фото: наслідки атаки Івано-Франківська у червні 2024 року
У 2024 році Івано-Франківська громада декілька разів зазнавала пошкоджень внаслідок атак окупантів.
Як місто підтримує іванофранківців, будинки яких зазнали пошкоджень внаслідок російських атак, міський голова Руслан Марцінків розповів в інтерв'ю журналістці Фіртки.
"Після ракетного обстрілу, що відбувся 22 червня 2024 року, зібрали позачергову сесію міської ради, де ухвалили рішення про надання грошової компенсації власникам нерухомого майна.
Зокрема, визначили, що компенсуємо за пошкоджені вікна й двері у житлових будинках. Прописали вісім тисяч гривень — за вхідні двері й чотири тисячі 100 гривень — за квадратний метр пошкодженого вікна.
Ми оперативно виділяли кошти людям на відновлення домівок. Проте, є ще такий нюанс, що коли ми виділяємо гроші, то вимагаємо, аби нам показали результат, куди ці гроші витратили.
Бо є випадки, коли люди кошти отримали, а вікна не засклили. Тому контролюємо. Ми вивчали досвід інших міст, я телефонував міським головам Дніпра, Львова, Запоріжжя.
Від ідеї централізованих закупок та ремонтів відмовилися, бо в деяких містах люди були незадоволені якістю склопакетів, монтажу, тому вирішили виділяти кошти за середньоринковими цінами, щоб люди самі відремонтували, як вважають за потрібне", — зазначив мер.
Зі слів посадовця, наразі у міста є запас необхідних речей на випадок повторних обстрілів.
"Утім, надіємось, що не знадобиться. Для нас найважливіше, що під час обстрілів міста немає людських жертв".
Більше читайте у матеріалі: «Спільно нам до снаги значно більше», — Руслан Марцінків про підтримку війська, підготовку до зими та будівництво моста на Пасічну.
Нагадаємо, що франківцям, помешкання яких зазнали руйнувань через російський ракетний удар 22 червня 2024 року, з міського бюджету виплатили понад чотири мільйони гривень компенсації.
Кошти отримали власники 282 квартир, які звернулися до ЦНАПу з відповідною заявою. Ще шістьом юридичним особам руйнування у приміщеннях відшкодують з державного бюджету за програмою "єВідновлення".
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну
"Може бути будь-хто": як працюватимуть мовні інспектори в Івано-Франківську