Комендантська година на Івано-Франківщині: що відомо

На всій території Івано-Франківської області вводиться комендантська година з 22:00 до 8:00 години.

Про це повідомила очільниця обласної державної адміністрації Світлана Онищук, передає Фіртка.

«Ми вводимо комендантську годину з 22 вечора до 8 години ранку. У цей час прошу всіх перебувати у домівках, не виходити на вулицю. Це все заради вашої безпеки.
Це вимушений крок, але за нинішніх умов військової агресії та воєнного стану, необхідний для безпеки жителів нашого краю», — зауважила посадовиця.
Так, громадський транспорт під час комендантської години працювати не буде.
За крайньої потреби дозволено пересування містом, зокрема працівникам підприємств критичної інфраструктури, але обов'язково треба мати при собі документи, що засвідчують особу.

Під час комендантської години треба залишатися вдома, а якщо пролунають сирени — спуститися в укриття.

Зауважимо, що Нацполіція повідомила, що міста, де впроваджена комендантська година, закриті лише на в’їзд, а виїзд з них дозволений.

«На в’їздах/виїздах з населених пунктів встановлені блок-пости. Поліцейські перевіряють документи осіб, зупиняють транспортні засоби, проводять огляд речей та автомобілів», — йдеться у повідомленні.

У поліції наголосили, що комендантська година є необхідним заходом в умовах активної воєнної фази агресії Російської Федерації проти України. Впроваджують її з метою посилення правопорядку та безпеки людей.

До слова, прикарпатців просять вимикати світло після 23:00 години. Важливо: прохання вимкнути світло не пов'язане з неправдивою інформацією про підключення нашої енергомережі до європейської системи. Енергосистема працює у звичному режимі та продовжуватиме працювати.

Таке прохання пов'язане з тим, щоб відбивати ймовірні авіаудари та ракетні удари.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав Указ № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні». Так, відповідно до указу, воєнний стан запроваджується з 5:30 години 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

Крім цього, на випадок надзвичайної ситуації Фіртка інформує іванофранківців про наявні споруди цивільного захисту та найпростіші укриття. Так, на карті, яку розміщено за посиланням, позначені різні види споруд, як-от: захисні споруди цивільного захисту, сховища та протирадіаційні укриття, найпростіші укриття у закладах освіти та найпростіші укриття у житловому фонді з вказанням адрес таких споруд.

Водночас українцям пояснюють, що звуки сирен, переривчасті гудки підприємств або звуки гучномовця, що тривають упродовж кількох хвилин, — означають попереджувальний сигнал «Увага всім». Розповідаємо, що треба робити, почувши такий сигнал.

Про перебіг російсько-української війни 24 лютого читайте у нашій новині.

Що було раніше?

21 лютого президент Росії Володимир Путін заявив про визнання Росією незалежності окремих районів Донецької та Луганської областей. Згодом він оголосив про введення регулярних російських військ на ці окуповані території для «підтримки миру».

24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій ліній кордону з Росією та Білоруссю.

Відтак, в Україні після нападу Російської Федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Визнання «Л/ДНР»: як у соцмережах відреагували на заяву Путіна

Вступ до ЄС підтримують 84% мешканців західних регіонів, до НАТО — 81%

Коли спостерігається більша паніка: сьогодні чи у 2014 році — думка експертів 

Понад 70% мешканців західних регіонів упевнені, що Україна зможе відбити можливий напад Росії

Потрібен тільки паспорт: Міністр оборони Резніков закликав українців вступати до лав Сил територіальної оборони


Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

355
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

661
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

546
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5459
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1451
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1332

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

379

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1214

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1052

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

969
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

283
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10660
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

362
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

631
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5673
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1446
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

339
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

242
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

594 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1033
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

897