На Прикарпатті попрощались з Мар'яною Тряско, яка загинула на війні (ФОТО/ВІДЕО)

У селі Тростянець Долинської територіальної громади попрощалися із бойовою медикинею Мар'яною Тряско на позивний Квітка. Жінка повернулася в Україну з Італії, щоб піти на фронт.

Скорботна церемонія з військовослужбовицею почалася біля її будинку у селі Тростянець. Звідти кортеж вирушив до церкви святого Миколая. Попрощатися із Квіткою прийшли рідні, побратими, односельці.

Про це повідомляє Суспільне, пише Фіртка.

Останні 14 років Мар'яна Тряско жила в Італії. Там вона вийшла заміж та народила двох дітей. До того працювала медсестрою у Долинській лікарні, розповідає її тітка Марія Вінтонів. Жінка пригадує, що з дитинства Мар'яна була працьовитою та доброю.

"Я дуже дивувалася, коли мені розповідали, що Мар‘яна вміє косити.

Вона дуже любила коней. Було відчутно якусь таку теплоту від неї. Мар'яна була світлою людиною.

Ми це знаємо не через те, що вона — наша родичка. Ми знаємо це й з розповідей інших", — розповідає Марія Вінтонів.

На фронт Мар'яна поїхала у квітні. Її побратим Тарас Сливчук каже, що ще на початку березня жінка телефонувала йому з Італії й дізнавалася, чи є у бригаді вакансія медика.

"У нас якраз були вакансії бойового медика.

Я їй казав ще тоді, коли вона була в Італії, що ми найближчими днями можемо поїхати на Схід захищати державу".

Вона відповіла:

"Я не боюся, я їду", — пригадує Тарас Сливчук. — Мабуть, вона була найсвітлішою людиною, яку я знав.

Мар'яна була вірна присязі, вірним другом. Вона завжди поспішала допомагати людям, знала свою справу, оперативно і швидко допомагала своїм побратимам".

Мар’яна Тряско служила у 102 окремій бригаді Сил територіальної оборони ЗСУ. Про те, що її мотивує працювати й рятувати бійців на фронті, жінка розповіла у відео, яке 21 вересня опублікували на Facebook-сторінці бригади.

"Зараз я перебуваю тут, на передовій, щоб мої діти могли приїхати до рідного дому, на мою Батьківщину у свободі, у процвітанні синьо-жовтого кольору", — говорила Мар'яна Тряско.

Посестра загиблої Маріанна Удод-Зомчак познайомилася з Мар’яною Тряско у штабі територіальної оборони, коли приймала у неї документи на службу. Жінка каже, що ще тоді її здивував вчинок Квітки.

"Я її запитала: "А як твоя сім’я поставилася до того, що ти сюди приїхала?" А вона каже: "У тому, що я маю їхати сюди, у мене не було жодного сумніву. Єдине — я дуже боялася сказати про це чоловікові".

Вона розповіла, що одного разу чоловік, який є італійцем, приходить з роботи й каже: "У твоїй країні — війна. Ти — медик, ти потрібна своїй землі".

Наступного дня вона зібрала валізи й сказала: "Це мені було полегшенням", — розповідає Маріанна Удод-Зомчак. — Я тоді цілу ніч не спала, думала: "Боже, скільки героїв народила наша земля і скільки героїв поляже".

Мар’яна є прикладом того, що ми повинні стояти до кінця".

Попрощатися із Мар‘яною прийшов і її перший учитель Михайло Квецко. За його словами, коли жінка приїжджала додому з Італії, то провідувала своїх вчителів. Найбільше Михайлу запам'яталася остання зустріч з Мар‘яною — у травні, коли вона їхала на фронт.

Бойову медикиню поховали на кладовищі у Тростянці під постріли військових та звуки гімну України.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Війна: як пережити смерть рідних

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Радник очільника Івано-Франківська та «Шериф» серед побратимів: Назарій Кішак розповів про бойові будні (ФОТО)


Коментарі ()

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1061
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2806
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1740 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3904
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5683
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1819

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

209

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

335

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

324

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

473
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

638
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

624
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

893
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

232
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2152
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

666
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

981
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1286
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

544 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

740
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

511
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

836