На Івано-Франківщині під час війни збільшилась кількість пар, які хочуть усиновити дітей

Під час війни усиновлення дітей, які перебувають на території України, можливе лише в тих регіонах, де немає воєнних дій та працюють державні органи влади України

Про це розповіла начальниця Служби у справах дітей Івано-Франківської міської ради Ірина Рохман в програмі «Про головне в деталях», передає Фіртка.

"Якщо ми говоримо про усиновлення, то маємо двозначне відчуття. З одного боку, є внутрішнє бажання яке переходить у дію. А з іншого боку, це - робота з документами які дають результат також в усиновленні дитини.

Якщо ми говоримо про період повномасштабного вторгнення, то хочу розвіяти міф про те, що дитину усиновити неможливо. Нічого не змінилося в контексті усиновлення.

Єдине, що усиновлення дітей іноземними громадянами в період війни є неможливий", - зауважила Ірина Рохман.

З її слів, якщо розглядати питання документів, то всі ті документи, які необхідні були до повномасштабного вторгнення, залишились актуальними сьогодні.

"Якщо ви є громадянами України, проживаєте в Івано-Франківську, маєте прописку в місті, маєте відповідний фізичний стан, тобто маєте довідку про стан здоровʼя згідно з постановою "905", всіх лікарів і можете бути усиновлювачами, не маєте судимості, працюєте на роботі й маєте відповідні доходи, які допоможуть забезпечити утримання сімʼї з дітками, можете звертатись у службу справах дітей.

Є відповідна послуга бути кандидатом усиновлювача. І проходите навчання, яке забезпечує центр соціальних служб для сімʼї дітей і молоді. Зазвичай це щоквартально.

Тоді кандидат чи сімʼя кандидатів отримує пакет документів, особову справу, де зазначено, що вони можуть бути усиновлювачами", - прокоментувала Рохман.

Як зазначає Рохман, якщо говорити про 2023 рік, то на сьогодні є 19 пар які хочуть усиновити дитину. Якщо порівнювати з довоєнним часом, то таких кандидатів було зазвичай 10-12 пар. Тобто, кількість кандидатів збільшилась. 

"Якщо ми говоримо про дітей, то кількість дітей у місті Івано-Франківську є 28 з яких 18 дітей є віком від 10 до 17 років.

Тому, якщо говорити про усиновлювачів, що є така інша форма сімейного виховання, як прийомні сімʼї, де ми маючи потенціал і бажання в такий важкий період для нас всіх, а особливо для дітей місію допомоги дітям.

І, власне, в прийомних сімʼях дітки можуть проживати до 18 чи до 23 років отримувати безпеку і любов, все що потрібно для наших дітей", - резюмувала Ірина Рохман.

Як наголошується, кандидатами можуть бути чоловік або жінка, чи пара. Тобто, не обов’язково бути одруженим для того, щоб бути кандидатом усиновлювачем.

"Є особова справа, висновок, що пара може бути кандидатом. Тоді у нас є окрема тека, де є особові справи діток, які можуть бути усиновлені. Відповідно до висновку кандидатів бачимо, наприклад, яких діток вони хочуть.

Тоді ми шукаємо діток, які підходитимуть кандидатам по віку і статі. Якщо знаходимо надаємо направлення і впродовж десяти днів пара має можливість зустрітися з дітьми для того, щоб визначитися, чи бажають продовжувати спільних життєвий шлях, чи відмовляться і шукатимуть далі.

Цілком прийнятно, якщо пара відмовляється від тієї чи іншої дитинки, а шукає саме ту дитинку, якій зможуть подарувати гармонію.

Якщо пара дає згоду, то служба у справах дітей надає висновок, що усиновлення є доцільним та відповідає інтересам дитини. Після того, як відбулося судове засідання, надають рішення суду. Рішення вступає через місяць в законну силу і дитинку влаштовують на проживання до батьків.

Процес всиновлення завершено, але з сімʼєю продовжують комунікацію. Служба в справах дітей навідується до них, спілкується з дитиною, пише акт обстеження", - каже Ірина Рохман.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Втеча як протест. Чому діти йдуть з дому та як діяти батькам

«Не підсилювати страхи та тривоги». Як говорити з дітьми про війну?


Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

8095 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1150
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

629
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5658
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1534
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1398

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

475

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1293

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1123

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1025
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

368
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

422
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1366
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

437
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

705
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5745
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

453
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

319
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

657 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1101
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

957