Бліцкриг не вдався. Останні новини про перебіг російсько-української війни

Фіртка зібрала останні новини про перебіг російсько-української війни станом на 20:30 годину.


Бліцкриг росіян у перший день агресії не вдався


Про це заявив Головнокомандувач збройних сил України Валерій Залужний.

«Молимося за душі загиблих побратимів і швидке одужання поранених. Боремося далі! Весь сектор безпеки і оборони дає гідну відсіч.

Буде тяжко, але ми встоїмо. Бліцкригу у росіян не вийшло. Вмиються власною кров’ю. За нами правда. З нами Бог. І Перемога буде за нами!».


Указ про створення військових адміністрацій на базі обласних державних адміністрацій


Так, про те, що президент Володимир Зеленський підписав указ про створення військових адміністрацій на базі облдержадміністрацій повідомив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк на брифінгу 24 лютого.

Такі органи мають працювати для забезпечення потреб органів влади в умовах воєнного стану. Так, якщо облдержадміністрація стає військовою адміністрацією, то у ній посади держслужбовців можуть заміщати військовими.

«Тобто спротив, відсіч будуть наростати. Логістичні рішення, які будуть необхідні, будуть ухвалені».


Російські військові захопили Чорнобильську атомну електростанцію


Про це у коментарі УП повідомив Михайло Подоляк.

За його словами, після абсолютно безглуздої атаки росіян на цьому напрямі «неможливо говорити про те, що ЧАЕС у безпеці».

«Після жорстокого бою наш контроль над чорнобильським майданчиком втрачено. Стан об'єктів колишньої ЧАЕС, конфайнменту та сховища ядерних відходів невідомий». 

В Офісі президента вважають, що це «одна з найсерйозніших загроз Європі сьогодні», оскільки російські війська можуть готувати провокації на ЧАЕС, або «скористаються пошкодженнями, отриманими об'єктами під час атаки, щоб звинуватити в цьому Україну, або самі пошкодять ці безумовно найнебезпечніші об'єкти».

Жертв та постраждалих, за даними керівництва Чорнобильської зони відчуження та АЕС, на цей час немає. Інформація уточнюється.


Аеропорт в Гостомелі захопили російські окупанти


Російські окупанти захопили контроль над аеропортом у Гостомелі, що знаходиться менш ніж у 10 км від Києва. Про це повідомив радник голови Офісу президента.

Подоляк повідомив, що українські підрозділи Збройних Сил після запеклих боїв утратили контроль над аеропортом «Гостомель».


Комендантська година у низці міст України


В українських містах та областях запроваджують комендантську годину через напад Російської Федерації.

Зокрема, у Києві — з 22:00 до 7:00 години, у Миколаєві — з 22:00 до 6:00 години, у Броварах — з 17:00 до 7:00 години, на Рівненщині — з 22:00 до 6:00 години, на Черкащині — з 22:00 до 6:00 години, на Дніпропетровщині — з 22:00 до 6:00 години.

Також комендантська година в умовах військової агресії та воєнного стану діятиме:

  • Вінницька область з 22:00 — до 7:00 години;
  • Житомирська область з 22:00 — до 6:00 години;
  • Запорізька область з 22:00 — до 6:00 години;
  • Одеська область з 22:00 — до 5:00 години;
  • Полтавська область з 22:00 — до 6:00 години;
  • Харківська область з 22:00 — до 6:00 години;
  • Чернігівська область з 22:00 — до 6:00 години.

Ситуація у Києві спокійна та контрольована
Поліцейські спільно з військовослужбовцями Національної гвардії України посилено несуть службу для забезпечення публічної безпеки та порядку. Також правоохоронці проводять із людьми роз’яснювальну роботу щодо заходів особистої безпеки та поведінки в екстремальних ситуаціях.
«Ситуація у столиці повністю контрольована. Закликаємо киян не панікувати, всіляко сприяти правоохоронцям у виконанні їх службових обов’язків, адже все, що ми робимо, необхідне для забезпечення безпеки у місті», — йдеться у повідомленні Нацгвардії.

Обстріли на ОРДЛО


Станом на 18:00 годину з боку збройних сил Росії лунали обстріли вздовж всієї лінії зіткнення у Луганській та Донецькій областях. 

У районі населеного пункту Піщевик російським окупаційним військам не вдалось прорватися. Українські військовослужбовці знищили чотири танки противника. Відтак, населений пункт Щастя під контролем українських військових.


Російські окупанти здаються в полон


Під Черніговом, наткнувшись на тотальний спротив українських захисників, здався цілий розвідувальний взвод 74 мотострілкової бригади. Про це заявив Головнокомандувач збройних сил України Валерій Залужний.

На фото нижче старшина Буйнічев Костянтин Сергійович. 74 мотострілкова бригада, Кемеровська обл. За його словами, навчання були в Єльні, «вчора дізналися про наступ на Україну, думали, що повертатимуться додому».

«Этого никто не думал, что мы едем убивать. Воевать мы не собирались, мы собирали информацию», — сказав Буйнічев.


