Бліцкриг не вдався. Останні новини про перебіг російсько-української війни

Фіртка зібрала останні новини про перебіг російсько-української війни станом на 20:30 годину.


Бліцкриг росіян у перший день агресії не вдався


Про це заявив Головнокомандувач збройних сил України Валерій Залужний.

«Молимося за душі загиблих побратимів і швидке одужання поранених. Боремося далі! Весь сектор безпеки і оборони дає гідну відсіч.

Буде тяжко, але ми встоїмо. Бліцкригу у росіян не вийшло. Вмиються власною кров’ю. За нами правда. З нами Бог. І Перемога буде за нами!».


Указ про створення військових адміністрацій на базі обласних державних адміністрацій


Так, про те, що президент Володимир Зеленський підписав указ про створення військових адміністрацій на базі облдержадміністрацій повідомив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк на брифінгу 24 лютого.

Такі органи мають працювати для забезпечення потреб органів влади в умовах воєнного стану. Так, якщо облдержадміністрація стає військовою адміністрацією, то у ній посади держслужбовців можуть заміщати військовими.

«Тобто спротив, відсіч будуть наростати. Логістичні рішення, які будуть необхідні, будуть ухвалені».


Російські військові захопили Чорнобильську атомну електростанцію


Про це у коментарі УП повідомив Михайло Подоляк.

За його словами, після абсолютно безглуздої атаки росіян на цьому напрямі «неможливо говорити про те, що ЧАЕС у безпеці».

«Після жорстокого бою наш контроль над чорнобильським майданчиком втрачено. Стан об'єктів колишньої ЧАЕС, конфайнменту та сховища ядерних відходів невідомий». 

В Офісі президента вважають, що це «одна з найсерйозніших загроз Європі сьогодні», оскільки російські війська можуть готувати провокації на ЧАЕС, або «скористаються пошкодженнями, отриманими об'єктами під час атаки, щоб звинуватити в цьому Україну, або самі пошкодять ці безумовно найнебезпечніші об'єкти».

Жертв та постраждалих, за даними керівництва Чорнобильської зони відчуження та АЕС, на цей час немає. Інформація уточнюється.


Аеропорт в Гостомелі захопили російські окупанти


Російські окупанти захопили контроль над аеропортом у Гостомелі, що знаходиться менш ніж у 10 км від Києва. Про це повідомив радник голови Офісу президента.

Подоляк повідомив, що українські підрозділи Збройних Сил після запеклих боїв утратили контроль над аеропортом «Гостомель».


Комендантська година у низці міст України


В українських містах та областях запроваджують комендантську годину через напад Російської Федерації.

Зокрема, у Києві — з 22:00 до 7:00 години, у Миколаєві — з 22:00 до 6:00 години, у Броварах — з 17:00 до 7:00 години, на Рівненщині — з 22:00 до 6:00 години, на Черкащині — з 22:00 до 6:00 години, на Дніпропетровщині — з 22:00 до 6:00 години.

Також комендантська година в умовах військової агресії та воєнного стану діятиме:

  • Вінницька область з 22:00 — до 7:00 години;
  • Житомирська область з 22:00 — до 6:00 години;
  • Запорізька область з 22:00 — до 6:00 години;
  • Одеська область з 22:00 — до 5:00 години;
  • Полтавська область з 22:00 — до 6:00 години;
  • Харківська область з 22:00 — до 6:00 години;
  • Чернігівська область з 22:00 — до 6:00 години.

Ситуація у Києві спокійна та контрольована
Поліцейські спільно з військовослужбовцями Національної гвардії України посилено несуть службу для забезпечення публічної безпеки та порядку. Також правоохоронці проводять із людьми роз’яснювальну роботу щодо заходів особистої безпеки та поведінки в екстремальних ситуаціях.
«Ситуація у столиці повністю контрольована. Закликаємо киян не панікувати, всіляко сприяти правоохоронцям у виконанні їх службових обов’язків, адже все, що ми робимо, необхідне для забезпечення безпеки у місті», — йдеться у повідомленні Нацгвардії.

Обстріли на ОРДЛО


Станом на 18:00 годину з боку збройних сил Росії лунали обстріли вздовж всієї лінії зіткнення у Луганській та Донецькій областях. 

У районі населеного пункту Піщевик російським окупаційним військам не вдалось прорватися. Українські військовослужбовці знищили чотири танки противника. Відтак, населений пункт Щастя під контролем українських військових.


Російські окупанти здаються в полон


Під Черніговом, наткнувшись на тотальний спротив українських захисників, здався цілий розвідувальний взвод 74 мотострілкової бригади. Про це заявив Головнокомандувач збройних сил України Валерій Залужний.

На фото нижче старшина Буйнічев Костянтин Сергійович. 74 мотострілкова бригада, Кемеровська обл. За його словами, навчання були в Єльні, «вчора дізналися про наступ на Україну, думали, що повертатимуться додому».

