"В Україні вже розпочинається опалювальний сезон. До тепла підключають об’єкти соціальної інфраструктури. Насамперед лікарні, школи, садочки.
Конкретні дати подачі тепла визначаються погодою, відповідно до яких влада громад ухвалює свої рішення", — сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 22 жовтня.
А для низки закладів охорони здоров'я, дошкільних закладів та шкіл, які мають на балансі свої котельні та опалюються електричним опаленням, опалювальний сезон розпочався ще 17-18 жовтня.
Як розповів під час брифінгу 21 жовтня заступник міського голови Руслан Гайда, всі котельні "Івано-Франківськтеплокомуненерго" готові на сто відсотків.
"Провели 100% гідравлічних випробувань теплових мереж, під час яких виявили 135 пошкоджень — їх ліквідували. Поміняли на нові теплоізольовані труби 1,8 км мереж.
Всі котельні підприємства готові на 100%. На 37 котельнях перевірено та проведено експертне обстеження 114 котлів, проведено підготовку системи хімводоочищування і помпового обладнання.
Виконуємо технічний регламент та ремонт системи", — повідомив посадовець.
Тоді ж заступник міського голови Михайло Смушак підкреслив, що процес запуску всіх котелень може тривати до двох тижнів.
Яка ситуація з опалювальним сезоном в інших містах?
У Києві, наприклад, кажуть, опалення до житлових будинків подаватимуть не раніше кінця жовтня або ж на початку листопада, коли стане значно прохолодніше. А поки триматиметься тепла погода, заощаджуватимуть.
"Ми бачимо по тенденціях, що кінець жовтня або початок листопада — це час, коли температура знизиться, і тоді буде ухвалено рішення про початок опалювального сезону.
Ми не можемо дозволити собі витрачати газ, коли температура на вулиці дозволяє не опалювати.
Цінні енергоресурси, зокрема газ, повинні використовуватись економно, щоб у найхолодніші місяці ми могли забезпечити достатню подачу тепла", — зазначив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
"Як показує досвід останніх років, ми починаємо подавати тепло до помешкань, а через кілька днів надходять звернення вимкнути опалення, бо потепліло, і опалювальний сезон доводиться призупиняти.
Також часті випадки, коли надворі стабільно низька температура, багато будинків тепла все одно не беруть, бо мешканці вирішують економити кошти на оплаті", — пояснив директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Орест Тимчишин.
У Харкові, за словами очільника Харківської ОВА Олега Синєгубова, опалювальний сезон для населення розпочнеться не раніше 1 листопада. Водночас влада запевнила до опалювального сезону 2024-2025 років готова вся соціальна сфера, закінчується підготовка теплових господарств і житлових будинків.
Розпочати опалювальний сезон у Миколаєві планують орієнтовно 5 листопада, розповів начальник управління житлово-комунального господарства Миколаївської ОВА Євген Гладков 22 жовтня.
Посадовець зазначив, що через позитивні температурні показники впродовж останніх кількох днів старт подачі опалення прогнозується на першу декаду листопада. Водночас північні райони в області вже розпочали опалювальний сезон для закладів соціальної сфери.
Окрім того, є й ті, хто вже з теплом. Так, раніше про подачу тепла у житлові будинки, окрім Івано-Франківська, зазначали у Вінниці, Луцьку, Чернігові, Чернівцях.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Вимкнення світла: що прогнозують енергетики та чому прикарпатцям радять звикнути до графіків