Звернення президента


Зеленський заявив, що найскладніша ситуація на Херсонщині — у передмісті Херсона, окупанти намагаються просунутись у бік Мелітополя. У Житомирській області триває оборона, у Гостомелі українські військові блокують російські війська.

За його словами, захоплені у полон російські бійці. Українські лікарі надають допомогу тим, хто здався в полон. Знищено багато російської авіації та броньованої техніки.


Хід подій та удари по українській цивільній та військовій інфраструктурі, які завдає РФ

На Херсонщині внаслідок обстрілів станом на 15:00 годину постраждали 33 людини, серед них — чотири дитини та сімнадцять військових. Загинули тринадцять людей, з них дві дитини та дев'ять військових.

Російські військові захопили Каховську ГЕС та переправи через Північно-Кримський канал. Стрілянина й активні бойові дії наразі відсутні. Під контролем російських військ також Олешки. Авіацією Росії знищені військові об’єкти. 

Генічеськ перейшов під контроль окупантів, які контролюють всі державні структури. Російська техніка стоїть у місті на околицях блокпости з російськими військами. Наразі стрілянина та активні бойові дії відсутні.

Російські війська з боку Білорусі увійшли до зони Чорнобильської АЕС. Про це радник глави МВС Антон Геращенко написав у своєму каналі Telegram.

«Нацгвардійці, які охороняють сховище небезпечних радіоактивних відходів, чинять завзятий опір».

У районі Глухова українські військові застосували ПТРК «Javelin» та знешкодили колонну техніки РФ — 15 танків Т-72.

Російські кораблі атакують острів Зміїний в Одеській області. Про це повідомила державна прикордонслужба України.

«Острів Зміїний атакували з російських кораблів. Окупанти вели вогонь по острову зі ствольної корабельної зброї. Прикордонники та ЗСУ тримають оборону. У районі острова перебувають два кораблі ЧФ РФ "Москва" та "Василий Быков», — йдеться у повідомленні. 

У Києві оголосили повітряну загрозу. Мешканців столиці просять терміново вирушити в укриття цивільного захисту.

У Маріуполі обстріляли мікрорайон «Східний», постраждали житлові будинки. Про це повідомили у міськраді. 

В Україні мережі автозаправних станцій ОККО та WOG обмежили продаж палива 20 літрами на одне авто. 

Прикордонники та військовослужбовці Збройних сил України ведуть бої на напрямку Сум. Про це інформує пресслужба Державної прикордонної служби України.

«Прикордонники із ЗСУ та Нацгвардією вступили в бій із російськими окупантами на околиці Сум. Українські військові тримають оборону». 

Речник президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що Путін готовий провести переговори з керівництвом України про її нейтральний статус. 

Надзвичайники повідомили, що між селом Жуківці та Трипілля Обухівського району впав військовий літак ЗСУ. На борту перебували чотирнадцять людей, п'ятеро загинули.

ЗСУ шукають 120 фур, які можуть курсувати зі Львова через кордон та перевозити технічну допомогу партнерів. 

Українців закликають здавати кров, яка може бути використана на потреби поранених. 

ДСНС України в Одеській області повідомили про обстріл у селі Липецьке Подільського району, жертвами якого стали вісім чоловіків та десять жінок.

У Броварах під Києвом внаслідок російських обстрілів загинули шестеро людей, ще дванадцять дістали поранення.
Горить аеродром Гостомель під Києвом. ППО України збили три вертольоти окупантів біля аеропорту.
Про перебіг інших подій ранку 24 лютого читайте у стрічці новин Фіртки.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав Указ № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні». Так, відповідно до указу, воєнний стан запроваджується з 5:30 години 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

Водночас українцям пояснюють, що звуки сирен, переривчасті гудки підприємств або звуки гучномовця, що тривають упродовж кількох хвилин, — означають попереджувальний сигнал «Увага всім». Розповідаємо, що треба робити, почувши такий сигнал.

Що було раніше?

21 лютого президент Росії Володимир Путін заявив про визнання Росією незалежності окремих районів Донецької та Луганської областей. Згодом він оголосив про введення регулярних російських військ на ці окуповані території для «підтримки миру».

24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій ліній кордону з Росією та Білоруссю.

Відтак, в Україні після нападу Російської Федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Визнання «Л/ДНР»: як у соцмережах відреагували на заяву Путіна

Вступ до ЄС підтримують 84% мешканців західних регіонів, до НАТО — 81%

Коли спостерігається більша паніка: сьогодні чи у 2014 році — думка експертів 

Понад 70% мешканців західних регіонів упевнені, що Україна зможе відбити можливий напад Росії


Коментарі ()

10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

868
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1160
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1181
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5070
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7484 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

10424 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

520

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1213

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

1960

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2051
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

1109
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3524
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

696
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

2972
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

749
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

587
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1746
11.09.2024

Вистава "1975" зібрала в Івано-Франківському драмтеатрі міжнародну постановчу команду митців зі Словенії, Хорватії, Сербії та Італії.   

519
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

302
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

1191 5
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

1163
29.08.2024

Мінекономіки напрацьовує кілька моделей економічного бронювання, а запрацювати воно має у жовтні-листопаді.  

860