Бліцкриг не вдався. Останні новини про перебіг російсько-української війни

Фіртка зібрала останні новини про перебіг російсько-української війни станом на 20:30 годину.


Бліцкриг росіян у перший день агресії не вдався


Про це заявив Головнокомандувач збройних сил України Валерій Залужний.

«Молимося за душі загиблих побратимів і швидке одужання поранених. Боремося далі! Весь сектор безпеки і оборони дає гідну відсіч.

Буде тяжко, але ми встоїмо. Бліцкригу у росіян не вийшло. Вмиються власною кров’ю. За нами правда. З нами Бог. І Перемога буде за нами!».


Указ про створення військових адміністрацій на базі обласних державних адміністрацій


Так, про те, що президент Володимир Зеленський підписав указ про створення військових адміністрацій на базі облдержадміністрацій повідомив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк на брифінгу 24 лютого.

Такі органи мають працювати для забезпечення потреб органів влади в умовах воєнного стану. Так, якщо облдержадміністрація стає військовою адміністрацією, то у ній посади держслужбовців можуть заміщати військовими.

«Тобто спротив, відсіч будуть наростати. Логістичні рішення, які будуть необхідні, будуть ухвалені».


Російські військові захопили Чорнобильську атомну електростанцію


Про це у коментарі УП повідомив Михайло Подоляк.

За його словами, після абсолютно безглуздої атаки росіян на цьому напрямі «неможливо говорити про те, що ЧАЕС у безпеці».

«Після жорстокого бою наш контроль над чорнобильським майданчиком втрачено. Стан об'єктів колишньої ЧАЕС, конфайнменту та сховища ядерних відходів невідомий». 

В Офісі президента вважають, що це «одна з найсерйозніших загроз Європі сьогодні», оскільки російські війська можуть готувати провокації на ЧАЕС, або «скористаються пошкодженнями, отриманими об'єктами під час атаки, щоб звинуватити в цьому Україну, або самі пошкодять ці безумовно найнебезпечніші об'єкти».

Жертв та постраждалих, за даними керівництва Чорнобильської зони відчуження та АЕС, на цей час немає. Інформація уточнюється.


Аеропорт в Гостомелі захопили російські окупанти


Російські окупанти захопили контроль над аеропортом у Гостомелі, що знаходиться менш ніж у 10 км від Києва. Про це повідомив радник голови Офісу президента.

Подоляк повідомив, що українські підрозділи Збройних Сил після запеклих боїв утратили контроль над аеропортом «Гостомель».


Комендантська година у низці міст України


В українських містах та областях запроваджують комендантську годину через напад Російської Федерації.

Зокрема, у Києві — з 22:00 до 7:00 години, у Миколаєві — з 22:00 до 6:00 години, у Броварах — з 17:00 до 7:00 години, на Рівненщині — з 22:00 до 6:00 години, на Черкащині — з 22:00 до 6:00 години, на Дніпропетровщині — з 22:00 до 6:00 години.

Також комендантська година в умовах військової агресії та воєнного стану діятиме:

  • Вінницька область з 22:00 — до 7:00 години;
  • Житомирська область з 22:00 — до 6:00 години;
  • Запорізька область з 22:00 — до 6:00 години;
  • Одеська область з 22:00 — до 5:00 години;
  • Полтавська область з 22:00 — до 6:00 години;
  • Харківська область з 22:00 — до 6:00 години;
  • Чернігівська область з 22:00 — до 6:00 години.

Ситуація у Києві спокійна та контрольована
Поліцейські спільно з військовослужбовцями Національної гвардії України посилено несуть службу для забезпечення публічної безпеки та порядку. Також правоохоронці проводять із людьми роз’яснювальну роботу щодо заходів особистої безпеки та поведінки в екстремальних ситуаціях.
«Ситуація у столиці повністю контрольована. Закликаємо киян не панікувати, всіляко сприяти правоохоронцям у виконанні їх службових обов’язків, адже все, що ми робимо, необхідне для забезпечення безпеки у місті», — йдеться у повідомленні Нацгвардії.

Обстріли на ОРДЛО


Станом на 18:00 годину з боку збройних сил Росії лунали обстріли вздовж всієї лінії зіткнення у Луганській та Донецькій областях. 

У районі населеного пункту Піщевик російським окупаційним військам не вдалось прорватися. Українські військовослужбовці знищили чотири танки противника. Відтак, населений пункт Щастя під контролем українських військових.


Російські окупанти здаються в полон


Під Черніговом, наткнувшись на тотальний спротив українських захисників, здався цілий розвідувальний взвод 74 мотострілкової бригади. Про це заявив Головнокомандувач збройних сил України Валерій Залужний.

На фото нижче старшина Буйнічев Костянтин Сергійович. 74 мотострілкова бригада, Кемеровська обл. За його словами, навчання були в Єльні, «вчора дізналися про наступ на Україну, думали, що повертатимуться додому».

