Івано-Франківський обласний ТЦК: "У розшуку за СЗЧ перебувають майже дві тисячі прикарпатців"

Івано-Франківський обласний центр комплектування та соціальної підтримки з 25 вересня 2024 року розшукав понад дві тисячі військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини (СЗЧ).

Про це інформує Фіртка.

Старший офіцер з розшуку Івано-Франківського зонального відділу Військової служби правопорядку Андрій Маланій, розповідає, повернули до військових частин понад 1 300 військовослужбовців, які вчинили СЗЧ.

Понад 200 — доставили до органів досудового розслідування. 

Ще 350 військовослужбовців самостійно повернулися до військових частин. Зокрема, сто військовослужбовців знову стали в стрій у лавах Національної гвардії України.

"На жаль, серед розшукуваних є й померлі. Це — 77 людей", — зазначив Андрій Маланій.

У ТЦК додали, 32 військовослужбовців, які вчинили СЗЧ, вже перебувають в місцях позбавлення волі. 

"Наразі в розшуку залишається майже дві тисячі військовослужбовців з Івано-Франківщини.

Військова служба правопорядку разом з працівниками поліції та ТЦК продовжують виявляти військових, які перебувають у СЗЧ, проводять з ними бесіди та направляють до резервних частин, органів досудового розслідування або до військових частин, де вони продовжують нести службу, — наголосив Маланій.

Андрій Маланій зауважує, спочатку повернутись на службу військові могли до 1 січня, втім цей термін продовжили до 1 березня.

"Одна з мотивацій — те, що людина звільняється від кримінальної відповідальності.

Якщо військовослужбовець повертається, йому відновлюють всі види виплат щодо грошового забезпечення, відновлюється контракт, продовжується вислуга років", — наголосив Андрій Маланій.

Заступник начальника ТЦК та СП з психологічної підтримки персоналу, начальник відділу психологічної підтримки персоналу Івано-Франківського ОТЦК та СП, підполковник Юрій Мухін додає, ініціатором продовження терміну до 1 березня стали командири. 

"Командири подавали інформацію в Генеральний штаб. Генеральний штаб відповідно аналізував та подав пропозицію через керівництво ЗСУ, Міністерство оборони, Верховній Раді, щоб вони продовжили цей термін.

Стало зрозуміло, що процес цей йде, військовослужбовці повертаються. Тому дали можливість до 1 березня повернутися", — підкреслює Юрій Мухін.


Нагадаємо, 9 січня 2025 року Верховна Рада ухвалила продовження терміну повернення на службу тих військових, які перебувають у СЗЧ або дезертирували.

Повернутися до військової частини без кримінальної відповідальності можна до 1 березня 2025 року.

Після цієї дати процедура ускладниться — повернення стане можливим лише за згодою командира військової частини та за рішенням суду у порядку, передбаченому статтею 401 Кримінального кодексу України.

Для повернення військовослужбовець повинен:

  1. Прибути до військової частини, в якій він проходив службу, або до спеціалізованої прокуратури чи підрозділу військової служби правопорядку для отримання консультації щодо процедури повернення.

  2. Заявити про намір відновити військову службу та пройти процедуру відновлення у своєму підрозділі або у резервному батальйоні.

  3. Командир військової частини має поновити військовослужбовця у службі протягом 72 годин, після чого він отримує всі соціальні гарантії, включно з грошовим забезпеченням та виплатами.

"Якщо військовослужбовець не бажає повертатися до своєї колишньої частини, він може звернутися до резервного батальйону, де розглядатимуть його кандидатуру та за потреби направлять до іншого військового формування".

Цією можливістю можуть скористатися:

  • Ті, хто перебуває під слідством за дезертирство або самовільне залишення частини.

  • Ті, щодо кого триває судовий розгляд, навіть якщо немає вироку.

  • Люди, які вже відбувають покарання в установах виконання покарань, можуть подати клопотання про умовно-дострокове звільнення.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну 

Військовий облік: чи мобілізують всіх, хто оновив дані та що загрожує тим, хто цього не зробив 


13.02.2025 Вікторія Матіїв 27956 2
Коментарі (2)

аби не гірше 2025.02.13, 19:13

В умовах створених політиками і чиновниками довготривале перебування, бусифікування під час мобілізації, відстуність прав, а ще обєктивні різні обставини поганого здоровя чи колективу чи сімейні - зрозуміло що багато сзч.

77 померлих з 2 тис - це природньою смертю чи загинули будучи записаними як сзч?

Взагалі в таких умовах справедливо щоб ніякі 32-а не сиділи у тюрмі. Якщо не вчиняли супутніх злочинів то мали б просто без пільг і штрафом чи іншим обмеженням обійтись. Бо з таким ставленням щастить що ці 2000 не зі зброю пішли у сзч, коли тоді була б реальна проблема. Але людяне ставлення то для "еліт" в інших країнах, а не як в Україні.

аби не гірше 2025.02.13, 19:22

Заради справедливості умови повернення на службу звучать відносно людяно і без тюрми і поновлення виплат і в резервну частину якщо проблеми з своєю частиною. Незрозуміло нащо терміни якісь в такому разі. Ну і справедливо було доплачувати бійцям, які залишились і поділили навантаження на себе, поки інші були відсутні. Також невідомо чи це правда і як насправді відбувається "повернення", бо дуже багато брехали до цього тцкашники-бусифікатори. Змушувати силою воювати - це програшний шлях що там не вигадуй на виправдання.

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

1949
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

2112 4
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

2054 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2809
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2601 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7720

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

488

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1174

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1243

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

2050
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

610
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

407
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

778
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43567
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3179
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

1077
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2078
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35296 1
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

225
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

397
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

610
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

753