Загальна мобілізація в Україні триває з 24 лютого 2022 року. Чоловіки стали на захист Батьківщини, коли рф здійснила повномасштабне вторгнення.
Сьогодні ж Сергій Рахманін – народний депутат та член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони і розвідки вважає, що певні характеристики бою вимагають мобілізовувати молодих.
Про це він розповів в інтерв'ю "Українській правді", передає Фіртка.
На запитання, чи варто очікувати посилення мобілізаційних процесів найближчим часом, народний депутат відповів, що ця війна вже має всі характеристики так званої війни на виснаження, тобто це завжди війна ресурсів. І один із найважливіших ресурсів – мобілізаційний.
"Коли планувалася велика наступальна операція (яка і зараз триває), то, починаючи з листопада і приблизно по квітень–травень мобілізаційні плани суттєво збільшувалися.
Зараз, наскільки я розумію, додаткова потреба в ресурсах знадобиться і через втрати особового складу (через загиблих, поранених під час бойових дій) і, можливо, через необхідність формувати нові з'єднання, нові бригади.
Донедавна громадяни, яким не виповнилося 28 років і які не служили в ЗСУ, не могли бути мобілізованими. Військові наполягали на тому, що їм необхідний цей мобілізаційний ресурс і просили нас знизити цю планку. Ми її знизили", - каже народний депутат.
До слова, потребу в необхідній кількості людей, в тому числі молодих, визначає Генштаб.
"Чому ідеться, щоб мобілізовувати більш молодих? Тому що їх вимагають певні характеристики бою. Наприклад, штурмові дії, коли особовий склад викидається за 8-10 кілометрів від лінії бойового зіткнення і далі іде, тягнучи на собі десятки кілограмів: зброю, боєкомплекти, харчування, бронежилети. Вони долають пішки цю відстань і практично без паузи починають штурмові дії. Якщо людині, умовно кажучи, 55 чи 57, це для нього достатньо важке випробування.
Друге питання – війна зараз стає більш сучасною: активно використовуються БПЛА, комп'ютерні програми. Це потребує більших навичок і, відповідно, людей, які мають ці навички або можуть легше ним навчитися. Людину, яка щойно опанувала телефон, дуже важко швидко навчити якимось практичним речам роботи з певними комп'ютерними програмами", - каже Рахманін.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Ухилення від мобілізації без реального покарання: про що свідчить судова практика