«Этого никто не думал, что мы едем убивать. Воевать мы не собирались, мы собирали информацию», — сказав Буйнічев.


Звернення президента


Зеленський заявив, що найскладніша ситуація на Херсонщині — у передмісті Херсона, окупанти намагаються просунутись у бік Мелітополя. У Житомирській області триває оборона, у Гостомелі українські військові блокують російські війська.

За його словами, захоплені у полон російські бійці. Українські лікарі надають допомогу тим, хто здався в полон. Знищено багато російської авіації та броньованої техніки.


Хід подій та удари по українській цивільній та військовій інфраструктурі, які завдає РФ

На Херсонщині внаслідок обстрілів станом на 15:00 годину постраждали 33 людини, серед них — чотири дитини та сімнадцять військових. Загинули тринадцять людей, з них дві дитини та дев'ять військових.

Російські військові захопили Каховську ГЕС та переправи через Північно-Кримський канал. Стрілянина й активні бойові дії наразі відсутні. Під контролем російських військ також Олешки. Авіацією Росії знищені військові об’єкти. 

Генічеськ перейшов під контроль окупантів, які контролюють всі державні структури. Російська техніка стоїть у місті на околицях блокпости з російськими військами. Наразі стрілянина та активні бойові дії відсутні.

Російські війська з боку Білорусі увійшли до зони Чорнобильської АЕС. Про це радник глави МВС Антон Геращенко написав у своєму каналі Telegram.

«Нацгвардійці, які охороняють сховище небезпечних радіоактивних відходів, чинять завзятий опір».

У районі Глухова українські військові застосували ПТРК «Javelin» та знешкодили колонну техніки РФ — 15 танків Т-72.

Російські кораблі атакують острів Зміїний в Одеській області. Про це повідомила державна прикордонслужба України.

«Острів Зміїний атакували з російських кораблів. Окупанти вели вогонь по острову зі ствольної корабельної зброї. Прикордонники та ЗСУ тримають оборону. У районі острова перебувають два кораблі ЧФ РФ "Москва" та "Василий Быков», — йдеться у повідомленні. 

У Києві оголосили повітряну загрозу. Мешканців столиці просять терміново вирушити в укриття цивільного захисту.

У Маріуполі обстріляли мікрорайон «Східний», постраждали житлові будинки. Про це повідомили у міськраді. 

В Україні мережі автозаправних станцій ОККО та WOG обмежили продаж палива 20 літрами на одне авто. 

Прикордонники та військовослужбовці Збройних сил України ведуть бої на напрямку Сум. Про це інформує пресслужба Державної прикордонної служби України.

«Прикордонники із ЗСУ та Нацгвардією вступили в бій із російськими окупантами на околиці Сум. Українські військові тримають оборону». 

Речник президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що Путін готовий провести переговори з керівництвом України про її нейтральний статус. 

Надзвичайники повідомили, що між селом Жуківці та Трипілля Обухівського району впав військовий літак ЗСУ. На борту перебували чотирнадцять людей, п'ятеро загинули.

ЗСУ шукають 120 фур, які можуть курсувати зі Львова через кордон та перевозити технічну допомогу партнерів. 

Українців закликають здавати кров, яка може бути використана на потреби поранених. 

ДСНС України в Одеській області повідомили про обстріл у селі Липецьке Подільського району, жертвами якого стали вісім чоловіків та десять жінок.

У Броварах під Києвом внаслідок російських обстрілів загинули шестеро людей, ще дванадцять дістали поранення.
Горить аеродром Гостомель під Києвом. ППО України збили три вертольоти окупантів біля аеропорту.
Про перебіг інших подій ранку 24 лютого читайте у стрічці новин Фіртки.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав Указ № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні». Так, відповідно до указу, воєнний стан запроваджується з 5:30 години 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

Водночас українцям пояснюють, що звуки сирен, переривчасті гудки підприємств або звуки гучномовця, що тривають упродовж кількох хвилин, — означають попереджувальний сигнал «Увага всім». Розповідаємо, що треба робити, почувши такий сигнал.

Що було раніше?

21 лютого президент Росії Володимир Путін заявив про визнання Росією незалежності окремих районів Донецької та Луганської областей. Згодом він оголосив про введення регулярних російських військ на ці окуповані території для «підтримки миру».

24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій ліній кордону з Росією та Білоруссю.

Відтак, в Україні після нападу Російської Федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Визнання «Л/ДНР»: як у соцмережах відреагували на заяву Путіна

Вступ до ЄС підтримують 84% мешканців західних регіонів, до НАТО — 81%

Коли спостерігається більша паніка: сьогодні чи у 2014 році — думка експертів 

Понад 70% мешканців західних регіонів упевнені, що Україна зможе відбити можливий напад Росії


Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

485
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3036
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21167
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2034
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1534 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2406

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

151

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

781

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2195

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

872
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

211
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

497
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1038
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

204
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

815
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

786
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

717
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8270
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

960 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

912
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2215 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

860