Як на Прикарпатті утилізують засоби індивідуального захисту?

Вже практично два роки триває пандемія COVID-19. За цей час використано чимало засобів індивідуального захисту, спецодягу для медпрацівників та  медичного обладнання.

Фіртка вирішила дізнатися як  сортують та утилізують медичні відходи внаслідок боротьби з коронавірусом.


Звернулися в Івано-Франківську міську клінічну лікарню №1.

Тут розповіли, що працюють з медичними відходами згідно з чинним законодавством України, а саме відповідно до наказу МОЗ України №325 від 08,06, 2015 р. «Про затвердження Державних санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами».

Всі медичні відходи, що утворюються на території медичного закладу сортуються в місцях їх утворення та знезаражуються, в нашому випадку - хімічним методом  (способом замочуванням у дезсередниках  у спеціальних закритих ємностях). 

Після чого вже посортовані та  знезаражені медичні відходи  герметично запаковують в міцну тару залежно від їх походження. Так, м’які відходи (респіратори, халати, маски, бахіли, рукавички чи використаний перев’язувальний матеріал) - у міцні пакети, а тверді та гострі відходи в пластикові непроникаючі  контейнери з  кришкою, що не відмикається. 

Далі відбувається їх  маркування - вказується дата, відділ, звідки вони, якої категорії ці відходи, а ще робиться відмітка, що вони знезаражені. 

За словами помічниці лікаря епідеміолога Ольги Курилець, КНП «Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради» співпрацює за договорами по утилізації всіх медичних відходів з ТзОВ «Науково-виробнича компанія «Укрекопром»» з міста Одеса

«Всі медичні відходи зберігаються в спеціальному приміщенні  з обмеженим доступом спеціальних осіб, які відвантажують вивезені з відділень відходи у спеціальні великогабаритні контейнери  на території  лікарні.

Люмінесцентні лампи та ртутні термометри, що не підлягають подальшому використанню теж  здаються та зберігаються в металевих контейнерах  у спеціальному приміщенні лікарні з обмеженим доступом.

Згодом, в залежності від накопичення певного об’єму, все здають на утилізацію спеціальним фірмам, що мають ліцензію на вивезення та знешкодження даного типу відходів», - розповідає жінка.

читайте також: Забули, чи свідомо уникають: ситуація із вакцинацією від грипу на Прикарпатті

З цією ж фірмою співпрацює і МКЛ №1. Там перед утилізацією усі засоби індивідуального захисту обов'язково  проходять дезінфекцію. Про це журналістці Фіртки розповіла головна медсестра Світлана Ільницька.

«У нас є чиста, і брудна зона. Брудна – ковідна. Звідти ми збираємо речі та веземо по маршруту для цієї зони: через ковідне відділення веземо засоби індивідуального захисту у спеціально відведене місце. Там зберігаємо їх у промаркованих мішках до приїзду  працівників, що транспортують медичний одяг», - каже Світлана Ільницька.

Лікарі МКЛ №1 змінюють респіратори кожних вісім годин, маски – що три години, захисні халати – у міру можливості.

«Зараз вже все більш злагоджено та відпрацьовано, тому легше.

Влітку захворюваність була вищою, відповідно й об’єм використаних медичних засобів більший. Зараз же трохи менше. Для того, щоб зменшити ризик зараження медпрацівників, засоби індивідуального захисту не сортуються, а скидаються в спеціальний контейнер», - резюмує головна медсестра МКЛ №1.

Утилізація вакцин в разі закінчення їх терміну придатності  відбувається згідно з наказом  МОЗ України № 242 від 24.04.2015 "Про затвердження правил утилізації та знищення лікарських засобів".

У лікарні  спеціальною комісією створюється  Акт про наявність у закладі медичних препаратів, які не підлягають подальшому використанню, і  протерміновані ліки відправляються для подальшої утилізації.

читайте також: Три місяці без стресу, поганого настрою, відчуження: психологиня розповіла, як боротись з осінньою хандрою

Проте, за словами Ольги Курилець, на цей момент вакцини використовуються раціонально і необхідності їх утилізації не було.

«Проблема в утилізації  медичного сміття на цей час стоїть дуже гостро. Оскільки долаються дуже великі відстані для проведення всієї процедури знешкодження та знищення відходів. Затрачаються зайві кошти лікарень, та і держави на знезараження та транспортування.  

Відсутність  заводу по знищенню таких відходів значно ускладнює діяльність всіх закладів охорони здоров’я, а не лише нашої лікарні», - каже помічниця лікаря епідеміолога.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел! 


Читайте також: 

Мінцифра: як записатися на отримання тисячі за вакцинацію в "Дії"

Президентська тисяча за вакцинацію: подати заявку у «Дії» можна буде вже з 19 грудня

Спіймали на Львівщині: судитимуть прикарпатця за пособництво у підробці ковід-сертифікату

"Нам не потрібно розслаблятися": після свят на Івано-Франківщині прогнозують зростання захворюваності


17.12.2021 Ілона Шевченко 9079
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

612
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

832
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

572
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5500
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1469
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1348

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

407

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1229

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1068

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

979
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

299
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10671
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

376
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

642
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5692
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1462
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

357
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

258
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

606 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1047
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

908