«Этого никто не думал, что мы едем убивать. Воевать мы не собирались, мы собирали информацию», — сказав Буйнічев.


Звернення президента


Зеленський заявив, що найскладніша ситуація на Херсонщині — у передмісті Херсона, окупанти намагаються просунутись у бік Мелітополя. У Житомирській області триває оборона, у Гостомелі українські військові блокують російські війська.

За його словами, захоплені у полон російські бійці. Українські лікарі надають допомогу тим, хто здався в полон. Знищено багато російської авіації та броньованої техніки.


Хід подій та удари по українській цивільній та військовій інфраструктурі, які завдає РФ

На Херсонщині внаслідок обстрілів станом на 15:00 годину постраждали 33 людини, серед них — чотири дитини та сімнадцять військових. Загинули тринадцять людей, з них дві дитини та дев'ять військових.

Російські військові захопили Каховську ГЕС та переправи через Північно-Кримський канал. Стрілянина й активні бойові дії наразі відсутні. Під контролем російських військ також Олешки. Авіацією Росії знищені військові об’єкти. 

Генічеськ перейшов під контроль окупантів, які контролюють всі державні структури. Російська техніка стоїть у місті на околицях блокпости з російськими військами. Наразі стрілянина та активні бойові дії відсутні.

Російські війська з боку Білорусі увійшли до зони Чорнобильської АЕС. Про це радник глави МВС Антон Геращенко написав у своєму каналі Telegram.

«Нацгвардійці, які охороняють сховище небезпечних радіоактивних відходів, чинять завзятий опір».

У районі Глухова українські військові застосували ПТРК «Javelin» та знешкодили колонну техніки РФ — 15 танків Т-72.

Російські кораблі атакують острів Зміїний в Одеській області. Про це повідомила державна прикордонслужба України.

«Острів Зміїний атакували з російських кораблів. Окупанти вели вогонь по острову зі ствольної корабельної зброї. Прикордонники та ЗСУ тримають оборону. У районі острова перебувають два кораблі ЧФ РФ "Москва" та "Василий Быков», — йдеться у повідомленні. 

У Києві оголосили повітряну загрозу. Мешканців столиці просять терміново вирушити в укриття цивільного захисту.

У Маріуполі обстріляли мікрорайон «Східний», постраждали житлові будинки. Про це повідомили у міськраді. 

В Україні мережі автозаправних станцій ОККО та WOG обмежили продаж палива 20 літрами на одне авто. 

Прикордонники та військовослужбовці Збройних сил України ведуть бої на напрямку Сум. Про це інформує пресслужба Державної прикордонної служби України.

«Прикордонники із ЗСУ та Нацгвардією вступили в бій із російськими окупантами на околиці Сум. Українські військові тримають оборону». 

Речник президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що Путін готовий провести переговори з керівництвом України про її нейтральний статус. 

Надзвичайники повідомили, що між селом Жуківці та Трипілля Обухівського району впав військовий літак ЗСУ. На борту перебували чотирнадцять людей, п'ятеро загинули.

ЗСУ шукають 120 фур, які можуть курсувати зі Львова через кордон та перевозити технічну допомогу партнерів. 

Українців закликають здавати кров, яка може бути використана на потреби поранених. 

ДСНС України в Одеській області повідомили про обстріл у селі Липецьке Подільського району, жертвами якого стали вісім чоловіків та десять жінок.

У Броварах під Києвом внаслідок російських обстрілів загинули шестеро людей, ще дванадцять дістали поранення.
Горить аеродром Гостомель під Києвом. ППО України збили три вертольоти окупантів біля аеропорту.
Про перебіг інших подій ранку 24 лютого читайте у стрічці новин Фіртки.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав Указ № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні». Так, відповідно до указу, воєнний стан запроваджується з 5:30 години 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

Водночас українцям пояснюють, що звуки сирен, переривчасті гудки підприємств або звуки гучномовця, що тривають упродовж кількох хвилин, — означають попереджувальний сигнал «Увага всім». Розповідаємо, що треба робити, почувши такий сигнал.

Що було раніше?

21 лютого президент Росії Володимир Путін заявив про визнання Росією незалежності окремих районів Донецької та Луганської областей. Згодом він оголосив про введення регулярних російських військ на ці окуповані території для «підтримки миру».

24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій ліній кордону з Росією та Білоруссю.

Відтак, в Україні після нападу Російської Федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Визнання «Л/ДНР»: як у соцмережах відреагували на заяву Путіна

Вступ до ЄС підтримують 84% мешканців західних регіонів, до НАТО — 81%

Коли спостерігається більша паніка: сьогодні чи у 2014 році — думка експертів 

Понад 70% мешканців західних регіонів упевнені, що Україна зможе відбити можливий напад Росії


Коментарі ()

28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

461
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

843
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

3510 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2842
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6999 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

3345

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

235

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

617

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1388

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2530
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

199
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17244
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

855
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

7938 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

474
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

875
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2260
28.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27573 1
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

325
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

388
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

635
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

667