Щодня харчуються в шкільній їдальні понад половина дітей шкільного віку. Ця кількість була б більшою, якби шкільна їжа була доступнішою і смачнішою.
Про це свідчать дані дослідження харчової поведінки українських школярів та їхніх батьків, опубліковані UNICEF, передає Фіртка.
Зокрема, для значної кількості учнів регулярно харчуватися в їдальні дорого, а більшість зазначає, що в їдальнях годують несмачно.
Дві третини школярів беруть перекуси з дому. Утім, здоровими ці перекуси не назвеш. У кращому разі це солодкі фрукти, часто — бутерброди та кондитерські вироби.
Школярі добре знають про користь каш, овочів, бобових та риби, проте на практиці віддають перевагу зовсім іншій їжі. До прикладу, саме каші найчастіше залишаються не з’їденими в шкільних їдальнях.
Водночас, коли школярі купують собі перекус самі, вони майже завжди обирають солодощі. Також 14% школярів п'ють солодкі газовані напої щодня.
«Потрібно споживати більше каш, овочів, ягід і фруктів та риби, включати в раціон горіхи й насіння, а відмовитися від швидких вуглеводів, солодких соків і газованих напоїв, булочок, тістечок та цукерок, вживати не підсолоджені цільножирні кисломолочні продукти, замінити ковбасні вироби та смажені котлети іншими м’ясними не обробленими або запеченими альтернативами», – радять нутриціологи.
Нагадаємо, в Україні представили корисне чотиритижневе меню для школярів, яке складається зі 160 страв.
Під час презентації меню міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко зауважив, що кожна п'ята смерть трапляється внаслідок того, що люди їдять нездорову їжу.
«Саме нездорове харчування є пусковим механізмом, який запускає зміни, що призводять до неінфекційних хвороб», – пояснив Ляшко.
Крім того, з 1 січня для шкіл змінили санітарні правила і норми. Зокрема, збільшили кількість молока та кисломолочних продуктів, м'яса, риби, бобових та круп.
Водночас склали перелік продуктів харчування, які заборонили продавати у шкільних буфетах: чіпси, сухарики, попкорн, ковбаси, сосиски, копчену і солону рибу, деякі солодощі.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: