Якщо не готові відпускати дітей до школи під час війни. Як полегшити дистанційне навчання?

В Івано-Франківську три навчальні заклади працюють в онлайн режимі, решта — у змішаному форматі.

Водночас, як повідомляла Фіртка раніше, більшість прикарпатських батьків — 64% — обрали для своєї дитини дистанційну форму навчання у новому навчальному році.

Лише 18% від усіх батьків обрали очне навчання в закладі освіти. Майже 18% батьків ще не обрали форму навчання для своєї дитини.

Журналістка Фіртки дізнавалась, як полегшити дистанційне навчання для дитини.

Психологиня центру психологічної діагностики та реабілітації «Neuroflex» Олена Сєргєєва пояснює, найскладніше у дистанційному навчанні — вилучення із соціуму.

«Основний момент навчання — не шкільна програма, а соціальні навички.

Адже, коли діти починають ходити до школи, то для них соціум стає таким середовищем, де формуються усі основні навички та уміння, які будуть потрібні в дорослому житті.

Саме тому за умови навчання онлайн вкрай важливо підтримувати соціальну комунікацію між однолітками.

Зробити це можна у чатах, де діти обговорюватимуть домашні завдання, виконуватимуть роботу в малих групах».

За словами психологині, є діти, яким складно засвоювати інформацію через онлайн-конференції. 

«У таких випадках потрібно активно використовувати зворотний зв'язок: ставити додаткові питання, перепитувати, чи зрозумілий матеріал.

Раджу використовувати таку пропорцію: менше часу на викладання теорії, а більше на дискусії та обговорення матеріалу й основних завдань».

Наступна складність, на думку фахівчині, брак мотивації у дітей.

«Насправді, це відбувається досить закономірно, бо під час ізоляції та домашнього навчання, діти зазвичай перебувають в одному середовищі, і не відчувають певного різноманіття.

Для людини дуже важлива наявність збагаченого середовища, а коли дитина навчається вдома, то вона стикається з тим, що переважно її середовище однакове, одноманітне.

Шлях до школи, поїздки громадським транспортом, спілкування з друзями у школі, зміна кабінетів між уроками — усе це робить великий внесок у підтримання наших навчальних та мотиваційних процесів.

Моя порада — чіткий розклад, де враховані навчання, домашні завдання, різні активності поза межами квартири, прогулянки та руханки, обов’язково виділений час для відпочинку».

Як зазначила Олена Сєргєєва, якщо оцінки погіршились, треба розібратись, що дається складніше та допомогти у цьому, а не карати дитину.

«На фоні ізоляції дуже часто виникають лінощі, адже маємо проблему із мотивацією, але на рівні підліткової свідомості дуже складно зрозуміти, у чому ж саме проблема.

А коли батьки ще й тиснуть, це тільки додає стресу й мозок перемикається у режим виживання», — резюмує психологиня.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В умовах війни: скільки прикарпатських шкіл готові до навчання з 1 вересня

Петиція про заборону очного навчання під час війни набрала потрібну кількість голосів

Формат залежить від рішення батьків: яку форму навчання обрали більшість івано-франківських шкіл

Учні не зможуть сказати, що забули його вдома, — директорка департаменту освіти та науки пояснила франківцям, що таке електронний щоденник


Коментарі ()

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1020
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2788
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1729 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3870
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5666
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1809

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

179

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

325

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

311

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

465
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

625
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

603
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

884
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

175
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2142
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

651
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

974
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1260
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

535 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

729
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

499
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

824