є певна кількість бійців, в яких психічний стан порушений.

А цивільні, м'яко кажучи, "навертають бурю" на них. І тоді ми бачимо в TikTok ці всі відео. Але ж люди не знімають, як вони спілкуються. Бо для них ТЦК — це не військові", — розповідає Іван Гоголь.


"Ти йдеш у формі, а від тебе людина тікає"


Іван розповідає: коли вперше приїжджав у відпустку, люди підходили до нього, багато розпитували та обіймали. Втім зараз реагують по-іншому.

"Так все класно було. Відчував себе потрібним, хотілося повертатися. Останні рази, коли ми приїжджали у відпустку, — ну там взагалі… Ти йдеш у формі, а від тебе людина тікає. Я їду машиною — від мене люди тікають. Просто їду вулицею", — говорить військовий.


У війську з 2020 року


Іван Гоголь у 2020 році пішов на строкову службу в Національну гвардію України, у підрозділ конвоювання. У 2021 році його звільнили в запас. А коли почалося повномасштабне вторгнення, чоловік вступив у місцеву ТрО.

"Воно мені здалося дуже нудним. Тому коли був відбір в 65 окрему механізовану бригаду, ми одразу з товаришами й побратимами сконтактувалися, вступили в бригаду.

Мої рідні були не в захваті від того. Але як-не-як, це був мій вибір. Бо якби я не спробував, то все життя шкодував би потім про це", – каже Іван.

Військовий розповідає: перед виїздом на вишкіл найважчими були останні пів години вдома.

"Мама сказала: "Воно тобі треба? Молодий. Ну куди?" Сльози, плачі. Я постійно говорив: "Я з друзями домовився, з побратимами, ми йдемо".

Але найважче — це було піти з дому. Вже речі зібрані. Ти маєш сісти в автомобіль і вирушати. Це — найважче, бо бачиш сльози рідних", — пригадує Іван.


"Нам пощастило, що ворог не використовував FPV-дрони"


Івана Гоголя спрямували в підрозділ мінометної батареї. Навчання тривало шість тижнів. Після цього бійців відправили на Запорізький напрямок.

"29 серпня 2022 ми почали наступ на село Нестерянка Оріхівської громади. Почали на позиції їхати наші броньовані машини з піхотою, танки й міномети. Ворог нас перехопив, тож ми не могли зайняти ні позицій, ні рубежів.

Вони обстрілювали нас на відкритих позиціях. Не було ні укриття, ні нічого. Особисто я займався евакуацією. Через те, що ми перебували в резерві, одразу не залучалися в наступ. Дуже багато тоді було втрат", — каже Іван.

На позиції Іван Гоголь воював два з половиною місяці. У підрозділу не було серйозної артпідтримки, тож росіяни його постійно обстрілювали, говорить військовий.

"Ворог тоді нас нищив, посадки зрізав. Ми боялися і в туалет вийти. Нам пощастило, що росіяни тоді не використовували FPV-дрони. Переважно були міномети, АГС і танки. Танк — це дуже страшно", — розповідає боєць.


"Думав: може б то мені руку чи запʼястя відірвало?"


Іван каже: за два роки військові на фронті втомлюються.

"Не всі мають можливість звільнитися по догляду чи за опікунством. Але всі люди втомлюються. Коли я приїхав, то думав: може б то мені руку чи зап'ястя відірвало? Все нормально буде і я поїду додому.

Це вже після року перебування на передовій. А терміни не були встановлені", — говорить Іван.

Демотивує бійців також і нестача боєприпасів.

"Бували такі моменти, що 24/7 росіяни працювали нормально.

А ми відпрацювали з однієї гармати, за 15 хвилин випустили 5-7 снарядів і досить", — каже боєць.


Бойові травми Івана Гоголя


Іван Гоголь розповідає: під час відпустки він звернувся до психіатра, оскільки не міг нормально спати. Постійно снилися жахи — ті, що бачив на полі бою.

"Шум у голові, підривався часто. Контузії були, але контузія в мене офіційно не зареєстрована. Мені порекомендували гарного психіатра у Львові. Я звернувся до неї. Був у захваті від її роботи.

Ліг на стаціонар — класно, ставлення відмінне, харчують добре, в магазин можна виходити. А то говорять, що "дурдом", 24/7 не можна вийти. Та ні, все вільно. Там всі військові, всі адекватні. А психіатр — це для того, щоб йому виговоритися. Те, що тебе турбує.

І навіть після того, як я поговорив з лікаркою, хоч вона нічого і не зробила, але я вийшов — і чиста душа", — пригадує Іван.

Після лікування Іван пройшов ВЛК. Лікарі визнали його обмежено придатним за чотирма статтями. Утім військовий хотів служити в зенітно-кулеметному взводі.

"Ще в лікарні сказали, що в мене у вусі барабанна перетинка луснула й уламки в оці, через які в мене зір 20%. Я прийшов до командира підрозділу, він подивився на рішення ВЛК і сказав, що я — тільки з бойових і мені треба спокій.

Каже, що трохи підлікуюся і за пів року готовий мене взяти", — розповів боєць.


"Пацани, та щось ловіть. Нема людей, нема кому нас міняти. Ми вже "замахалися"


За словами військовослужбовця, люди не хочуть приходити в ТЦК. Іван Гоголь розповідає, як перехожі реагують, коли бачать військових з повістками.

"Один боєць приїхав. Не знаю, може, десь на Закарпатті воював сам із собою. І він приходить: "Та я "ваєвал", та я "ваєвал", а ви тут ходите, людей страшите".

Інші військові у відпустці самі підходять і кажуть: "Пацани, та щось ловіть. Нема людей, нема кому нас міняти. Ми вже "замахалися". Це — люди, які нас розуміють і яких ми розуміємо. Це — бойові люди", — каже Іван Гоголь.

Боєць закликає людей мобілізуватися і боротися на сході та півдні України, щоб росіяни не захопили тил. Бо тоді доведеться воювати на боці РФ десь у Польщі.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Мобілізація по-новому: прикарпатцям розповіли про головні зміни, які пропонує влада

"Самі йдіть на фронт": історія бійця Мирослава Перепічки з Івано-Франківська, який служить в ТЦК

Мобілізація триває, у людних місцях роздають повістки: що варто знати прикарпатцям

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну


Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1613
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1031
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1292 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3766 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33887
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2854

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

367

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

771

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1711

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1081
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

643
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

521
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

898
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1999
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12214
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1507
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1296
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

554
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

263
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

336
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

381
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1273